Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

Kawa 13:10, 23 kwi 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
lepiej mniejsze bo i tak przytniesz żeby się lepiej zagęściły szkoda płacić za duże sadzonki które później się obetnie
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 13:11, 23 kwi 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
tylko pamiętaj że teraz się już nie przycina dopiero późnym latem z tego co pamiętam
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
MartaCho 13:17, 23 kwi 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2247
Oki, bardzo Ci dziękuję za szybką odpowiedź. Okazało się, że szkółka ma jutro transport do KRK i może przywieźć i nam do Wieliczki zamówienie, więc fajnie, że się tak szybko udało załatwić temat, a mogę jeszcze zmienić wysokość sadzonek. Bardzo Ci dziękuję jeszcze raz!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 22:50, 24 kwi 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2247
Za mój wątek przyznałabym sobie ogrodowiskową złotą malinę. Nudy na pudy.
Ale o to w ciągu ostatniego tygodnia przygotowaliśmy rabatę, z czego jestem bardzo zadowolona. Zdjęcia
PRZED i PO

Wszystko zgodnie z zaleceniami. Mnóstwo kompostu, kory przekompostowanej, do tego mączka i obornik.
To będzie TA rabata, którą założyliśmy w trakcie kwarantanny w 2020r. Tak będziemy ją wspominać

____________________
Marta Ogród zacząć czas
Helen 09:33, 25 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8396
Marta, ziemię super przygotowałaś. Co teraz będziesz sadzić? Masz jakiś plan?
____________________
Helen - Hortensjowo
MartaCho 10:05, 25 kwi 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2247
Dzięki Helen! Dziś jeszcze od rana ręce bolą, naprawdę kawał ciężkiej roboty Ciekawe co mój ortopeda na to
Wzdłuż płotu będziemy sadzić graby- jeszcze dzisiaj mają przyjechać. Za płotem mamy tam drogę nieasfaltową i pole uprawne, ale na końcu ulicy zbudowali szeregówkę i zrobił się większy ruch. Jak ktoś szybko jedzie, to leci taki pył z drogi, że nie ma szans, żeby pranie na zewnątrz wystawić.
Poza tym jest tam w kącie klon Red Sunset. Myślałam, żeby dokupić dwa lub trzy i zrobić szpaler od strony trawnika. Między nimi chyba niezawodne hortki Limelight a przed nimi jeżówki albo perowskie, albo lawendę. I całkiem na przodzie trawki - albo hakone albo seslerie. Co o tym sądzisz?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Zakrecona 11:36, 25 kwi 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Niezły fitnesik. Dobrze, że pomocnicę miałaś
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
MartaCho 12:31, 25 kwi 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2247
Zakrecona napisał(a)
Niezły fitnesik. Dobrze, że pomocnicę miałaś

To prawda, wszystkie mięśnie czujemy ale tym razem, to i eM i starsza córka byli zaangażowani:l)
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 12:51, 25 kwi 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2247
No i wczorajsze samozadowolenie i cały czar prysł.
Zakupiłam przez Internet sadzonki grabów- fajny kontakt telefoniczny, dostawa do domu, bo i tak pan jedzie w nasze okolice... wow! jak miło, jak ekspresowo.
Tylko, że chciałam sadzonki ok. 80 cm, a dostałam takie wielkie, jak na zdjęciu poniżej. Przyjmą się? Jak gęsto je posadzić? Można podciąć korzenie?
Ojojoj no nie mam szczęścia ogrodniczego Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać...
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Iwonka 13:17, 25 kwi 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4280
Ja bym sadziła jak najszybciej, na prawdę ładne są. Nie płacz, mogły małe zasuszone mikrusy przyjechać
Posadziłam ze trzy tygodnie judaszowce prawie 3 metrowego. Przyjechał od kuzyna ukopany bez ziemi, z gołym korzeniem. Myślałam że nic z niego nie będzie, ale przyjął się i listki wypuszcza. Także sadź i podlewaj mocno. Czy przycinać? Nie doradzę. Judaszowca przycięłam, ale na żywopłocie z grabów niestety się nie znam.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies