Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

mrokasia 13:03, 20 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
makadamia napisał(a)


W każdym razie wniosek jest jasny: kto chce wspomagać bioróżnorodność i ptaki, ten powinien sadzić drzewa natywne (dęby, buki, brzozy, lipy, itd) zamiast zamorskich grujeczników i tulipanowców.

To tak na marginesie


Brzóz mam pięć, buczka jednego, dęba i lipy brak ale może dąb kolumnowy będzie, no i w planach mam jarząbka.
Ale prawdę mówiąc wolałabym by te drzewa jednak nie były zżerane przez jakieś gąsiennice...

Aaaa, no i u mnie jest ten kłopot, że stołówka dla ptaków mogłaby się stać stołówką dla kotów...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Pszczelarnia 14:23, 20 lis 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nijak nie mogę zrozumieć sikorek walących dziobem w konary miłorzębu u mnie: co one tam mają?

Ptaki w tym roku wyjątkowo szybko i wcześnie i jakieś nowe nawet, zleciały się do mnie do ogrodu. Już na początku pażdziernika.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 14:47, 20 lis 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Coś najwyraźniej tam znalazły. Zatem nie tylko na miejscowych gatunkach żyją różne żyjątka
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gruszka_na_w... 18:03, 20 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Żyjątek wciąż jeszcze sporo. Na brzozach siedzi ptasia drobnica, a kos ogołocił Olę z jabłuszek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gosiek33 18:13, 20 lis 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Przestrzegam przed serwowaniem słoniny i smalcu przy plusowych temperaturach. Mogą się popsuć. W prognozach pogody mam ciągle +, tylko jedna noc z 0C

A miała być mroźna zima, kiedy?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 18:43, 20 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
U mnie do końca roku bez mrozu w ciągu dnia... pozostaje tylko sypać... nie smarować
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
anabuko1 21:05, 20 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
galgAsia napisał(a)
Tak wyglądała okolica pod koniec czerwca 2019



W lipcu dołącza budleja Nanho Blue i zaczynają "gadać" o niebieskich migdałach



Princess Diana wciąż na posterunku



i następna budleja


Piękne i widoczki i clemki.
A najbardziej nabrałam ochoty na powojnik Jackmanii.
Chyba na wiosnę będę na niego polować.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
galgAsia 06:51, 21 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
anabuko1 napisał(a)

Piękne i widoczki i clemki.
A najbardziej nabrałam ochoty na powojnik Jackmanii.
Chyba na wiosnę będę na niego polować.

Piękny, prawda? Ja uwielbiam takie głębokie, aksamitne fiolety / granaty . Na celowniku mam też The President i Gen. Sikorski. Jackmanii jest chyba najstarszą odmianą clematisa, i raczej dostępną bez problemów - więc już się ciesz Muszę tylko dać mu lepszą podporę, bo ten obelisk, który aktualnie ma, jest zdecydowanie za niski - czupryna mu się zawinęła i zwisła w dół...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 09:02, 21 lis 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Tę Princess Dianę muszę sobie zakupić, śliczne ma te dzwonkowate kwiaty!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 09:19, 21 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia, to zobacz jeszcze Princess Red - też ma śliczne kwiaty. A Sophie ma cudny kolor, ale niska - do 80 cm.
Dobrze, że można popatrzeć na kolorowe zdjęcia - u mnie dziś kwintesencja listopada: szaro, buro i ponuro . Aż się nie chce nic
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies