Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 11:57, 03 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Kasia ogórki dla Ciebie, trzeba mieć sporo miejsca jednak!

Papryka

Cebula


Ogórecznik
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 12:38, 03 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Takie mebelki jakie masz koło grilla i na tarasie chyba, ja też będę miała do szałasu kupiliśmy bo się już 30 letnie rozleciałyZadowolona z nich Jesteś?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 12:41, 03 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jestem, tanie, łatwe do złożenia, stabilniejsze niż rozkładane krzesełka które bałam się że będą latały przy wichurach... a to skręcone w jedno do kupy ciężkie i może zstać na zimę...

Nie wiem ile sezonów przetrwają, ale nawet jakby poszły na ognisko za 3 czy 5 to nie była to nie wiem jaka inwestycja?
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 12:47, 03 sie 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82135
Ja już miałam takie marketowe tanie kupione i powiem Ci prawie 20 lat na zewnątrz stały co pare sezonów tylko drewnochronem traktowałam i świetne były, te też mam plan drewnochronem lecieć bo już wypróbowany, a te wszystkie lakierobejce to po dwóch sezonach złażą, o ile osy i szerszenie wcześniej warstwy z drewnem nie zabiorą i potem się meble szybko sypią, tak, że mam plan na powrót do drewnochronu jednak, lepszy jest na zewnątrz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 12:48, 03 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
dobrze wiedzieć dzięki!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 15:35, 03 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zamówiłam sobie 3 karłowe budlejki w miejsce po pomidorach buahahaha, z grackami powinny wyglądać fajnie. Białe. W hortensja.pl bo znalazłam u nich karłową jeżówkę która wygląda jak gerbera, Sunseeker's Salmon, zamówiłam 5 szt. zbiorę nasiona i wysieję, zobaczymy???
____________________
Mój nowy ogródek
elzbietaszer... 17:58, 03 sie 2020

Dołączył: 28 sie 2019
Posty: 124
czy te jezówki to były ostatnie ? bo tez ich szukam od dawna ale u nich nie znalazłam
____________________
Ela Pomoc emerytce przy metamorfozie
Bog 18:11, 03 sie 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
sylwia_slomczewska napisał(a)
Ja już miałam takie marketowe tanie kupione i powiem Ci prawie 20 lat na zewnątrz stały co pare sezonów tylko drewnochronem traktowałam i świetne były, te też mam plan drewnochronem lecieć bo już wypróbowany, a te wszystkie lakierobejce to po dwóch sezonach złażą, o ile osy i szerszenie wcześniej warstwy z drewnem nie zabiorą i potem się meble szybko sypią, tak, że mam plan na powrót do drewnochronu jednak, lepszy jest na zewnątrz[/quote

Dostałam od sąsiadki jakiś drewnochron widzę że na rogach są odpryski i nie wiem czy malowałam za grubo czy to nie jest to,możesz podać nazwę swojego?.
Sąsiedzi co kilka lat traktują olejem i jest ok ale na zimę chowają do domu.

Karola fajnie że masz pomocnika i w dodatku chce pomagać placyk wyszedł ekstra super
deszczowymaj 18:56, 03 sie 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
popcorn napisał(a)
W hortensja.pl bo znalazłam u nich karłową jeżówkę która wygląda jak gerbera, Sunseeker's Salmon, zamówiłam 5 szt. zbiorę nasiona i wysieję, zobaczymy???


Oj głośno ostatnio o tej jeżówce a widziałaś Sunseeker's rainbow ?

wczoraj na fb było głośno ..na grupie jeżówkowej było na sprzedaż kilka sztuk ,zeszły jak świeże bułeczki

Karola jak przyjdą Ci te jeżówki to najlepiej po posadzeniu (niestety) od razu ściąć kwiaty .. wtedy ładnie ukorzeni się przed zimą i są większe szanse ,że przezimuje .
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
popcorn 19:42, 03 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Ela pisz do nich maila, bo tylko kilka sztuk im zostało. Mam nadzieję że dla mnie jeszcze wystarczy.

Bog oj ja też się cieszę, bez niego nie miałabym nawet połowy tego co mamy porobione, jupi!

Asia, posadzę i będę dbać, nie chcę ścinać kwiatów, liczę na nasiona i młode siewki... Albo choć po jednym kwiatku zostawię heh żeby im dać większe szanse...
Wywaliłem się z fejsbuka, nie chcę więcej pokus hahaha

Buziaki!!!

____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies