Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród zacząć czas.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zacząć czas.

Wiaan 20:57, 15 wrz 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5193
U mnie taras też wschodni i mam słońce tak do 13.00 ale bez zadaszenia byłoby kiepsko. Myślę że Was też to czeka

Podoba mi się pomysł z drzewem ale wtedy odsunęłabym znacznie od domu, 2m będzie zbyt wąsko na wielopniowe. Jeśli trawy to widziałabym rozplenice, ale one ładnie się prezentują jak nie są ograniczone żywopłotem. Nie wiem jak chciałabyś ten żywopłot poprowadzić. Kwestia koloru to już tylko tak jak lubisz Jeśli roza bladoróżowa to polecam Aspirin Rose.
Drzewko, cis, rozplenice, jasne róże i wg mnie to wystarczy, wiosną cebulowe.
Może kule z rozplenicami zamiast żywopłotu, drzewo i roze. Prosto ale elegancko Fajnie się doradza a sama u siebie mam dylematy






____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
pawel2806 21:14, 15 wrz 2021


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
Moje świdośliwy rosną jakieś 1,2m od domu, jeśli zajdzie potrzeba po prostu zostaną troszkę przecięte.
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
Agatorek 22:09, 15 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
No i narysowalas. I to czytelnie .
Pierwsza opcja mi się bardziej podoba.
Jeśli chcesz hortensje, nie miniaturowe i nie za duże, to polecam little lime. Rosną podobno do 0,8-1,0m. Nie pokładają się.
Gracków tam bym nie dawała , za duże będą. Lepiej by wyglądały jakieś lżejsze, niższe, może popatrz na miskanta Neil Lucas?
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
Rojodziejowa 22:29, 15 wrz 2021


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8464
Pięknie wygląda pod takimi wielopiennymi drzewkami hakone U Wioli tak cudnie rozlewa się pod magnolią... marzenie...
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
MartaCho 09:03, 16 wrz 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2171
Dziewczęta, bardzo serdecznie Wam dziękuję, że tu jesteście
Zazdroszczę tarasów od innych stron niż południowa! Bardzo!
Tak, pergola jest konieczna i jest w planie, miejmy nadzieję, że nie pozostanie w tej fazie, tylko przejdzie też do realizacji, ale to najwcześniej w przyszłym roku.

To, co powyżej rozrysowałam, to miało wyglądać mniej więcej tak- widok od góry.

Ale może faktycznie to za dużo wszystkiego i lepiej ograniczyć roślinki?


Albo wręcz przeciwnie- pójść w dużo drobnicy w podobnej kolorystyce? Tylko tutaj to już stanowczo tylko drzewko szczepione musiałoby być, np. Kanzan?


____________________
Marta Ogród zacząć czas
MartaCho 11:21, 16 wrz 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2171
pawel2806 napisał(a)
Moje świdośliwy rosną jakieś 1,2m od domu, jeśli zajdzie potrzeba po prostu zostaną troszkę przecięte.


Dziewczynom podziękowałam powyżej grupowo za wpisy i opinie, i przypomniałam sobie, że jeszcze przecież był i Paweł- przepraszam za pominięcie

Twoje ŚŚ mnie zachwyciły. Jest też taki nowy program ogrodniczy w TV, gdzie siostry bardzo często też ŚŚ polecają...
Faktem jest, że mam jedną, tylko taką bezodmianową- ile razy ona już miejscówkę bieda zmieniła... A i tak to teraz nie jest ostateczne
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Agatorek 11:41, 16 wrz 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13229
Martuś, a moźe zamiast tej drobnicy, zrobić tam różankę? Cisy, stipa i róże? tak tylko luźno rzucam oczywiście .
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
MartaCho 12:31, 16 wrz 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2171
Agatorek napisał(a)
Martuś, a moźe zamiast tej drobnicy, zrobić tam różankę? Cisy, stipa i róże? tak tylko luźno rzucam oczywiście .


Czyli troszkę jak w przypadku 2, tylko zamiast rozplenicy stipa? I róże Aspirin Rose na przykład, jak Wiaan radzi, prawda?

Myślę, że przy moich trochę lewych rękach do ogrodu i ograniczonym czasie, to taka wersja "im mniej tym lepiej" będzie jak najbardziej dobrym pomysłem. Ale z drzewem na środku w dalszym ciągu, prawda? Coś na tę białą ścinę w tle bym chciała tam dać...

Rozplenice dawałam, bo mam dwie, które spokojnie mogę dzielić, ale stipy też mam dużo, więc jak najbardziej
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Kawa 14:03, 16 wrz 2021


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
hej hej
no widzę że się dzieje
w planowaniu nie pomogę bo nie umiem
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
MartaCho 14:12, 16 wrz 2021

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2171
Kawa napisał(a)
hej hej
no widzę że się dzieje
w planowaniu nie pomogę bo nie umiem


Hej! Hej! No jestem i ja, dużo częściej w tym roku niż Ty Jak to tak znikać na tak długo, hę?
Fajnie, że jesteś!
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies