Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Kokesz 10:34, 23 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
UlaB napisał(a)
Diana to mieszanka trawnikowa - u mnie jest wysiana rowniezwcieniu domu.


Też ją mam. Jak dla mnie ok, tylko jest to trawa raczej delikatna i na duże wydeptywanie się nie nadaje.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
UlaB 10:41, 23 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Kokesz napisał(a)


Też ją mam. Jak dla mnie ok, tylko jest to trawa raczej delikatna i na duże wydeptywanie się nie nadaje.


Naprawde? My mamy ścieżke trawiastą i chodzimy właśnie po tej trawie. A jako ze dzialka miejska, malutka to i trawnika dla dzieci do gier tez niewiele, udeptują caly czas ten sam obszar i wlasniez tej mieszanki. U nas spisuje sie doskonale. Przy wiekszej ilosci gosci stawiamy stol na trawie i nastepnego dnia zawsze wyglada ok. Owszem, wyglada delikatnie ale wydeptywanie jej nie szkodzi.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Krys 12:43, 23 lut 2020


Dołączył: 16 lis 2011
Posty: 8145
popcorn napisał(a)
Rabata z buksami chyba już. Jeszcze ciemierniki i to rozłogowe coś nie pamiętam i już, myślę.


Miłego!


Karolin połóż tekturę i korę i nie sadź tych rozłogowych rośli w tym reprezentacyjnym miejscu po latach błędów w moim ogrodzie ,stwierdzam że minimalizm jest najładniejszy i mniej pracy wymaga, ale to taka moja ocena pozdrawiam
____________________
Krystyna - Hirutkowy raj:))
mirkaka 13:58, 23 lut 2020


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Krys napisał(a)


Karolin połóż tekturę i korę i nie sadź tych rozłogowych rośli w tym reprezentacyjnym miejsc po latach błędów w moim ogrodzie ,stwierdzam że minimalizm jest najładniejszy i mnie pracy wymaga, ale to taka moja ocena pozdrawiam


Też nie lubię rozłogowych. Ładnie by wyglądała hakonka wśród buksów,i nic więcej. Na wiosnę cebulowe, potem tylko buksy i hakonechloe
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
deszczowymaj 14:08, 23 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
mirkaka napisał(a)


Też nie lubię rozłogowych. Ładnie by wyglądała hakonka wśród buksów,i nic więcej. Na wiosnę cebulowe, potem tylko buksy i hakonechloe


O i to jest myśl
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Bog 14:13, 23 lut 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Karola moim zdaniem rabata z bukszpanami wymaga rozjaśnienia obsadziła bym trzmieliną żółto listną (do przycinania) lub trawą hakonechloa tą ostatnią masz u mnie zarezerwowaną nie wiem tylko ile jest tam światła moja rośnie w cieniu dębu od strony zach.przy ścianie budynku pozdrawiam.
popcorn 14:23, 23 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ok, czyli buksy i hakone? Podoba mi się pomysł

Buziaki Dziewczyny!!!
____________________
Mój nowy ogródek
UlaB 14:23, 23 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Zgadzam sie z Mirką - hakone jako rozjasniacz, wiosenne cebule (Przebisniegi, krokusy, czosnki) i wystarczy - niezawodne

Chyba ze chcesz wyzsze piętro
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Kokesz 14:26, 23 lut 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
UlaB napisał(a)


Naprawde? My mamy ścieżke trawiastą i chodzimy właśnie po tej trawie. A jako ze dzialka miejska, malutka to i trawnika dla dzieci do gier tez niewiele, udeptują caly czas ten sam obszar i wlasniez tej mieszanki. U nas spisuje sie doskonale. Przy wiekszej ilosci gosci stawiamy stol na trawie i nastepnego dnia zawsze wyglada ok. Owszem, wyglada delikatnie ale wydeptywanie jej nie szkodzi.


Mam ją od początku czyli od 5 lat i nawet dosiewki nie robiłam. Na wiosnę i jesień areacja i wertykulacja, nawożenie Yara Milą raz w miesiącu, podlewanie i koszenie co 3-4 dni i wyglada super
Wydeptaliśmy ją jesienią przy okazji sadzenia na rabatach bo dużo mokrej ziemi się wtedy naniosło na trawnik. Ale wiosną po zabiegach doszła do siebie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
gardenista 14:33, 23 lut 2020

Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 27
Witaj Karolino,
Śledzę Twój wątek od dawna, ale do tej pory się nie przywitałam, bo nie miałam nic ciekawego do powiedzenia. Wiedz jednak, że trzymam kciuki za pomyślność budowy i nowego sezonu ogrodowego w nowym domu.

Co do planów rabaty do cienia to może pod tym adresem znajdziesz garść inspiracji:
https://www.bhg.com/gardening/plans/shade/

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Anka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies