Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

popcorn 13:02, 25 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Heja
ogłoszenie parafialne

Idzie do mnie paczka z dużą ilością cebuli dymki szalotki, z Anglii

jest to tzw cebula rodzinna, może zimować w gruncie, bardzo wdzięczna w uprawie.

Chętnie sie podzielę za zwrot kosztów wysyłki lub wymienię na coś? Wtedy koszt wysyłki oczywiście pokryję. Dałam ogłoszenie:

https://www.ogrodowisko.pl/watek/10865-cebula-dymka-cebula-szalotka-na-szalotke-cebula-rodzinka
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 21:19, 25 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Gdzie kupujecie nasiona selera bo w oszołomie nie ma? Kupiłam sałatę zimującą, pora, szczypiorek czosnkowy i ogórki wężowe do szklarni. Wszystko raczej niedostępne w mniejszych sklepach. Niemniej dziki tłum i wcale nie niższe ceny... Nigdy więcej

Pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 21:23, 25 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
popcorn napisał(a)
Heja
ogłoszenie parafialne

Idzie do mnie paczka z dużą ilością cebuli dymki szalotki, z Anglii

jest to tzw cebula rodzinna, może zimować w gruncie, bardzo wdzięczna w uprawie.

Chętnie sie podzielę za zwrot kosztów wysyłki lub wymienię na coś? Wtedy koszt wysyłki oczywiście pokryję. Dałam ogłoszenie:

https://www.ogrodowisko.pl/watek/10865-cebula-dymka-cebula-szalotka-na-szalotke-cebula-rodzinka

A jak się ją uprawia bo nie znam?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 06:40, 26 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Sylwia jak zwykłą cebulę. Miałam poprzednio tyle że zostawiłam w poprzednim ogrodzie. Nie zebrałam na zimę no nie trzeba i zapomniałam buuu

Plony 2x w roku, sadzisz wiosną, zasycha szczypior koło lipca, wcześniej niż u zwykłej cebuli. Potem korzystasz. Małe cebulki część zbiorów sądzisz znowu we wrześniu. Ładnie rosną, zimują, większość zimy masz świeży szczypior.
Zostawię Ci czekam na paczkę

Pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
popcorn 07:36, 26 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Bób i groch namoczone, groch z ubiegłego roku, suszyłam własny ten o fioletowych łupinach. W tym roku będzie go więcej, jupi!

Po pracy będę siać! Jupi
____________________
Mój nowy ogródek
kami 08:14, 26 lut 2021

Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 563
Nie szalej bo ponoć mrozy wracają
popcorn 08:19, 26 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Lekie minusy im nie zaszkodzą, co roku końcem lutego/początkiem marca sieję bób, groch i sadzę dymkę. Przykrywam białą włókniną i tak siedzą do kwietnia Działa

pozdrawiam, Kami!
____________________
Mój nowy ogródek
mikina34 08:49, 26 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
popcorn napisał(a)
Heja
ogłoszenie parafialne

Idzie do mnie paczka z dużą ilością cebuli dymki szalotki, z Anglii

jest to tzw cebula rodzinna, może zimować w gruncie, bardzo wdzięczna w uprawie.

Chętnie sie podzielę za zwrot kosztów wysyłki lub wymienię na coś? Wtedy koszt wysyłki oczywiście pokryję. Dałam ogłoszenie:

https://www.ogrodowisko.pl/watek/10865-cebula-dymka-cebula-szalotka-na-szalotke-cebula-rodzinka

Ja chętnie odkupię, chciałam spróbować z wysiewem szalotki, a tak będzie pewniej
Selera widziałam ozszołomie, w Casto tez chyba, w LM, kopić Ci i wysłać? Tylko pocztą chyba... Seslerie mam tylko jesienną, jak będzie cieplej mogę podzielić kępę, bo spora jest i wysłać in postem.
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
popcorn 08:51, 26 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Monia jak dostanę cebulkę to Ci zostawię Dzięki

Jak selera nie znajdę stacjonarnie to może zamówię. W oszołomie nie było, szukałam ja i młoda, niet. Do LM i casto i w sumie w ogóle nigdzie nie jeżdżę haha bo pandemia a jak zamawiałam nasiona to nie myślałam o selerze. Najwyżej te parę rozsad kupię, nic się nie stanie

pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 09:54, 26 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
popcorn napisał(a)
Sylwia jak zwykłą cebulę. Miałam poprzednio tyle że zostawiłam w poprzednim ogrodzie. Nie zebrałam na zimę no nie trzeba i zapomniałam buuu

Plony 2x w roku, sadzisz wiosną, zasycha szczypior koło lipca, wcześniej niż u zwykłej cebuli. Potem korzystasz. Małe cebulki część zbiorów sądzisz znowu we wrześniu. Ładnie rosną, zimują, większość zimy masz świeży szczypior.
Zostawię Ci czekam na paczkę

Pozdrawiam!

Dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies