Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Agatorek 14:11, 21 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
popcorn napisał(a)
Też jeszcze resztki leżą... Ale cały tydzień nie będę miała ani chwili, bo kończę pracę o piątej kiedy robi się ciemno haha
Cały tydzień ma być na plusie...
Wczoraj rano jak otwarłam kury w igloo było ponad 35 stopni... Przy 12 na zewnątrz w cieniu, w igloo się ugotują, a drzwi otworzyć nie mogę bo uciekną haha


Pozdrawiam!!!


Chcesz mieć pieczone kurczaki?
Może zamontuj jakąś siatkę przy otwartych drzwiach?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
popcorn 15:15, 21 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Miałam tak pomysł, ale wygodniej przenieść je z powrotem na ich wybieg. No i jak pies tam będzie spędzał dnie to byłoby to mało bezpieczne. Właśnie posiedzieliśmy z kurkami chwilę, wyglądają na zadowolone.

Pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 16:53, 21 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82338
Nic im nie będzie Zojda mają co dzień pełne bo Karola dobrze karmi, dzikie ptactwo głoduje i mrozy bez dachu nad głowa przetrwać jakoś musiało i dało radę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
BKosimkArt 18:09, 21 lut 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Basiu, od kilku lat tnę miskanty już od stycznia, jeśli tylko nie ma śniegu, rozplenice w lutym. W pierwszym roku też miałam stracha, ale po obejrzeniu kilku filmów z ogrodów pokazowych z rabatami trawiastymi, przestałam się strachać. Oni wycinkę zaczynają już w grudniu, bo mają tyle areału, że nie zdążyliby z pracami przed nadejściem sezonu.
Trawom najbardziej szkodzi nadmiar wilgoci w korzeniach. To jest dla nich najbardziej niebezpieczne i z tego powodu wypadają. Niskie temperatury znoszą dobrze.

Hmmm no w sumie może i racja... w zeszłym roku też cięłam wcześnie ale tylko dlatego że nie było zimy
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
popcorn 20:40, 21 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Fajny weekend trochę ciepła i słońca, topniejący śnieg i znowu chce się żyć haha

Umyliśmy dziś okna, kury przeniesione do kurnika. Ogrodziliśmy jakieś 2/3 wybiegu żeby nie taplały się w błocie. Rozsypałam im trochę słomy żeby miały miejsce do grzebania, reszta śniegu musi stopnieć a ziemia osuszyć się. Tydzień plusowych temperatur, zobaczymy.

W igloo nam stół do pracy ze starych drzwi na słomianych nogach hehe

Posiałam musztardowca, sałatę, groszek, wyniosłam zimujące w domu siewki rozmarynu i len nowozelandzki. Mam nadzieję że nie zmarzną.

Nie mogę się doczekać kolejnego weekendu
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 15:32, 22 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Zamówiłam zrębki do ogrodu. Użyję jako kory, bo ułamek ceny... jak trochę obeschnie to poproszę pana którego znalazłam o przyjazd

Mam wątpliwości co do produkcji rozsad w szklarni. O groch zielony się nie martwię. Sałata też sobie pewnie poradzi.
Natomiast musztardowce nie lubią gorąca - noce są zimne, ok, ale w dzień teraz jest ponad 20 stopni mimo otwartych drzwi i okien... hmmmm

Ktoś coś? Jakieś rady?
dzięki
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 16:13, 22 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Miskantowa słoma

____________________
Mój nowy ogródek
hankaandrus_44 17:22, 22 lut 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7206
Drugie życie słomy. Ja nie mam kur ale słoma dostaje tez drugie życie jako drenaz w doniczkach. Oczywiście trochę przycinam, żeby się nie plątała.
A po sezonie idzie pozostałość do kompostu.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
popcorn 18:11, 22 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Super! Pozdrawiam, Haniu!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 20:30, 22 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Jeszcze mam mnóstwo miskantów i kilkanaście rozplenic do ścięcia. Będzie kilka taczek wylądują jako wyściółka na wybiegu dla kur. Z czasem się rozłożą, a w międzyczasie będą stanowiły barierę chroniącą przed błotem haha

Posiałam resztę nasion warzyw w igloo. Wykiełkują i rosnąć będą od razu tam.

Oglądałam ostatnie dwa nagrania Kasi Bellingham. Mam wrażenie że wszystko co ona teraz sieje ląduje na jej parapecie okna. I dopiero wtedy do szklarni czy namiotu foliowego.

Ja w domu mam tylko paprykę i pepino, mieć będę bakłażany i pomidory. Reszta powinna dać sobie radę od razu w chłodzie?

Posiałam:
Kapustę
Brokuł cime di rapa
Dwie odmiany kalafiora
Dwie odmiany sałaty
Paletę rozsadową poziomki, brakuje mi na stoku za domem

Wczoraj:
Groszek zielony
Musztardowiec


Zobaczymy!
____________________
Mój nowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies