Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Urszulla 23:28, 08 lip 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
Skoro.przy warzywach zbierasz ciągle gąsienice i ślimaki to przybróży jest chyba podobna praca maj- czerwiec
U mnie napisałam resztę
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
nyna76 01:09, 09 lip 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1680
Czarna szklarnia jest wspaniała. Od dołu idealnie wzmocniona. Kury nie będą dziobać. Na wiosenne wysiewy wspaniale się nada, reszta potem w grunt. Idealnie jak chciałaś, koniec z parapetami. Wstawisz ze 4 olejowe świece w razie chłodów i git.

Trzymam kciuki za realizację ...

Ja za tydzień zaczynam budowę domku na działce.
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
popcorn 07:46, 09 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Basia, czekam na odpowiedź od tego gostka. Chce zaliczkę przed rozpoczeciem produkcji, mówi że za jakiś miesiąc by się za mojego foliaka zabrał. Też mu dawałaś zaliczkę? Przez alledrogo czy prosto na konto? Trochę strach w tych czasach...

Czarny foliak bedzie, mam nadzieję nie bedziemy żałować

Ula, zajrzałam, poczytałam, dzięki!!!

Ania, myślę że byłaby ok. Dzięki! Trzymam kciuki za Twój domek na działce

Cwartek, w nocy popadało, cieszę się bo już było na tyle sucho że miałam podlewać. Niebo zrobiło to za mnie

Mój las werbeny na froncie buahaha

miłego dnia!!!
____________________
Mój nowy ogródek
basia3 07:58, 09 lip 2020


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
w pw Ci napisałam
____________________
JEST DOBRZE :D
BASIA8 09:28, 09 lip 2020


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630
Hej Karolcia powiedz mi czy swoją werbenkę siałaś do gruntu czy do pojemnika a później pikowanie i do gruntu.
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Kasya 09:31, 09 lip 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41851
A mi powiedz dlaczego kapusta urosła na pół metra i główki nie zawiązuje
No u mnie same porażki w warzywniku
Koper tez się uparł i nie wschodzi
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
popcorn 09:32, 09 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Basia robiłam tak i tak od paru lat. I w przyszłym roku sieję tylko do gruntu, w kwietniu. Ewentualnie do doniczek, poustawiać jedna koło drugiej i wysiać, a potem siewkom dać podrosnąć i wysadzać kępami tak jak urosły w doniczkach.


One dziwnie kielkują, czasem wcale, czasem momentalnie. Dobrze jest przemrozić nasiona. Generalnie jak masz jedną w ogrodzie to się sama wysieje. Jak ma dobre warunki to za chwile będziesz ją miała wszędzie

nasiona będę miała moge się podzielić jakby co
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:39, 09 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kasya napisał(a)
A mi powiedz dlaczego kapusta urosła na pół metra i główki nie zawiązuje
No u mnie same porażki w warzywniku
Koper tez się uparł i nie wschodzi


Kasia pełne słońce i dużo miejsca dookoła, a zawiązują główki bardzo różnie... kilka już zebrałam, kilka w ogóle nie wygląda jakby zamierzała urosnąć, a wszystkie z nasion z jednego opakowania, cholera wie!

Nie denerwuj sie, to wieczna nauka. Do tego niektóre rośliny są wybredne i chcą rosnąć, innym nie pasuje jedno albo drugie też nie mam kopru, a wysiałam 3 opakowania w różnych terminach buahahaha. Fasolki tez nie mam, jak wysieję to leje, glina się zaskorupia i amen, nasiona gniją i po nich.

nie martw się jedno rośnie, inne nie. Wiem że cebulę będę miała ładną
____________________
Mój nowy ogródek
Mgduska 09:53, 09 lip 2020


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Kasya napisał(a)
A mi powiedz dlaczego kapusta urosła na pół metra i główki nie zawiązuje
No u mnie same porażki w warzywniku
Koper tez się uparł i nie wschodzi


U mnie to samo - koper był piękny co roku, w tym - nic.
Ostróżkę miałam wielką kępę, w tym roku jeden patyk. Fasolkę posiałam trzy razy - pierwsza nie wzeszła, drugą ogoliły ślimaki, z trzeciej zostały dwie sztuki, aktualnie nie wiem, czy jeszcze są. Za to groszek pachnący w tym roku jest mocarny, sałatę też miałam piękną w szklarni coś tam się zawsze uda
____________________
Sałatka pokrzywowa
violaskom 09:54, 09 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Pierwszy raz jestem u Ciebie a tu taki warzywnik! I kurki! Wow. Ile masz tych kurek? Czy dużo przy nich roboty i czy nie niszczą Ci grządek w warzywniku? Ciekawa jestem też tej szklarni. Ja wszystko wysiewam w domu i na wiosnę dom zamieniam w szklarnię. Warzywka wyglądają przepysznie!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies