Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

mira 22:39, 20 lut 2020


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Karola podziwiam Cię, bardzo

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
popcorn 10:39, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Lutowe próby sadzenia bukszpanów...


Chłopaki działają pod wiatą, pada dzisiaj. Jutro chcą skończyć. Byłoby ekstra. Będzie też Adam z kolegą do listew i elektryk. Może się udać że to ostatni dzień z robotnikami w domu???
Byłoby ekstra.

Jak znikną zamawiam ziemię, kompost i koparkę. Jak trochę obeschnie to moje bagienko...

Moj zbiornik na deszczówkę jest pełny... chłopaki chcą ponawiercać ściany po wypompowaniu wody, żeby się rozsaczala... czy to dobry pomysł?? Zaluje teraz ze nie kupiłam większego...
____________________
Mój nowy ogródek
deszczowymaj 10:48, 21 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Karola powiedz proszę..,że Ty tych buksów w tej glinie nie posadziłaś ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
popcorn 10:55, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Duza dziura, obornik, ziemia z worka, trochę piasku i gliny i tak, posadziłam. Powinno być oki
Generalnie śmieszna ta ziemia, warstwa czarnoziemu tez jest, ale chuda bo tutaj większość została zebrana przy pracach fundamentowych.

Dosadzę jeszcze parę buksów, ciemierniki, może bergenie? Cien prawie caly czas... no i więcej dobrej ziemi zanim cokolwiek
____________________
Mój nowy ogródek
inka74 10:57, 21 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
popcorn napisał(a)

Moj zbiornik na deszczówkę jest pełny... chłopaki chcą ponawiercać ściany po wypompowaniu wody, żeby się rozsaczala... czy to dobry pomysł?? Zaluje teraz ze nie kupiłam większego...
nie jest to dobry pomysł. Lepiej w górnej części dodać rurę drenażową i nadmiar od razu w rabaty prowadzić. Beczkę rozumiem masz wkopaną i pociągnięta o niej rynna...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
popcorn 11:07, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Polaczone wszytkie rynny i odprowadzona calosc wody do zbiornika, kupilam szambo po prostu. Zaluje ze najmniejsze, moglam kupic duze... koszty robocizny takie same, a tylko pare stow wiecej... no ale teraz po wszystkim. Poprosze o dolaczenie rury drenazowej rzeczywiscie. Poczytam o tym po pracy...
____________________
Mój nowy ogródek
MartaKozak 11:14, 21 lut 2020


Dołączył: 29 lis 2016
Posty: 1697
Ile litrow ma ten zbiornik?
____________________
Marta Wielicka przygoda ogrodowo/remontowa; Mój taras we Francji
inka74 11:15, 21 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Ja mam z jednej rynny rozprowadzoną rurę, chwalę sobie. Reszta jest ściągana do 2 zbiorników: 5 i 11 metrowego. Czasami i to jest mało mimo iż dom i powierzchnia dachu małe.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
popcorn 11:24, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Chyba 5m3. Malo. Heh. A wydawało się tak dużo, za dużo... no nic. poprowadzę sobie rurę tylko ze spadkiem musi być... hmmmm
____________________
Mój nowy ogródek
deszczowymaj 11:30, 21 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
popcorn napisał(a)
Duza dziura, obornik, ziemia z worka, trochę piasku i gliny i tak, posadziłam. Powinno być oki
Generalnie śmieszna ta ziemia, warstwa czarnoziemu tez jest, ale chuda bo tutaj większość została zebrana przy pracach fundamentowych.

Dosadzę jeszcze parę buksów, ciemierniki, może bergenie? Cien prawie caly czas... no i więcej dobrej ziemi zanim cokolwiek


Uff takie miałam przeczucie, że jednak nie sama glina


U mnie w przedniej części ogrodu jest właśnie glina ,wbić w to łopatę to wyczyn chociaż teraz już pracuje nad tą częścią ogrodu i ziemia zaczyna pomału wyglądać. A rośliny tam, też sadziłam tak jak Ty,dołek odrobina dobroci i finito
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies