Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

basia3 11:16, 08 lip 2020


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
Gosiek33 napisał(a)



To nie jest typ szklarni do uprawy czegokolwiek - siewki, ew rezsady, potem suszenie

Zanim wydasz na to pieniądze zobacz odcinek 11

Myślę, że cały odcinek mógłby Ci się spodobać




Nie zgadzam się, mam i uprawiam. Pomidory są bardzo dorodne, ogórki też rosną i bakłażany.
Karola jak chcesz usunę zdjęcie, wstawiłam je, żeby pokazać, że się w tej szklarni udają się warzywa i to bardzo dobrze.



____________________
JEST DOBRZE :D
popcorn 11:49, 08 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zostaw Nie rozumiem czemu miałyby się nie udawać super!

Sylwia no oby! Wolałabym żey nie dziubały folii heh...

zobaczymy czy gośc się odezwie

buziolki!
____________________
Mój nowy ogródek
Mirka 11:51, 08 lip 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Karola kalafiora to siejesz do gruntu czy sadzonki robisz ? I o brukselce też napisz
Brokuły też masz?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mgduska 11:55, 08 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Mirka napisał(a)
Karola kalafiora to siejesz do gruntu czy sadzonki robisz ? I o brukselce też napisz
Brokuły też masz?

Napisz też, czy ewentualnie można by tego kalafiora jeszcze teraz wysiać
____________________
Sałatka pokrzywowa
popcorn 12:01, 08 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Siejcie teraz, na poplon, no pewnie! Sadzonki mam wiosną, na parapecie, ale teraz będę wysiewać do gruntu prosto a potem przesadzać w docelowej rozstawie. Spokojnie za 6-8 tygodni bedziecie mieć własne kalafiory i brokuły Brukselka tylko raz, wiosną, bo nie urośnie za duża do jesieni... Brokuł wysiewam teraz gałązkowy, takie drobniutkie różyczki zamiast jednej dużej, za to zbiera się go do kwietnia nastepnego roku I w zimie kuraki będą miały co skubać

Zero kłopotu z nimi, serio nie wiedziałam że to są takie bezproblemowe warzywa wprawdzie bielinek kapustnik ciągle się kręci i próbuje jaja składać, musze obejrzeć czy nie ma gąsienic, ale zbiorę rzucę je kurom i po kłopocie. To nie choroba grzybowa a zjedzony kawałek liścia rośliny nie zabije

____________________
Mój nowy ogródek
Mirka 13:28, 08 lip 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
popcorn napisał(a)
Siejcie teraz, na poplon, no pewnie! Sadzonki mam wiosną, na parapecie, ale teraz będę wysiewać do gruntu prosto a potem przesadzać w docelowej rozstawie. Spokojnie za 6-8 tygodni bedziecie mieć własne kalafiory i brokuły Brukselka tylko raz, wiosną, bo nie urośnie za duża do jesieni... Brokuł wysiewam teraz gałązkowy, takie drobniutkie różyczki zamiast jednej dużej, za to zbiera się go do kwietnia nastepnego roku I w zimie kuraki będą miały co skubać

Zero kłopotu z nimi, serio nie wiedziałam że to są takie bezproblemowe warzywa wprawdzie bielinek kapustnik ciągle się kręci i próbuje jaja składać, musze obejrzeć czy nie ma gąsienic, ale zbiorę rzucę je kurom i po kłopocie. To nie choroba grzybowa a zjedzony kawałek liścia rośliny nie zabije


Dzięki Karolcia będę próbować jak jeszcze nasiona gdzieś kupię
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Mgduska 14:08, 08 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
I ja, jak wyżej Ale mi narobiłaś smaku tymi kalafiorkami
____________________
Sałatka pokrzywowa
MARIA 14:13, 08 lip 2020


Dołączył: 09 lis 2014
Posty: 107
popcorn napisał(a)
Taka, kolor ciemnoszary/czarny. Choć facet nie odpowiada, cholera wie...




hej
zainspirowałas mnie ta szklarnia- pokazałam Markowi i zimą sami zrobimy
W Liszkach jest taki sklep z drewnianymi elementami - bardzo tani -
a konstrukcja prosta .
Folię też mozna kupić i do dzieła
____________________
Dominika11 14:35, 08 lip 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
szklarnia wygląda super
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Bog 15:52, 08 lip 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Karola brokuły chyba jedzą ślimaki, mam kilka sadzonek o czerwonych liściach u mnie jako kolorowy akcent w ogrodzie niestety liście są już jak sito gąsienic na nich nie znalazłam u Ciebie też są takie ażurowe?

Film z Mają obejrzałam ogród moim zdaniem świetny ekologiczny tak lubię, chyba Danusia niedawno pisala że taki zrobi.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies