Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Dorii 18:47, 21 lut 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Też mam betonowy zbiornik do zbierania deszczówki. Mamy też rurę rozsączajacą nadmiar, jednak chyba zbyt nisko zamontowany. Teraz bym go zrobiła we własne.
Spadek musi być by się rozlewało równo
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
UlaB 19:03, 21 lut 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Diana to mieszanka trawnikowa - u mnie jest wysiana rowniezwcieniu domu.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
popcorn 23:40, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Młoda wymyśliła że też chce spróbować jeździć na snowboardzie. W górach jeszcze śnieg!


Dobranoc
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 11:21, 22 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki za info o trawie. Poszukam i zamówię.

Był kupić kolejne lampy, nie zwróciłam uwagi że w projekcie jest milion kinkietów w każdym pokoju, po dwa, trzy czy cztery, masakra.
Kupiłam też brakujące elementy do montażu ogrodzenia, muszę tam zejść do bagienka i zobaczyć jak im wyszło...

Robią taras, chcą skończyć dzisiaj, ale jakoś tego nie widzę.

Kupiłam nasiona poziomki, będę siać za chwilę, jak rozwieszę rzeczy po wczorajszej wycieczce w góry.

Miłego dnia!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 17:19, 22 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Wiosenne porządki u Rodziców. I wiosna!

____________________
Mój nowy ogródek
BKosimkArt 19:23, 22 lut 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
O nieźle dziś pracowałaś nie u siebie... optymistyczna taka wiosna...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
popcorn 20:44, 22 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Przytargałam magnolie w doniczkach, te które kupowała mi Krysia. Stado bukszpanów znowu od Rodziców. Graby fastigiata które kupiłam w Warszawie wiosną. Nie mam siły już choć mogłabym sadzić. Może jutro. Rano wiozę młodą na cavaliadę, cokolwiek to jest.

Posadziłam cebulę dymkę na tacce komórkowej. Posiałam cebulę, poziomki i bakłażany. Zobaczymy co z tego wyjdzie


U Rodziców ścięłam większość traw i werbeny. Zarówno miskanty jak i werbeny czują wiosnę, chcą rosnąć. Jak będę miała ogarniętą działkę to będę sadzić

Jeden regał w spiżarni jest, zastanawiam się czy wcisnę drugi i jak wtedy poprzyklejać listwy? Kupiłyśmy trochę wody, żeby mieć zapas, młoda pyta czy otwieramy sklep hehe


Pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
Margarete 21:09, 22 lut 2020


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Karola pisz co chcesz to ci ukope i przywiozę albo przyśle. Runianke mam od Pszczółki to się mogę podzielić z tobą.
Tyle co ja rośin dostałam nie ciebie i od innych osób tu z Ogrodów iska to chętnie się teraz ja nimi podzielę
Buziaki dla ciebie i Gabi!
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
popcorn 21:16, 22 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gosia dzięki! Nie mam śmiałości plus na spokojnie. Jak się będziesz wybierać na spotkanie u mnie to zapraszam. Plus muszę mieć miejsce, na razie nadal nie mam
Znaczy działka wielka ale tylko jedną rabatę mogę robić. Ziemia musi trochę obeschnąć żeby koparka się nie zakopała i wtedy może będzie więcej ogarnięte.

Niemniej dziękuję za chęci po akcji koparka ogłoszę haha że chętnie przygarnę roślinki zmieści ich mi się trochę...

Zastanawiam się nad rabatą w przedogrodku. Jak sadzić. Nie bardzo pod linijkę jednak. Grupami? Gdzie znaleźć plan duuuużej rabaty do cienia?

Co powiecie na grupkę dereni podsadzonych trawą ice dance i ciemiernikami. Grupa traw ( miskanty które miały być grackami dobrze sobie radzą w cieniu domu Rodziców). Zawilce japońskie i hosty? Czy to za dużo? Hmmmm
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 08:05, 23 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Rabata z buksami chyba już. Jeszcze ciemierniki i to rozłogowe coś nie pamiętam i już, myślę.


Miłego!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies