Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 11:35, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Musiałabym wymienić cala ziemie, a to nie wchodzi w grę. Glina lepsza niż piasek. Po budowie oczywiście wszystko przewrócone na lewa stronę, no ale...

niech idzie wiosna i cieplejsze dni, zabiorę się za ogarnianie. Nasiona trawy kupiłam wczoraj 4,5 kilo, duży worek, pewnie i tak będzie mało
____________________
Mój nowy ogródek
amelia_b 13:12, 21 lut 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Kobieto, chylę czoła gratulacje Karolinko
____________________
Pogubiłam się po drodze
nicol21 13:48, 21 lut 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
No no, szalona kobieto. Widzę, że tam parę donic czeka w kolejce, więc chyba nie tylko buksy zamierzasz sadzić, co?!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
popcorn 14:03, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki baby moje

Skrzynki i kartony z doniczkami pookładane bo musza gdzieś stać Pada od wczoraj wiec dziś nic już nie będę robić na zewnątrz. Może jutro jak trochę obeschnie. Nadal nie bardzo mam koncepcje na ta rabatę, zobaczymy. Ale najpierw muszę przewieźć kolejne buksy, bo drobnicy nie ma co sadzić jeśli jeszcze spore wykopki tam będą...
____________________
Mój nowy ogródek
deszczowymaj 14:06, 21 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Karolcia u Asiuli z "Ogród bez reguł" jest na tapecie Kopytnik ..może u Ciebie zdał by egzamin piękny jest i do cienia na rabatę z buksami jak znalazł
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Magda70 14:15, 21 lut 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Potwierdzam, kopytnik cudnie rośnie w cieniu. Jest wiecznie zielony. Ja jestem baaardzo z niego zadowolona


Karola....bosko masz a będzie jeszcze fajniej.
Ale tak jak dziewczyny piszą...wyluzuj babo!
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
bialydomek 14:30, 21 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2017
Posty: 187
przeciez zbiornik 5tys litrow to ogrom!!!,
nie daj sie namówić na jego dziurawienie,
rzeczywiscie lepiej wrzucic rure, szlauf i pompą do brudnej wody raz na jakis czas podlac to co ma najsuszej,
obecnie to bedziemy sie zmagac częściej z suszą jak z nadmiarem wody,
a z dachu conajmniej 1rynne odprowadz bezpośrednio w trawnik, albo rabatę najbliższą,

u nas mamy okolo 280m2,dachu, z 1rury (pcv) leci odrazu na trawnik, mam odprowadzone rynną na odległość 3metry od domu ze spadkiem,
z kolejnej, jednej sztuki = też spływa odrazu rurą pcv na dlugości całego domu okolo 14m.bo z przodu nie mam spadku i a nie miałabym co podlewać,dlatego jakby na tył domu wyprowadzona rura, i cały czas z minimalnym spadkiem i podlewa mi derenia, nigdy tam nie mam za dużo wody,
tak naprawde to zbieram tylko z 1 rury z dachu do zbiornika 1tys. litrów, nigdy nie naleciało mi to szybciej niż 1-2dni to rekord,
może u mnie tak mało pada? w tamtym roku rzeczywiście wkoło sie chmurzyło, i burzyło, a u mnie omijało..,
ale nawet jakbym miała pod kazdą rynna zbiornik to i tak potrzebowałabym 2dni na ich napełnienie zakładając kilkugodzinne ulewy, a czasem to czekałam 2-3 tygodnie a ostatnie dwa lata to najczęstszy czas czekania aż mi się beczka napełni to ponad miesiąc, !!
ale i tak na bieżaco sie z niej korzysta, bo a to kwiatki w doniczkach podleje, a to doniczki po sadzonkach umyję, a to gumiaczki popłukam...
popcorn 14:38, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Luzuje. Jedziemy na snowboard na chwile, pewnie ostatni weekend ze śniegiem.
Wszystko po kolei, i tak się to wlecze niemiłosiernie wszystko.

Kopytnik, ciekawa jestem jak tu będzie rosnąc. Mam parę sadzonek kiedyś Bożenka mnie obdarowała. Ale za mało jako okrywowa roślinka na te rabatę. A nie kupuje nic procz cisów za jakiś czas bo kasa (a raczej jej niedobór haha)...
Myślę o buksach, ciemiernikach i okrywowej dąbrówce rozłogowej, kupiłam trochę rok temu i ładnie się rozrosła...

Większy problem będę miała z kawałkiem przedogrodka po drugiej stronie chodnika, nie wiem czy wykroić z tego kawałek na trawnik, czy polecieć po całości czymś okrywowym? Bo za duże na rabatę, trawa radosna tez nie będzie, w większości cień... Ale taka wielka rabata będzie wyglądać nieporządnie? Deren rozłogowy flaviramea i ciemierniki i więcej bukszpanów? hahaha
____________________
Mój nowy ogródek
UlaB 14:52, 21 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
A pokażesz poglądowy rysunek tej rabaty? Wymiary, strony świata itd.

Ja chyba odpuściłabym sobie trawe z przodu.... raczej pomyslałabym o rabacie z czymś zadarniającym i jakiś efektowny soliter albo o kawałku żwiru wplecionego w części zielone. Bedziesz wiecznie latała tam z kosiarką żeby porządnie wyglądało? Chyba że młoda lubi kosić. Albo kupisz automat do koszenia.

Ale jak coś w cieniu dobrze sobie radzi zwykła Diana z Agrolandu. Mam od 10 lat.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
popcorn 17:28, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie chciałabym dziurawić zbiornika, wypompuję nadmiar co jakiś czas i już. Dachu jest 170m2 i z całości woda jest odprowadzona.


Nie chcę trawnika z przodu. Żwir od ulicy żeby było gdzie stanąć jak mnie odwiedzicie hehehe. Automatów do koszenia nie przewiduję. Co to jest Diana z Agrolandu?

Fotki cyknę jutro. Magnolia oczywiście. Mogą być graby fastigiata, mam trzy, ale chyba za mało miejsca na nie. Derenie, buksy i pole ciemiernikowe?
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies