Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Gruszka_na_w... 20:33, 24 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Po pierwsze: Do ciętego żywopłotu musiałabyś mieć dostęp z dwóch stron.
Po drugie: Tam już rosną jakieś świerki. Zważywszy, że skłaniasz się raczej ku ogrodowi swobodnemu i uwielbiasz jesienne przebarwienia, to ciśnie mi się pomysł na uzupełnienie nasadzeń w formie nieformowanego żywopłotu; takiego, który wymagałby od Ciebie niewielkiej korekty/przycinania. Są krzaczaste irgi: pomarszczona i błyszcząca, trzmielina europejska, forsycja (pięknie się jesienią przebarwia), tawuły szare i nippońskie, derenie, kalina. Zastanów się, jak często widzisz to miejsce zimą- to istotne, bo okres bezlistny trochę jednak trwa.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 21:41, 24 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Czytam o rozkminach żywopłotowych. Temat dla mnie ciekawy, bo na nowej działce od tego będę zaczynać. Ale chyba postawię na zimozielony ale mieszany - tuje, serby, choiny, cisy. Kolorowe liściaste będę sadziła przed zimozielonym.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 21:48, 24 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dziewczyny, dzięki za podpowiedzi. Będę miała temat do przemyśleń. Muszę się zastanowić, czego chcę.... Haniu, te świerki to za płotem, ale oczywiście też trzeba je jakoś w planach uwzględnić
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Wendy79 23:35, 24 sie 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
galgAsia napisał(a)
Wiesz Iwona, ja jestem Ryba, mnie doradzać to ciężka orka .


Perełka
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
galgAsia 13:09, 25 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Myślę, myślę, myślę... Może mi nie zaszkodzi... Chyba skłaniam się do żywopłotu nieformowanego, liściastego. Skład? - derenie, kaliny, trzmielina, perukowiec, tamaryszek... Dałabym jeszcze pomiędzy kilka drzew - klony, ambrowiec... Chcę mieć kolory jesienią. Chcę mieć odrobinę cienia latem. Ogród nie jest widoczny z okna, nie ma potrzeby obecności w nim zimozielonych - choć chętnie widziałabym w nim np. cisa kolumnowego. Albo dwa Na razie, póki co, rozważania mają charakter czysto akademicki - brak aktualnej wizji lokalnej
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 13:19, 25 sie 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
A może jakąś pnącą różę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Anda 15:10, 25 sie 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Spirea vanhouttei, Spirea cinerea 'Grefsheim' , Spiraea arguta, Spiraea billardii 'Triumphans' , Spiraea nipponica 'Snowmound' i mała odmiana Spiraea betulifolia. Robi się z nich piękne żywopłoty mieszane
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 21:17, 25 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Zdjęcie dla Kasi_CS



Większa kępa z prawej to Delicious Candy, w lewo - Vintage Wine. One przede wszystkim różnią się kształtem kwiatu - DC są mocno wypukłe, a VW to bardziej takie płaskie talerzyki. VW są nieco niższe. No i DC są bardziej żarówiaste.





____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 21:24, 25 sie 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiu, Ewo - dziękuję za podpowiedzi. Teraz muszę wrócić do domu i zobaczyć co i jak. Tak na "sucho" się nie da
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Kasia_CS 22:30, 25 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
O kurcze, ale kontrast na takim wspólnym zdjęciu obu jeżówek- mimo, że zakładałam, że chyba jednak wolę płaski środek jeżówki, to jednak VW przy DC wyglądają na ubogie krewne będą zatem DC dzięki, bardzo mi pomogłaś! :*
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies