Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :)

beta 13:25, 28 lut 2021


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Karola, ty chyba nie przestaniesz mnie zadziwiać
Bob i groch wysiany, piękna sałata na obiad o cebulach to już nie wspomnę.
Miłej niedzieli
____________________
beata - Dla odmiany czas na zmiany... ..."Świadomość, że wszystko co robię, mogłabym robić lepiej wcale mi nie przeszkadza..."
sylwia_slomc... 13:30, 28 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Pikujesz roślinki jak mają już listki właściwe czy jak tylko przylistki? Bo mi się malwa nie mieści w pojemniku na wysokość i nie wiem co robić, a same przylistki na razie ma....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 15:28, 28 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Miłej niedzieli!

Po raz pierwszy mam ładną cebulę, i niech mi ktoś powie że to nie zależy od ziemi...
Lubię wiosnę i lubię jak się coś dzieje w ogrodzie

Groszek i brokuły w szklarni siane kiełkują, jupi

Sylwia jak możesz poczekać, to poczekaj,jak nie możesz ryzykujesz stratę siewek...

Pozdrawiam!
____________________
Mój nowy ogródek
mirkaka 17:30, 28 lut 2021


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9586
popcorn napisał(a)
Lubię uprawiać warzywa

Posiałam trochę skiełkowanego grochu. Jak go nie zjedzą ślimaki to będzie wcześniej . Ścięłam też kilkanaście kolejnych miskantów. Ale zostawiłam je na miejscu jeśli przyjdą jeszcze mrozy...
Zimno jest, herbata i nic więcej na ten weekend. Może na następny będzie cieplej


A ja próbuję uprawiać je w kastach budowlanych, ale jakoś mi to słabo idzie, kupuję ziemię w workach do warzyw, dodaję obornika, a i tak są słabe. Cebula marna, cukinia też. Czy ciągle za mało daję nawozów, czy może za dużo??
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Anda 18:16, 28 lut 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33499
mirkaka napisał(a)


A ja próbuję uprawiać je w kastach budowlanych, ale jakoś mi to słabo idzie, kupuję ziemię w workach do warzyw, dodaję obornika, a i tak są słabe. Cebula marna, cukinia też. Czy ciągle za mało daję nawozów, czy może za dużo??


Mirko, daj kompost zamiast ziemi do warzyw. Obornik jest super, ale najpierw musi byc przerobiony przez mikroorganizmy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
popcorn 18:25, 28 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie daję nawozów wcale, prócz obornika co drugi rok. No i w pierwszym roku były wiórki drzewne które rozluźniły trochę tę moją glinę. Cebula rośnie mega, pewnie lubi tę skumulowaną wilgoć. Kapusty też się udały.
Cukinie rosną zawsze i wszędzie,byle ziemia nie była zupełnie jałowa?

Powodzenia!!!
____________________
Mój nowy ogródek
Agatorek 21:04, 28 lut 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13268
Widziałam Twoje wiśnie w wątku o wiśniach Umbraculifera. Chodzą mi po głowie ostatnio .
Masz może jakieś aktualne foty?
I możesz napisać ogólnie jak Ci się sprawują?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
sylwia_slomc... 21:07, 28 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Ok. Dzięki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
popcorn 06:01, 01 mar 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Agnieszka wiśnie miałam w poprzednim ogrodzie. Teraz mam jedną, posadziłam pół roku temu. Nie miałam ani żadnego problemu. Sad sadź

Sylwia pozdrawiam
____________________
Mój nowy ogródek
sylwia_slomc... 08:53, 01 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81991
Powiedz mi jeszcze słomę kupowałaś przez neta? Masz namiar czy od rolnika stacjonarnie?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies