Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Mirka 17:24, 13 gru 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ja robię już trzecie święta pierniki z przepisu Asi Nawigatorki. Zawsze mi mięciutkie wychodzą i długo można przechowywać
Polecam ten przepis
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
tulucy 10:53, 14 gru 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Ja też z moich wypieków. Takie proste, jak alpejskie chyba. Od razu miękkie. A wytrzymują długo, miesiąc temu znalazłam gdzieś skitraną puszkę pełną ubiegłorocznych, zniknęły jak sen złoty, pyszne były...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 11:05, 14 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
achimee napisał(a)
A propo pierniczków to polecam "Pierniczki (przepis II)" z mojewypieki.com, bo można je robić nawet na ostatnią chwilę gdyż nie są twarde jak kamień.
Mi bardzo smakują i robiąc je najczęściej pomijam cukier. Robiłam już różne wersje tego przepisu z różnymi kombinacjami cukrowymi, w zależności od tego jakie pierniczki chcę uzyskać daje albo 1/3, 1/2 cukru albo nie daje ani szczypty. Wszystko zależy od tego jakiego efektu oczekujecie jeśli będą lukrowane cukier można pominąć całkowicie, można też udekorować jeszcze przed pieczeniem kolorowymi posypkami (jednak nie wszystkie nadają się do pieczenia bo niektóre się brzydko roztapiają, a niektóre pozostają ładne - polecam sprawdzić na kilku pierniczkach piekąc pierwszą blachę), oczywiście te bez niczego też są pyszne i bardzo szybko znikają. Wałkowanie ciasta też ma znaczenie cienkie będą twardsze, grubsze bardziej miękkie. Jeśli po upieczeniu i wystudzeniu pozamykacie je w szczelnych słojach wytrzymają bardzo długo (u mnie w zeszłym roku kilka tygodni), natomiast te pozostawione na talerzu pochłoną wilgoć z powietrza i po dłuższym czasie stracą na smaku i jakości.
Pozdrawiam i miłego pierniczkowania
Wielkie dzięki! ja z wypiekami to średnio ogólnie. Ubiegłoroczne pierniki z jakiejś strony były dobre ale tylko zaraz po upieczeniu. Potem robiły się mega twarde. Dobrze, że ich dużo nie zrobiłam. Te wypróbuję na 100%
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
popcorn 11:23, 14 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
My juz amy kilkadziesiąt, niedobrych, buahahaha, pewnie kury zjedzą.
Nowych nie pieczemy, nie chce mi się.

Za rok spytam Was o przepis, jeśli dożyjemy
____________________
Mój nowy ogródek
Basilikum 12:24, 14 gru 2020


Dołączył: 14 cze 2015
Posty: 21735
inka74 napisał(a)
Wielkie dzięki! ja z wypiekami to średnio ogólnie. Ubiegłoroczne pierniki z jakiejś strony były dobre ale tylko zaraz po upieczeniu. Potem robiły się mega twarde. Dobrze, że ich dużo nie zrobiłam. Te wypróbuję na 100%

bo pierniczki musza swoje w metalowej puszce odlezec, wtedy beda miekkie



Karola jestem Ci wina przepis na brukselke
800 gr brukselki,
4malecebule, 4 frnkfurterki (u mnie to co maam pod reka, jakas kielbasa albo szynka

sos beszamelowy - wiesz jak sie robi

Brukselke ugotowac, cebulke pokroic w kostke podsmazyc dodac pokrojana w kostke kielbase i jeszcze chwile podsmazyc, wymieszac z brukselka, polac beszamelem. Zapiekac 15 minut w temp 220°C
____________________
IzaBela Pod Bialo-Niebieska Chmurka***cz.I*** Wizytowka "Nie moge na dluzej zostac" -wyszeptala Chwila Szczescia - "ale wloze w Twoje serce wspomnienia"
popcorn 12:26, 14 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dzięki! Mniam! Zrobię
____________________
Mój nowy ogródek
inka74 12:59, 14 gru 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Basilikum napisał(a)

bo pierniczki musza swoje w metalowej puszce odlezec, wtedy beda miekkie
były w puszce, mam taką dużą metalową i świąteczną ... Albo przepis albo umiejętności zawiodły. Ja ogólnie nie piekę. Nie mam na to czasu i zapału. Ale na święta pierniki muszą być. Jak nie własne to kupne, Młody lubi dekorować lukrami
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Agania 13:46, 14 gru 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wykarmisz całą okolicę
Pyszności
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Bog 15:48, 14 gru 2020

Dołączył: 09 mar 2018
Posty: 549
Dostałam w prezencie ciasteczka przypominające pierniczki były twarde nie do zjedzenia a ja miałam ochotę na coś słodkiego właśnie w tej chwili więc podgrzałam je w mikrofali i zrobiły się miękkie ale trzeba natychmiast zjadać po ostygnięciu twardnieją.
popcorn 16:16, 14 gru 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
haha

no nic, nasze pierniczki pewnie i tak skończą w żołądkach kur Mikrofali nie mam

pozdrawiam Was!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies