Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

beta 08:33, 23 lut 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Tak jak piszesz, Katarzyna wysiewa do paletek lub doniczek i na parapet słoneczny stawia. Potem jak wykiełkują obniża temperaturę, czy stawia bardziej w słoneczne niż ciepłe miejsce. Czylpi np. szklarnia lub parapet w nieogrzewanym pomieszczeniu.
O musztardowcach też cos mówiła. Ale zbytnio nie pamiętam, bo ich nie mam narazie

Fajnie działasz Karola
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
popcorn 08:36, 23 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Posiałam wszystko w szklarni. Wykiełkuje jak wykiełkuje. Zobaczymy. Nie mam miejsca na wysiewy w domu, i tak papryki, bakłażany i pomidory tu będą przez następne dwa miesiące buahahaha ale reszta musi sobie poradzić tamże

zobaczymy

Buziaki, Beatko!
____________________
Mój nowy ogródek
beta 08:45, 23 lut 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
popcorn napisał(a)
Posiałam wszystko w szklarni. Wykiełkuje jak wykiełkuje. Zobaczymy. Nie mam miejsca na wysiewy w domu, i tak papryki, bakłażany i pomidory tu będą przez następne dwa miesiące buahahaha ale reszta musi sobie poradzić tamże

zobaczymy

Buziaki, Beatko!


Poradzą sobie One wiedzą, że u Ciebie" krótka piłka " ...nie będą rosły to wylatują
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
popcorn 08:48, 23 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hahaha

większość rośnie pewnie za wcześnie na sianie kapustnych, w domu bym nie siała bo by się powyciągały strasznie, ale w igloo? Jak wykiełkuja to ładnie wyrosną
____________________
Mój nowy ogródek
kami 08:53, 23 lut 2021

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 564
Ja mam po dwa listki cukinii i ogórka tunelowego na oknie. Mam plan, że będą ze mną mieszkać do maja

W tamtym roku nawet mi marchewka w tunelu nie chciała zejść posiana w lutym w tunelu, może nasiona były stare.
popcorn 09:14, 23 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Marchew bardzo długo kiełkuje, za to potrzebuje tylko trzech stopni żeby wykiełkować. Więc bardzo możliwe że nasiona stare...

O cukinie i ogórki będę martwić się w kwietniu Do tego czasu możesz mieć całe okno zarośnięte a w przypadku cukinii nawet jakiś owoc albo dwa hehe

Planuję wybrać się do oszołoma, może tam dorwę nasiona pora, selera i ogórków wężowych do tunelu, biedronki i lidle ich nie mają...

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
beta 09:24, 23 lut 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
popcorn napisał(a)
hahaha

większość rośnie pewnie za wcześnie na sianie kapustnych, w domu bym nie siała bo by się powyciągały strasznie, ale w igloo? Jak wykiełkuja to ładnie wyrosną


Moje sałaty o pory też się powyciągały. Kasia radziła popikowac. Ale to też nie jest gwarancja.
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
kami 09:30, 23 lut 2021

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 564
Właśnie liczę na wczesne owoce
popcorn 09:30, 23 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
W domu na parapecie już nie sieję, straszne lebiody kiedyś miałam, a zanim się pozbierały po przesadzeniu te siane wprost do gruntu były 2x ładniejsze...

Szkoda roboty moim zdaniem, siane do gruntu rosną zdrowo i szybciutko, w marcu posieję końcem kwietnia będą...

Eksperymentalnie posiałam pare nasion do wielodoniczek w igloo, o efekcie zamelduję
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 09:31, 23 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
kami napisał(a)
Właśnie liczę na wczesne owoce

w ubiegłym roku miałam sadzonki w domu, owoce były 2 tygodnie wcześniej niż na roślinach sianych wprost do gruntu na przełomie kwietina i maja.
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies