Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 12:17, 06 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Miejce na owcę czy dwie by się znalazło, gdybyśmy im kupili szopkę żeby miały gdzie spać i schronić się przed deszczem i zimnem. Kto wie?
Buraki liściowe mam, zobaczymy czy kury zechcą je jeść

Czasu nie cofnę, kilka drzew mogę tam posadzić, to jest myśl pozdrawiam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Gosiek33 12:18, 06 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Zupełnie nie chcą jeść cukinii? Nawet jak rozetniesz?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
hankaandrus_44 12:21, 06 lip 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
Karola, zanim przekonałam się do małych cukinii, hodowałam takie po 1 kg. I większe. Ale takie duże to zostawiałam sobie na zimowe placki cukiniowe. Nasiona były trudno dostępne, to jedną typowo na nasiona zostawiałam. Aż w końcu po 3 czy 4 latach cukinie z własnych nasion już nie były podłużne tylko okrągłe, a i w smaku zmieniły się na dynie, To tyle z moich doświadczeń. Kilka możesz zostawić na zimowe potrzeby, nieźle się przechowują nawet do lutego.

Też sobie cukinie w tym roku zapuściłam, aż 9 sztuk, tyle, że moje dopiero w kształcie ołówka.

Teraz z dostawami młodziutkich cukinii nie ma problemu i w zimie, dostawy z unii są na okrągło.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
popcorn 12:26, 06 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Rozcięte cukinie dziubnięte dwa razy i to tyle Myślałam że będą jeść. No ale one z robakami tez maja problem, dżdżownice im podrzucam i te małe zjedzą, duże trzebaby im pociąć czy co? Nie zamierzam i daję im pożyć i się schować Ale mogłyby ślimaki nagie połykać, nie miałabym nic przeciwko!!!

Może dynie chętniej będą jadły, też kilka roślin posadziłam z myślą o kurach!

Haniu tak było, moja Babcia też takie duże hodowała, potem przecięte wzdłuż na pół zapiekała z mięsem w piekarniku. Nie były złe. Ale młode lepsze

Twoje ołówki za dwa dni bedzie mozna zjeść

całusy!

____________________
Mój nowy ogródek
antracyt 14:45, 06 lip 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11778
popcorn napisał(a)
Miałam cukinie z Meksyku, te są zwykłe polskie, te okrąge to włoskie odmiany. Ale smakują prawie tak samo. Leczo będę robić jak będą pomidory. A póki co... sąsiedzi już mnie nienawidzą buahahahaha Po prostu - ile można? A to dopiero początek sezonu Pewnie zostawię po jednej żeby urosła, na nasiona, ale co potem??
Będę siała, ale mniej, dwa krzaki dla nas wystarczą w zupełności. Jajka mogłyby kurki nieść z tą częstotliwością co cukinie przyrastają

Żałuję kolejny raz że nie zostawiłam wielkiej starej jabłonki w zagrodzie dla kur, miałyby teraz więcej cienia. Spady mnie denerwowały i osy, niemniej kurom pewnie by nie przeszkadzało ani jedno ani drugie heh. No ale za późno już...


Z chęcią kilka młodziutkich cukiń bym skubnęła U mnie w tym roku właściwie nie wyrosły.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
popcorn 14:58, 06 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zapraszam!!!
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 16:12, 06 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82144
popcorn napisał(a)
Beato, dzięki, zajrzałam, odpisałam!!!

Dominika, to taka zabawa tylko, spróbuję raz jeszcze dziś placki cukiniowe, heh
jak nauczyć kury jeść cukinie???

miłgo dnia!!!

Posiekać na drobno lub zetrzeć wymieszać z bułką tartą, płatkami owsianymi lub ospą, dynię wystarczy przeciąć na pół cukinie może by też wystarczyło, ale by musiała być starsza żeby pestki były już widoczne, może by jadły ze środka. Ale to pierwsze powinno chwycić na pewno, kura jest jak koza wszystkożerna Doczytałam, ze przeciętej nie chcą, to próbuj z tarłem podziałać i pomieszać, one nie wiedza, że to jedzenie musiały być na paszach chowane chyba
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 16:34, 06 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Były na paszach wychowywane, to pewne.
Zrobie jak radzisz, dzięki!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 18:11, 06 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171


Kolejne kalafiory do zjedzenia, liście dla kurek
____________________
Mój nowy ogródek
mrokasia 20:55, 06 lip 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18147
Normalnie nie nadążam, dopiero co kury a teraz o owcach czytam .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies