Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

TAR 16:13, 18 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7585
calkiem przyzwoita ta magnolka. kaline po kwitnieniu ciachaj i zageszczaj ona rosnie ekspresem a warto sobie zrobic od poczatku ladnie uformowany krzaczek. u mnie kwitna Decemberki, i juz listeczki maja. Nie sa takie golaski jak Lamonty i Dawn
____________________
Ogrod nad bajorkiem
galgAsia 16:15, 18 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
makadamia napisał(a)
Czapeczka bardzo fajowa (czego to ludzie nie wymyślą)

Rdzawa kolumna też superowa.
I z góry przepraszam, bo teraz będzie coś, czego wcale nie chcesz usłyszeć.

Ta kolumna najlepiej wygląda na tle najciemniejszego koloru. A przynajmniej tego średniego. Ten jasny odpada w przedbiegach.

A drugi powód, dla którego najbardziej mi się podoba najciemniejszy szary jest taki, że tylko przy nim nie widać fug między bloczkami. A one wcale ładnie nie wyglądają. Soooorrryyy
Gwoli sprawiedliwości, to górnicy byli pierwsi z tą lampką na głowie

Kolor muru będzie ten średni. Jeśli się okaże, że nie jest dobrze, rozważę pomalowanie na ten ciemniejszy Fugi między bloczkami... Mówiłam Wam całyczas , że to nie jest piękny murek , i piękny nigdy nie będzie. Może być co najwyżej interesujący Jakoś mam wewnętrzne przekonanie, że będzie interesujący
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 16:24, 18 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
TAR napisał(a)
latem sadziłam budleje, w tej chwili galazki mam do pasa, ściąc je? moje maja juz liscie.

fajna ta kolumna skad ona? magnolki poszukam jutro w 2 ogrodniczych, zamierzam zobaczyc co nowego na wiosne oferuja. W sumie glownie chce zobaczyc co zaoferuja z palmowych, rok temu za pozno sie zorientowalam i wszystko wykupione. Chce kupic tez parrocje i tamaryszka na frontowa. Wielu roslin na ten sezon nie planuje. Rabaty pokoncze z tego co mam i co nadaje sie i musi byc przesadzone. w skrzyniach ogrodowych i na rozsadniku rosnie sporo dobra. jesienne zawilce mam do przesadzenia. W zamian beda pomaranczowe jezowki. Tak wiec roboty huk ale zakupow malo

Tnij budleje, tnij, nie żałuj W najnowszym GW na str. 102 jest fajnie pokazane, jak mocno należy je przyciąć, żeby kwitły na wysokości oczu, a nie ponad głową.

Kolumnę kupowałyśmy razem z Hanią - ona wzięła ode mnie namiary na zegar, ja od niej na kolumnę To był fuks nieziemski, bo z jakiegoś powodu nie miała oświetlenia i kosztowała mniej niż 50,- PLN.

Teraz chyba jeszcze niewiele jest w ofercie, za wcześnie... Obudzą się w kwietniu
Parocję kupiłam jesienią po wizycie u Kwartecika, tą kolumnową Perrsian Spike. Jestem jej bardzo ciekawa.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 16:28, 18 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pszczelarnia napisał(a)
Z jak grubej blachy jest postumencik?

On jest w komplecie z misą?

Nie mam pojęcia, jaka jest grubość blachy w wartościach bezwzględnych , ale subiektywnie jest cienka i lekka. W komplecie z misą, tylko ja bym wolała (gdyby mnie ktoś wcześniej spytał) - żeby kulki - nóżki były przyspawane do misy właśnie, a nie do podstawy. Byłoby wygodniej kombinować
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 16:33, 18 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
TAR napisał(a)
calkiem przyzwoita ta magnolka. kaline po kwitnieniu ciachaj i zageszczaj ona rosnie ekspresem a warto sobie zrobic od poczatku ladnie uformowany krzaczek. u mnie kwitna Decemberki, i juz listeczki maja. Nie sa takie golaski jak Lamonty i Dawn

O widzisz, bardzo Ci dziękuję, będę ciąć. Przy okazji - inne kaliny też tak traktować? tj. angielską, Burkewooda?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 16:36, 18 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dziewczyny, z tymi zakupami to niestety jeszcze za wcześnie... Sprzedawcy nie są przygotowani do wiosny... Ani nasion, ani cebul czy karp, o dorosłych roślinach już nie wspomnę. Pojawiły się bratki i prymulki Na resztę trzeba czekać. Ja sama jestem w ciężkim szoku, że przysłali mi już tę kalinę i magnolię
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 17:14, 18 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
Zakupy bardzo ładnie się prezentują, magnolia ma niezły pokrój W zeszłym roku jakoś na początku marca też nabyłam już kwitnącą kalinę i zastanawiałam się, czy wsadzać do gruntu czy czekać aż się ociepli. Posadziłam i dała radę W tym roku jej pąki są jeszcze w fazie snu.
Chyba też skorzystam z rady dotyczącej cięcia, niech się zagęszcza
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
galgAsia 17:20, 18 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A ja zauważyłam, że kwitnące drzewa / krzewy w pierwszym roku po posadzeniu nie zawsze kwitną, jakby koncentrując się na dobrym ukorzenieniu. Jak kupowałam jabłonki Olę i Royalty, to były nieduże, ale miały owocki (bo to jesień była). No i w ub. sezonie żadna nie miała ani pół kwiatka, za to poszły pięknie w górę . Więc im wybaczyłam i czekam na kwiaty tej wiosny
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 17:24, 18 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11746
No zobacz, zastanawiałam się, dlaczego ta kalina ma dużo mniej kwiatów niż w zeszłym roku, kiedy ją kupowałam. A odpowiedź taka oczywista.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
inka74 17:24, 18 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ładne zakupy. To prawda z tymi ogrodniczymi sklepami choć nasionka już mają. A ja dziś przez te dyskusje zajechałam po drodze do Kobyłki i... oczara Diane przygarnęłam. Spodobał mi się i cena była przystępna. No nie mogłam pozwolić aby tak samotnie tam stała ta jedna sztuka...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies