Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

Pokaż wątki Pokaż posty

Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie

KasiaLangier 18:04, 23 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
galgAsia napisał(a)
O rany... burza piaskowa i temperatura +28C... Miejmy nadzieję, że to długo nie potrwa... Uściski ślę Kasiu , nie martw się.


Asiu dziękuję na razie nie ma dobrych wieści. Zamknięte jest lotnisko, promy nie pływają...Najsilniejszy huragan jest właśnie na Gran Canarii. Cieszę się, że mam przynajmniej stały kontakt z Kamilką dzięki Messengererowi..
U nas też zapowiada się wietrzna noc, dostałam alert z ostrzeżeniem dla śląskiego...
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
galgAsia 18:09, 23 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie wiatr jakby ucichł, za to cały dzień pada i spada ciśnienie - od rana 14 hPa i cały czas leci w dół... Przedwiośnie zawsze bywa burzliwe w pogodzie - czy tu, czy tam...
Dobrze, że masz kontakt z córką, to zawsze trochę łatwiej znieść.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
KasiaLangier 18:53, 23 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
U nas też leje i zaczyna wiać. Nic nie poradzimy na te "atrakcje" Byle do wiosny...
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
mrokasia 19:29, 23 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
U nas też słaba pogoda, zimno i mokro. Całą noc wiatr wył. Nawet gdybym chciała i miała czas na ogród to nic się nie da zrobić.
Trzymam kciuki za szybką poprawę pogody na GC!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
KasiaLangier 20:02, 23 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Kasiu, trzeba wierzyć, że to już końcóweczka, bo do wiosny zostało nam 26 dni ! i będzie pięknie. Na Kanarach często jest calima, czyli wiatr znad Sahary, ale takiej jak teraz z huraganowym wiatrem nie było od 2002 roku. Mam nadzieję, że nie zasypie mi dzieci...
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
sylwia_slomc... 21:36, 23 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Zakupy fajne, ładne te hosty, za Bałtykiem tęsknię tyle już lat nie byłam. Ciemiernik śliczny, ja podsypuje popiołem jesienią i wapnem wiosną i tyle
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
KasiaLangier 18:03, 24 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
sylwia_slomczewska napisał(a)
Zakupy fajne, ładne te hosty, za Bałtykiem tęsknię tyle już lat nie byłam. Ciemiernik śliczny, ja podsypuje popiołem jesienią i wapnem wiosną i tyle


Ja jeżdżę zimą, jako że Bałtyk kocham, a tłumy niekoniecznie...

Ciemiernikami jestem zachwycona, jeszcze chciałabym cuchnące, ale nie mam gdzie kupić

Na Kanarach już lepiej. Na szczęście spadł "czerwony deszcz" lluvia roja , który zmył trochę skutki calimy
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
KasiaLangier 19:02, 24 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Jak już się tak "wylałam" to na pamiątkę zacytuję sobie moje żale na swoim wątku

Zawsze żartowałam, że jestem ze wsi Urodziłam się niedaleko Częstochowy, ale w bardzo sielskim miejscu, w miejscowości Wyrazów. Kiedyś były tam pola, lasy...W ogrodzie rosły grusze i wiśnie. Mnóstwo kwiatów. Była studnia z czystą wodą. Pamiętam jak sąsiad miał konie i krowy. Dostawałam świeże mleko. Babcia hodowała króliki i kury. Jeszcze moje dzieci bawiły się na tzw "uliczce", co wspominają z rozrzewnieniem. W moim Miejscu na Ziemi została wybudowana autostrada, a wcześniej tor gokartowy. Wiele lat towarzyszył mi smród palonych gum. Mimo wielkich rozterek wyprowadziłam się. Niestety sytuacja zaczyna się powtarzać. Zaczynam się czuć zaszczuta jak zwierzęta, którym ciągle zabiera się miejsce do życia..
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Anda 19:21, 24 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
Dobrze, ze na Kanarach juz lepiej

Kasiu, beda budowac autostrade u Ciebie za plotem?

Rowniez ubolewam nad zanikaniem takich pieknych miejsc. Przeciez moznaby omijac takie miejsca, budowac troszke dalej.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
KasiaLangier 19:50, 24 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Anda napisał(a)
Dobrze, ze na Kanarach juz lepiej

Kasiu, beda budowac autostrade u Ciebie za plotem?

Rowniez ubolewam nad zanikaniem takich pieknych miejsc. Przeciez moznaby omijac takie miejsca, budowac troszke dalej.


Też bardzo się cieszę, ulżyło mi. Zdjęcia satelitarne wyglądały tak, jakby piach i ocean miał pochłonąć wyspy. One są w sumie niewielkie i nie ma z nich żadnej ucieczki w takiej sytuacji.

Przed autostradą uciekłam. Sprzedaliśmy za grosze z mozołem wybudowany i ukochany dom. Przeniosłam się w miejsce niby idealne... Dwa lata, no i...się zaczęło.
Zwracałam uwagę na ciągi komunikacyjne, więc wybrałam działkę, gdzie w pobliżu już jest trasa szybkiego ruchu i obwodnica w pobliżu. Ale ...jak twierdzi mój mąż jest zbyt atrakcyjne, żeby zostały tu puste działki z łąkami. No i znika las, wykaszane są tzw. nieużytki. W zeszłym roku gościły u mnie bażanty, dokarmiałam sarny..
W tym roku raz widziałam sarny, przed wycinką lasu za płotem. Bażanty mnie nie odwiedziły. Ciągle zwiększam liczbę karmników, teściowa stwierdziła , że oszalałam z tymi ptakami I teraz "drą ryja" o poranku, moje koty śpiewają, a ja czuję się szczęśliwa
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies