Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

mikdan_2608 14:34, 14 lip 2020

Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 93
popcorn napisał(a)
Zamówiłam sobie parę roślinek na pocieszenie... heh
po 1 lub 3 sadzonki, posadzę w warzywniku, przekopałam miejsce po bobie i groszku z obornikiem, będzie na rozmnażalnik do wiosny. A wiosną poprzenoszę na gotową rabatę wzdłuż granicy z sąsiadem. Póki co leżą tam kartony, obornik i czarna membrana... brrrr

Pierwiosnek lekarski 'Sunset Shades' Primula veris
Driakiew japońska 'Blue Note' Scabiosa japonica
Przetacznik kłosowy 'Rose Zwerg" Veronica spicata
Wilczomlecz mirtowaty Euphorbia myrsinites
Barwinek mniejszy 'Illumination' Vinca minor
Dzielżan jesienny 'Bandera' Helenium atumnale
Miłka okazała Eragrostis spectabilis
Ożanka hyrkańska Teucrium hircanicum
Floks wiechowaty 'Sherbet Blend' Phlox paniculata
Aster bocznolistny 'Prince' Aster lateriflorus
Krwiściąg mniejszy 'Little Angel' Sanguisorba minor
Kłosowiec 'Kudos Mandarin' Agastache
Gillenia trójlistna Gillenia trifoliata
Aster rozkrzewiony 'Eastern Star' Aster divaricatus
Kłosowiec 'Mango Tango' Agastache
Rdest pokrewny 'Darjeling Red' Persicaria affine
Penstemon meksykański 'Harlequin Red' Penstemon x mexicali
Przetacznik kłosowy 'Christa' Veronica spicata
Wilczomlecz złocisty 'Bonfire' Euphorbia polychroma
Rozchodnik wielki 'Chocolate Drop' Sedum telephium


Jak tak dalej pójdzie to otworzysz szkółkę roślin ozdobnych, najpierw mini, potem midi a na koniec maxi . Areał masz
popcorn 14:40, 14 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hahahaha
większość już ogarnięta, a to zachciewajki na rabatę słoneczną w większości. Posadzę, niech rosną, a kiedyś? Kto wie
____________________
Mój nowy ogródek
mikdan_2608 14:56, 14 lip 2020

Dołączył: 18 maj 2020
Posty: 93
hankaandrus_44 napisał(a)
Jednym słowem, trzeba mieć oczy i uszy szeroko rozwarte, na to co się będzie wyprawiać po zaprzysiężeniu. A że będzie, nie mam wątpliwości. Zostało tylko 3 lata z obecnym rządem. Trzeba wykorzystać na maksa.

\POtem, po nich choćby potop. A po nas? My w ogródkach, nasza wieś spokojna, co tam zawieruchy u granic! Nie bądźmy ślepi. To jest moja przestroga.


I za ten rozsądek i roztropność kocham Hanusię bo wbrew temu co się niektórym wydaje wszystko zależy od każdego z Nas z osobna.

pozdrawiam Wszystkie Ogodowiczanki i te z prawa i z lewa i te na wspak.
Karola, wiem że jest trudno, będzie jeszcze trudniej. Pamiętaj, że nie z takich tarapatów wychodziliśmy. Dziecko ucz nie tylko języków, ale i konkretnych umiejętności, nawet hobbystycznie. Hanusia potwierdzi, obie jesteśmy z tego samego pokolenia (no, prawie), że Polak słynie z tego, że sobie poradzi. Jednak aby młode pokolenie sobie poradziło musi posiąść umiejętności, konkretne. Samo wykształcenie, teoretyczne, nie wystarczy. Zachęcaj Juniorkę aby próbowała różnych rzeczy, nawet jak odpuści raz, drugi i dziesiąty. W końcu trafi na coś co jej "podpasi". I naczelna zasada - "chcesz liczyć, licz na siebie", nikt niczego darmo nie da... itd. itp. Możemy tak się dołować bez końca. Istotne jest to, że jesteście zdrowe, wiedzie Wam się, kury jajka niosą, areał zarasta i tak ma być i basta. Jedna z Dziewczyn miała motto o koronie i wstawaniu po potknięciu i marszu do przodu. Tak więc Królewno Karolino jak się potknęłaś, wstań, popraw koronę i do przodu. Damy radę bo siła jest w Nas.
No się rozgadałam...
Katte 15:00, 14 lip 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
popcorn napisał(a)
Tyle nowości, trudno się oprzeć I będę miała słoneczną rabatę bylinową, więc miejsce będzie hihi

Roślinki w większości sobie dobrze radzą. Pomidory mnie martwią, i na nich i na ziemniakach już zaraza... przez ta pogodę, co chwilę pada heh

miłego dnia!!!


Wysłać ci trochę worków po pellecie ? Hehe robię sobie mini szklarnie . Żeby ich te deszcze nie dobiły .
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Katte 15:12, 14 lip 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Nie lubię gadać o polityce , i nie zaglądam nawet zbytnio żeby się nie denerwować eheheh.
Połowa Polski została kupiona za te 500 i za te „13” - szkoda tylko że ta druga połowa musi zapitalać żeby mozna to było wypłacać .
Jedno jest pewne Polacy lubią na przekór zrobić - nie udało siię Andrzejka oddelegować - ale to poważne ostrzeżenie dla partii jedynej słusznej że za 3 lata jak tak dalej pójdzie to ich z Wiejskiej taczkami wywiozą .

Napewno naród nie da się skrzywdzić , jeśli się z czymś niezgadzamy wychodzimy na ulice i robimy bałagan .

____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
popcorn 15:19, 14 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dziękuję za rady. Bardzo cenne. I widać po młodzieży że zero konkretnych umiejętności. Ci co ze wsi to umieją to i owo, ci z dzieciństwa w blokach dwie lewe rece. Miałam takiego męża plus do tego rodzice go we wszystkim do tej pory wyręczają... i nigdy wiecej wszystko robiłam i tak sama.

Nie chodzi o dołowanie, trzeba się rozejrzeć i trafnie oszacować sytuację i reagować odpowiednio. I choć połowicznie trafnie przewidywać rozwój sytuacji. O liczeniu na siebie się przekonałam nieraz już... radzę sobie, jak będzie zdrowie to już prawie wszystko

Kasia widzisz nie wpadłam na to żeby je przykryć... dzięki za podpowiedź. Mam plandekę, spróbuję, zobaczymy może uda się je uratować jeszcze?



____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 15:22, 14 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Katte napisał(a)

Napewno naród nie da się skrzywdzić , jeśli się z czymś niezgadzamy wychodzimy na ulice i robimy bałagan .


Teoretycznie. Coś ostatnio to wychodzenie na ulicę słabo nam idzie. Wszyscy myślą że jakoś to będzie. Mamy dar "radzenia sobie" i ślizgania się i dopasowywania... a co by było jakby od razu było dobrze?

Ja bym tylko chciała żeby ci tam u góry nie myśleli że naród to półmózgi i że nie widzą co się dzieje i co się święci... i żeby nie kradli w tak oczywisty sposób, głosowali po nocach, ściągali do niczego nienadające się maseczki samolotami itp itd...
____________________
Mój nowy ogródek
Juzia 15:28, 14 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38741
popcorn napisał(a)



Ja bym tylko chciała żeby ci tam u góry nie myśleli że naród to półmózgi i że nie widzą co się dzieje i co się święci... i żeby nie kradli w tak oczywisty sposób, głosowali po nocach, ściągali do niczego nienadające się maseczki samolotami itp itd...


Oni teraz zobaczyli... że połowa kraju jest przeciwko nim. Myślę, że trochę dało im do myślenia.
I albo przystopują, albo będą cisnąć jeszcze bardziej
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
popcorn 15:30, 14 lip 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Będą cisnąć jeszcze bardziej. W końcu tylko 3 lata im zostało złodziejstwa... a potem choćby potop...
____________________
Mój nowy ogródek
Juzia 15:47, 14 lip 2020


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38741
popcorn napisał(a)
Będą cisnąć jeszcze bardziej. W końcu tylko 3 lata im zostało złodziejstwa... a potem choćby potop...


Jeśli by chcieli tylko kraść przez 3 lata to pół biedy...
Nie oni pierwsi i nie ostatni nas okradają.

Gorzej jak średniowiecze planują nam zrobić, bo głowa takiego jednego zatruta chorymi myślami...
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies