Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 17:27, 13 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Księżyc przyrasta jak ciasto drożdżowe.
Z przebiśniegami to prawda. Te sklepowe cebulki (z racji ich wielkości) bardzo szybko ulegają zasuszeniu i niewiele z nich później pożytku.
Pogodę dzisiaj miałyśmy podobną.
Cudne porównanie
Mam nadzieję, że dziś pogoda u Ciebie była równie fajna, jak u mnie. Wreszcie się troszkę styrałam... i od razu mi lepiej
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:31, 13 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
jolanka napisał(a)
Już byłam u Magary, teraz u Ciebie podziwiam żurawie. Tylko wzdycham a buzia mi się szczerzy od ucha do ucha
Jola to jeszcze dla Ciebie

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:34, 13 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)
Jak zwykle jesteś z roślinnością lekko do przodu, jest nadzieja, że za jakiś u mnie też tak będzie
Dzisiaj też bez litości cięłam, wszystkie byliny jakie się nawinęły i trawy też. Tylko miskanty ciachnęłam do połowy.
Będzie, będzie, i to chyba wcześniej niż później, bo z długoterminowej pogody widać, że już raczej na plusie będzie.
Moje miskanty już zielonym biją po oczach, więc nie miałam na co czekać.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Klaudyna 17:37, 13 lut 2022


Dołączył: 14 lis 2015
Posty: 414
galgAsia napisał(a)
Wiesz, czasem na ryneczku lokalnym można spotkać starsze panie z różnymi roślinkami z działki, mogą też mieć wykopane kępy przebiśniegów... Jeśli masz taki ryneczek w pobliżu, to warto zajrzeć.



Tak zrobię jutro pójdę z samego rana - zobaczymy, może się uda.
____________________
Klaudyna - Mój ogród.
galgAsia 17:37, 13 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)
Są żurawie jest wiosna, zresztą u Ciebie to po roślinach widać
Zdjęcia u mnie są oczywiście zeszłoroczne, dzisiaj tylko wrzaski słyszałam
Twoje żurawie pięknie ujęte
Oj, na tę wiosnę to już chyba wszyscy czekamy
Och, jak ja bym chciała zobaczyć całą żurawią rodzinkę w komplecie... Po prostu muszę być czujna
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Monia81 17:46, 13 lut 2022


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Wiosna na horyzoncie, pierwsza Kawa wypita oj też bym chciała taką całą rodzinkę żurawi zobaczyć, u mnie ich nie widać niestety, dlatego będą u Was podziwiać
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
galgAsia 17:52, 13 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magleska napisał(a)
Asia
Przebiśniegi ,krokusy ,żurawie wiosna zbliża się szybkimi krokami
Ciemierniki pewnie za kilka dni też pokażą na co je stać
Madzia Już nie mogę się doczekać kolorów To takie szaro-bure jakoś źle mnie nastraja
No i znów tyyyle mam do zrobienia w tym sezonie...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:56, 13 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Monia81 napisał(a)
Wiosna na horyzoncie, pierwsza Kawa wypita oj też bym chciała taką całą rodzinkę żurawi zobaczyć, u mnie ich nie widać niestety, dlatego będą u Was podziwiać
Monia, nie trać nadziei, ja dopiero w ub. roku je zobaczyłam u siebie A mój Tato ze stoickim spokojem- tak, one tam właśnie często bywają... To nie mógł mi wcześniej powiedzieć?!? Więc wiesz, musisz się rozglądać
Pierwsza kawa wiosenna to smakuje jak nektar i pachnie jak ambrozja
Wiosno, przybywaj!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 21:56, 13 lut 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
galgAsia napisał(a)
Cudne porównanie
Mam nadzieję, że dziś pogoda u Ciebie była równie fajna, jak u mnie. Wreszcie się troszkę styrałam... i od razu mi lepiej


Akuratnie przygotowywałam drożdżowe ciasto na focaccię i tak mi się skojarzyło.
Do żurawi mam sentyment jeszcze z czasów, kiedy w serialu "Przystanek Alaska" zobaczyłam ich taniec godowy, a potem jeszcze jedna z głównych bohaterek, Marilyn, odtańczyła swoja wersję. Może kiedyś dane mi będzie ujrzeć na żywo te piękne ptaki.

Trochę tego siana naprodukowałaś.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magara 22:27, 13 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6793
Widziałam w zeszłym roku taniec godowy żurawi i było to niezapomniane, bardzo wzruszające przeżycie Tak, wiem, jestem szczęściarą
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies