Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 17:29, 19 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ewa, polewę robię z czekolady i śmietany kremówki - proporcje 100ml śmietanki:100g czekolady. Podgrzewam w kąpieli wodnej. Bardzo fajnie zastyga i ma ładny połysk. Na taki piernik biorę 200g gorzkiej i 100g mlecznej. A Ty wolisz z kakao?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 18:56, 19 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22298
galgAsia napisał(a)

Normalnie się zawstydziłam... Od razu powiedziałam do eMa - jedz! A on z niepewną miną - można?! a co będzie na Święta?! Na szczęście bigosiku jest duuuży gar


U mnie na początku tej nowej tradycji też był szok.
Zwyczaje okołoświąteczne mamy bardzo podobne. U mnie też coś na kształt otwartego bufetu.
Kusicie tym piernikiem niemożebnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
deszczowymaj 19:20, 19 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
A ja polewę robię tak : proporcje można oczywiście lekko modyfikować według uznania,zazwyczaj robię pół na pół czekolada i śmietanka

Polewa czekoladowa ganache:

-70 ml śmietany kremówki 30 %
-50 g czekolady gorzkiej
-50 g czekolady mlecznej

Do rondelka przelewamy śmietankę, doprowadzamy do wrzenia, dodajemy połamaną na kawałki czekoladę i mieszamy do momentu jej rozpuszczenia. Zdejmujemy z ognia, mieszamy.
Jak przestygnie polewamy ciasto

Z tej polewy można także zrobić krem do tortu :
wystarczy tak przygotowaną polewę wstawić do lodówki (ja zawsze zostawiam na noc) ubijamy i gotowe
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gruszka_na_w... 20:05, 19 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22298
We wszelkich przepisach najbardziej lubię zdanie: "i gotowe".
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
deszczowymaj 20:38, 19 gru 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
We wszelkich przepisach najbardziej lubię zdanie: "i gotowe".


jedno słowo (no może jedno i pół) a znaczy tak wiele
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Dorii 21:16, 19 gru 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Też robię z czekolady polewę. Ganache do tortu pod masę cukrową w proporcjach jak Asia. Do ciast przechowywanych poza lodówką daję tylko odrobinę śmietanki. Tylko tyle by czekolada troszkę wolniej zastygała. Sama roztopiona czekolada zastyga zbyt szybko i ciężko rozprowadzić.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Helen 21:32, 19 gru 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8398
Asia, postument Pszczółki pod zegar słoneczny też mnie przekonuje, bo jest prosty. Fajnie wygląda w kolorowych bylinach.

O jedzeniu już nie piszcie, bo mi syn powiedział dzisiaj, że ostatnio przytyłam. Oj, brakuje ogrodu

____________________
Helen - Hortensjowo
Dorii 22:15, 19 gru 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ech, mi też brakuje.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
galgAsia 07:58, 20 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Kusicie tym piernikiem niemożebnie.

Oj tam, oj tam On sam kusi . Od wczoraj cały dom pachnie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 08:06, 20 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Jeśli chodzi o polewę, to faktycznie można zredukować ilość śmietanki, żeby szybciej zastygała. I to mi przypomina, że czekają mnie jeszcze ostatnie zakupy, brrr…
Nie, gdyby nie piosenki, to naprawdę nie czułabym, że idą święta... Dziwnie jakoś...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies