Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

anuska2507 21:36, 28 sie 2019


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Dorii napisał(a)

Anuska, a twój mąż to z tych co by zasypali żwirem całą działkę czy z tych co uważają trawę za bezobsługową?


Chyba ani z jednych, ani z drugich, w końcu to on ten trawnik kosi, dosiewa itd. Raczej jest zdania, że skoro z trawnikiem tyle zachodu, to co dopiero z rabatami.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Dorii 21:53, 28 sie 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
No źle napisałam, z tych co uważają trawnik za element ogrodu najłatwiejszy w pielęgnacji.
Skoro trawnik nie usechł to inne rośliny tym bardziej. Mój niestety wyschnięty. A rabatki zielone i kolorowe
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
anuska2507 22:11, 28 sie 2019


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2568
Dorii, dokładnie z tych.
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
MartaCho 08:27, 29 sie 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Zakupy internetowe wczoraj dotarły, hurra, hurra Będzie dzisiaj przymiarka na kwadrat przed wejściem. Sadzonki ładne, zdrowe, dobrze zapakowane. Może Hakone najsłabiej wygląda, ale pozostałe dla mnie super!

Jeszcze tylko cisów brakuje, ale to w pobliskiej szkółce mam nadzieję, że uda mi się zakupić.



____________________
Marta Ogród zacząć czas
Wiolka5_7 08:38, 29 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Piękne zakupy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
makadamia 08:38, 29 sie 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
MartaCho napisał(a)
Asieńka,
masz oczywiście świętą rację. Ta moja radosna twórczość w ogóle bez rąk i nóg Dzięki wielkie za pomoc!

Czy dobrze rozumiem, że brązy to miskanty, bordo to rozchodniki, żółte to kule cisowe, a ciemnozielone rozplenice?

Przyszło mi jeszcze do głowy, że jeśli drzewa będą wszystkie kuliste, to może z cisów niski kwadratowy żywopłocik poprowadzić, żeby nie było za bardzo kulkowo?


Ciemnozielone to cisy a żółte rozplenice ale poza tym wszystko się zgadza
Rozplenice późno startują, i przez pierwszą połowę sezonu jest dookoła nich dużo gołej ziemi. Coś bym tam wsadziła.
Aktualnie testuję kukliki i firletkę smółkę - czy dobrze znoszą zasłonięcie przez inne rośliny w drugiej połowie sezonu. Jeśli pomyślnie przejdą testy (a wszystko na to wskazuje) to będę je polecać właśnie do takich sytuacji.

Sześciany cisowe jak najbardziej tak. Ktoś na forum chyba nawet ma i świetnie to wygląda.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
MartaCho 10:31, 29 sie 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Dziękuję Wam za podpowiedź odnośnie Platanów

Asiu,
fajny pomysł z tymi kuklikami na obrzeże Przeurocze są. Myślę, że na odmianę Pink Frills bym się zdecydowała, takie delikatne są...
____________________
Marta Ogród zacząć czas
galgAsia 10:57, 29 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
No sadzonki piękne, wypasione. A co jeszcze, oprócz jeżówek i hakonki, nabyłaś? Aż Ci zazdroszczę - że masz gdzie sadzić . Przed Tobą jeszcze duuuużo sadzonek
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
ania0510 11:25, 29 sie 2019

Dołączył: 02 sie 2019
Posty: 34
Hej Marto podglądam Cię od pewnego czasu bo jestem na podobnym etapie a przynajmniej chciałabym byc zazdroszczę tylu podpowiadaczy, fajne masz wsparcie Na temat platana nie mam wiedzy ale gdy byłam się o niego dowiadywać mily Pan w szkółce powiedział "to zaszczyt mieć go w swoim ogrodzie". Mnie to przekonało pozdrawiam
MartaCho 11:27, 29 sie 2019

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Dzięki, dzięki! Też się z nich cieszę, jak dziecko z prezentów od Mikołaja
Są tam jeszcze hortensje Limelight i seslerie jesienne.

Miskanty, które są w planie na tej rabacie, będę mieć z podziału- już taki dorodny rośnie sobie przy tarasie. Czeka go krojenie, mam nadzieję, że przeżyje ten zabieg w moim wykonaniu, hehe.

Miłorząb też rośnie za domem, przesadzę go na front, tylko zobaczę najpierw, jak poustawiam doniczki, czy się tam w ogóle jeszcze zmieści. Hortensje jednak w dość spore krzaczki się z czasem zmieniają...
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies