Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

MartaCho 11:54, 03 sie 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2148
Chciałam w sumie takie kwadraty w trawniku na graby tylko zrobić- muszę je koniecznie powiększyć, żeby je było widać, bo tak to faktycznie trochę głupio to teraz wygląda
Tak poza tym to zastanawiam się, co dać za te malutkie cisy, bo zanim one zmężnieją, to trochę jeszcze potrwa. Może ML na przykład? Czy one za duże będą?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Dorii 14:35, 03 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Kwadraty fajnie tylko z koszeniem potem trochę gimnastyki.
Ile od płotu cisy masz? Ml dosyć szeroko rosną i jak za blisko będą to potem ciężko by było wykopać żeby nie uszkodzić korzeni cisom.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Kasia_CS 16:16, 03 sie 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dawaj cisy i mocno tnij to szybko ciała nabiorą
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Dragonka 16:39, 03 sie 2021


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
MartaCho napisał(a)
Basia prosiła o aktualne fotki frontowej, więc ślę moje widoczki o poranku
No prosiła, prosiła, ale myślałam, że mnie olałaś Zaglądam, czytam, a tu proszę-a są! Piękne widoki mi przesłałaś, to chciałam właśnie zobaczyć- zdjęcia celowo ucinam,żeby Ci nie rozciągać za mocno wątku, ale bardzo gęsto już się zrobiło! Może zgapię od Ciebie ten układ co? Tak troszkę chociaż

Gwiazda przecudna, podrap ją ode mnie
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
MartaCho 07:33, 04 sie 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2148
Dorii napisał(a)
Kwadraty fajnie tylko z koszeniem potem trochę gimnastyki.
Ile od płotu cisy masz? Ml dosyć szeroko rosną i jak za blisko będą to potem ciężko by było wykopać żeby nie uszkodzić korzeni cisom.


Muszę to zmierzyć, ale jakoś do 50 cm od ogrodzenia jest. Czyli zostawię jak jest. Może tylko na wiosnę jakieś tulipsy tam dam.

Z koszeniem to pewnie najwygodniej byłoby poszerzyć tę rabatę tak co najmniej do grabów, co? Jak myślisz?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 07:34, 04 sie 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2148
Kasia_CS napisał(a)
Dawaj cisy i mocno tnij to szybko ciała nabiorą


Tak zrobię
Dzięki Kasia!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 07:40, 04 sie 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2148
Dragonka napisał(a)
No prosiła, prosiła, ale myślałam, że mnie olałaś Zaglądam, czytam, a tu proszę-a są! Piękne widoki mi przesłałaś, to chciałam właśnie zobaczyć- zdjęcia celowo ucinam,żeby Ci nie rozciągać za mocno wątku, ale bardzo gęsto już się zrobiło! Może zgapię od Ciebie ten układ co? Tak troszkę chociaż

Gwiazda przecudna, podrap ją ode mnie


No co Ty! Jak bym mogła?! Czekałam tylko na dobre światło
Jak najbardziej możesz zgapiać do woli- miło mi, że Ci się podoba. Ja też się kogoś innego przedogródkiem inspirowałam

Duśka podrapana, szczęśliwa
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Dorii 12:42, 04 sie 2021


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Myślę że conajmniej 20-30cm przed grabami powinna się kończyć trawa. Żeby nie obijać kosiarką Grabów.
Rabacie też wyjdzie to na dobre
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
pawel2806 11:27, 05 sie 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
MartaCho napisał(a)


Ha! Też rozszyfrowałam już wcześniej skrót N-ce
Macham więc zza płotu

Jak nie lubię tego że w powiadomieniach nie pokazują się posty starsze niż te ze wczoraj. Chyba kiedyś trzeba pomyśleć o objazdówce po okolicznych ogrodach . Co do grabowej nie myślałaś żeby powiększyć rabatę na całej długości, po co utrudniać koszenie i wycinać kwadraty.
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
pawel2806 11:29, 05 sie 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
MartaCho napisał(a)


Muszę to zmierzyć, ale jakoś do 50 cm od ogrodzenia jest. Czyli zostawię jak jest. Może tylko na wiosnę jakieś tulipsy tam dam.

Z koszeniem to pewnie najwygodniej byłoby poszerzyć tę rabatę tak co najmniej do grabów, co? Jak myślisz?

Na pewno dalej niż do grabów bo dziwnie będzie wyglądać rabata zakończona najwyższym piętrem roślinności.
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies