Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

deszczowymaj 10:44, 07 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Koszyczek rozkoszy dorodne zbiory

Karola pokaż swój szpinak pliss ja pierwszy raz mam i nie wiem jak się z nim obchodzić ..znaczy się tak ;obrywałam mu liście do konsumpcji ..mniam .. ale on chciał zakwitnąć ..no to mu łeb ukręciłam i teraz mi taki wysoki rośnie metrowy a liście malutkie co z nim nie tak ? albo ze mną ?
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Mgduska 11:03, 07 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Szpinak miał dosyć bycia podjadanym i postanowił się osiedlić gdzie indziej, przy pomocy nasion
Ale to chyba norma w pewnym momencie, chyba, że miał za sucho?
____________________
Sałatka pokrzywowa
sylwia_slomc... 11:15, 07 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Są też odmiany szpinaku , jedne są kompaktowe jak sałata i takowe rozety tworzą z liści i są takie co się płożą po ziemi i potrafią do pół metra urosnąć
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
deszczowymaj 11:23, 07 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
sylwia_slomczewska napisał(a)
Są też odmiany szpinaku , jedne są kompaktowe jak sałata i takowe rozety tworzą z liści i są takie co się płożą po ziemi i potrafią do pół metra urosnąć


ten miał być właśnie taki kępiasty i był może przez 2 tygodnie chyba już jego czas się skończył ..a szkoda bo pycha
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
deszczowymaj 11:26, 07 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Mgduska napisał(a)
Szpinak miał dosyć bycia podjadanym i postanowił się osiedlić gdzie indziej, przy pomocy nasion
Ale to chyba norma w pewnym momencie, chyba, że miał za sucho?


Może i miał za sucho ..hmm mam go obok pomidorów , pomidory podlewam często ..szpinak nie koniecznie ale ta wilgoć powinna się rozejść co nie ?

no nic wysieję jeszcze raz ..może inny
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Dorii 11:38, 07 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Specjalistą od szpinaku nie jestem więc może to dlatego u mnie też krótko jest w fazie konsumpcyjnej. Zazwyczaj wysiewam co jakieś dwa tygodnie żeby był dłużej. Ale i tak w środku lata szybko wybija w kwiatostany. W sierpniu na zimowy chyba jeszcze warto siać. W tym roku siałam tylko raz niestety. Nowozelandzki mam też i ten przez całe lato nadaje się do zbierania tyle że on ma mniejsze, bardziej mięsiste liście.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
deszczowymaj 11:50, 07 lip 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
No właśnie ..ten Nowozelandzki cały czas reklamuje Karolcia
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
popcorn 12:09, 07 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
To jest własnie ten który mam. Wolę zwykły szpinak, ale nie udaje mi się go utrzymać, jest z tydzień a potem zaczyna kwitnąć. To właśnie to co się stało z Twoim pewnie Asiu, za ciepło i za sucho i buch po szpinaku. Wyrwać i na kompost.
Nowozelandzki zbieram i odrasta Same liście blanszuję i mniam

Buziaki!
____________________
Mój nowy ogródek
Dorii 12:31, 07 lip 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ten zwykły można zamrozić i do dań na ciepło się nada. Zamrażam całe listki
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
popcorn 12:41, 07 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Piękny

To nowozelandzki:
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies