Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Kokesz 11:31, 23 lut 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
popcorn napisał(a)
Marchew bardzo długo kiełkuje, za to potrzebuje tylko trzech stopni żeby wykiełkować. Więc bardzo możliwe że nasiona stare...

O cukinie i ogórki będę martwić się w kwietniu Do tego czasu możesz mieć całe okno zarośnięte a w przypadku cukinii nawet jakiś owoc albo dwa hehe

Planuję wybrać się do oszołoma, może tam dorwę nasiona pora, selera i ogórków wężowych do tunelu, biedronki i lidle ich nie mają...

pozdrawiam!


Jedź mają bardzo duży wybór wszelakich nasion, ja się trochę obkupiłam
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
mikina34 11:36, 23 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Karola, jakie masz musztardowce? Chciałam w tym roku zrobić eksperyment i sprawdzić czy mi smakują One maja jakieś stopnie ostrości czy wszystkie ogień? Bo szczerze wlałabym takie coś w rodzaju rukoli
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
popcorn 12:06, 23 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Monia

Nie wiem, pierwszy raz posieję w sensie chyba coś już siałam ale od razu mi zakwitły bo było bardzo sucho...
One podobno lubią warunki jak szpinak, czyli chłodno i wilgotno.

Mam coś z amazona. I mam też paczkę przywiezioną ze sri lanki, ale tam je stosują w charakterze przyprawy do curry. Zobaczymy czy wykiełkują

Renatko, może bliżej weekendu nam się uda zrobić wypad, bo to dwie godziny zjada przynajmniej, no i lodówka niech ma szansę opustoszeć trochę bo jak już jechac tam to na porządne zakupy... choć przy tych cenach ostatnio w biedrze 500 zł zostawiłam i nie wiem na co heh
____________________
Mój nowy ogródek
mikina34 12:10, 23 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
popcorn napisał(a)
Monia

Nie wiem, pierwszy raz posieję w sensie chyba coś już siałam ale od razu mi zakwitły bo było bardzo sucho...
One podobno lubią warunki jak szpinak, czyli chłodno i wilgotno.

Mam coś z amazona. I mam też paczkę przywiezioną ze sri lanki, ale tam je stosują w charakterze przyprawy do curry. Zobaczymy czy wykiełkują

Renatko, może bliżej weekendu nam się uda zrobić wypad, bo to dwie godziny zjada przynajmniej, no i lodówka niech ma szansę opustoszeć trochę bo jak już jechac tam to na porządne zakupy... choć przy tych cenach ostatnio w biedrze 500 zł zostawiłam i nie wiem na co heh

Co znajdę to posieję, najwyżej pójdzie na kompost
Dzisiaj wybieram sie do Ąszuła (jak mawia koleżanka ), aż sie boję co mi wpadnie "przypadkiem" do koszyka
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
popcorn 12:36, 23 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Buahahaha pochwal się będę wiedziała na co zwrócić uwagę

chcę też wermikulit i perlit, no i żwirek dla kuraków, ale pewnie nie będzie
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 12:52, 23 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jej! Marcowo-kwietniowy numer już...



Papryki widziane z zewnątrz



Kuraki biegną zobaczyć co przyniosłam do jedzenia...

____________________
Mój nowy ogródek
nyna76 13:26, 23 lut 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
A kurczaki? Jest szansa, że któraś coś wysiedzi?

Czy kogutowi zbiera się na amory?
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
popcorn 13:49, 23 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie podejrzałam ich jeszcze, ale szanse są małe ze względu na fakt że kogucik to miniaturka Kochin a kury pełnowymiarowe

Nie chcę żeby wysiadywały, kupię pewnie w pewnym momencie kilka nowych kur bo te końcem przyszłego roku na rosół buu

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
nyna76 13:58, 23 lut 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Mały, ale wariat ...
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
mikina34 07:58, 24 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
popcorn napisał(a)
Buahahaha pochwal się będę wiedziała na co zwrócić uwagę

chcę też wermikulit i perlit, no i żwirek dla kuraków, ale pewnie nie będzie

Na szczęście większość nasion już mam kupionych, musztardowców ani temu podobnych nie widziałam. Fakt, że wystawka z nasionami to cala alejka, ale głownie tradycyjne nasiona. Kupiłam arbuza Rosario, zrobię eksperyment, może doczekam sie owocu , Sałatę kruchą lodową Regina Dei Ghiacci, podobno bezproblemowa i pyszna i sałatę zimującą.
Wermikulit i perlit kupiłam na All... duża paka, tanio jak barszcz
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies