Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

MartaCho 10:59, 21 sie 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Dziękuję Kasiu!
Mam jeszcze całą południową stronę do zagospodarowania, to dam tam na rabatę. Może z niskim palibinem na przykład będą fajnie wyglądać?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Alija 08:02, 22 sie 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
MartaCho napisał(a)
Hibiskus do donicy się poleca



Bardzo ładna kompozycja, lubię białe kwiaty, hibiskus śliczny.
A Twoja pomocnica cudna.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
MartaCho 12:14, 22 sie 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Dziękuję! Cieszę się, że Tobie też się podoba
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Martka 12:58, 22 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Martuś, zachwycam się kompozycją w donicy, szczególnie hibiskusem, biel uwielbiam, choć nie zawsze białe kwiaty dobrze wyglądają przekwitając. Dlatego sadzę niewiele białych. Gaury pod tym względem są świetne, bo same się czyszczą, na pędach porządek, ale na rabacie już nie Pomocnik przecudny! Pozdrawiam!
Agania 10:46, 23 sie 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Piękny ten hibiskus, bo taki czysto biały, przezimujesz w donicy?

Nasze ostatnie rondo chyba najsłabsze, chociaż jest jeszcze jedno za Wieliczką w stronę Gdowa, to jeszcze gorzej wygląda.
Nie ma to jak się jedzie w stronę Bielsko-Białej tam nawet kanny rośną i żywopłot cisowy

Trzymam kciuki za derenie IH
Pozdrawiam Martuś
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
MartaCho 11:05, 23 sie 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Martko, Aganiu,
Strasznie się cieszę, że Wam się podoba

Hibiskusy są fajne bardzo, bo choć krótko kwitną, to zaraz pojawia się masa nowych kwiatów- dla porównania poniżej zdjęcie z wczoraj
Spróbuję je przezimować w donicy, a wiosną może na rabatę dam?

Aganiu,
wydawało się, że ronda będą ładne, a coś znowu poszło nie tak. Chyba nikt o te nowe nasadzenia nie dba, a warunki ostatnio były przecież trudne dla młodych roślinek na takiej patelni.

IH chyba tym razem dadzą radę. Doglądam, na razie wyglądają dobrze



____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agatorek 20:53, 29 sie 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13174
Naprawdę śliczny jest ten hibiskus i cała ta kompozycja
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Wiaan 09:25, 02 wrz 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5189
Marta kompozycja w donicy śliczna, ta biel przy tarasie będzie bardzo elegancka, wrzuć fotkę jakie tam masz plany

Rabata z grabami aż się prosi o poszerzenie, ale to już wiesz w ogóle super te graby, kupowałaś stacjonarnie? Kanciki bardzo mi się podobają, fajnie tworzysz i ładny masz już busz

Uśmiałam się jak pisałaś o pytaniach męża o kwiaty nazwane chwastami u mnie jak różanka była w pełnej krasie to spytał co mi dolega, że tak się kolorowo zrobiło i czy te trawska (miał na myśli stipy) to przez przypadek tam trafiły i błagał abym przypadkiem nie zrobiła łąki po drodze
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
MartaCho 08:48, 14 wrz 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Znajomy cierpi na nadmiar wolnego czasu ostatnio, roznosi go chyba energia, bo jak usłyszał, że się męczę z usuwaniem darni tak wczoraj przyjechał i przekopał trawnik, jupppiii! Jest więc szansa, że moja tarasowa powstanie jednak przed 2036


Oczywiście jeszcze będzie teraz ziemia przekopywana, oczyszczana, wzbogacana dobrociami, ale krok 1 jest.

To co by tu potem posadzić? Hmmm... To co teraz jest, pójdzie wszystko w inne miejsce.
Jako główny punkt na tle białej ściany widzę tu teraz świdośliwę lamarcką wielopniową. A pod nią biało- fioletowo z cisami lub suchodrzewem. Tylko pytanie czy sadzić paskami- tam jest lekki spadek, więc może taki poziomymi zielonymi pasami pójść, a pomiędzy nimi szałwia lub perowskia, na najniżej bodziszek? Co Wy na to?
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Rojodziejowa 09:51, 14 wrz 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8438
No proszę jak dobry znajomy!!

A spadek tam masz tylko w jedną stronę?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies