Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

mrokasia 17:26, 18 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18123
Eeee no, proszę pani, ładny egzemplarz tej magnolii, szkoda że już jej nie ma... chociaż może i lepiej .
Kiedyś sobie ją kupię.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
galgAsia 17:29, 18 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
inka74 napisał(a)
Ładne zakupy. To prawda z tymi ogrodniczymi sklepami choć nasionka już mają. A ja dziś przez te dyskusje zajechałam po drodze do Kobyłki i... oczara Diane przygarnęłam. Spodobał mi się i cena była przystępna. No nie mogłam pozwolić aby tak samotnie tam stała ta jedna sztuka...

Brawo Ty! Jestem z Ciebie baaardzo dumna!
Masz rację, u Ciebie będzie jej o niebo lepiej niż w ogrodniczym... sama... bez towarzystwa... Bardzo dobrze zrobiłaś
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:32, 18 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mrokasia napisał(a)
Eeee no, proszę pani, ładny egzemplarz tej magnolii, szkoda że już jej nie ma... chociaż może i lepiej .
Kiedyś sobie ją kupię.

Kasia, ja też tak sobie często tłumaczę
Ale cieszę się, że zdążyłam ją kupić Teraz będę czekać, co z niej wyrośnie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:34, 18 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dziewczyny, mam pytanie o Eden Rose. Chcę ją w tym sezonie puścić na kolumnę i zrobić z niej różę pnącą. Pytanie brzmi: czy w związku z tym zaniechać zupełnie cięcia tej wiosny? czy jednak przyciąć (jak?) i dopiero nowe odrosty upinać na kolumnie?
Sadziłam ją wiosną 2018, ale do tej pory się aklimatyzowała i szaleństwa nie było. Liczę na to, że jak zobaczy kolumnę, to sumienie ją ruszy i ona też ruszy

Gdyby ktoś coś, będę wdzięczna za odzew
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
inka74 17:43, 18 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
No towarzystwo to tam miała ale zupełnie innych odmian stanowczo będzie jej u mnie lepiej
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
April 17:47, 18 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10281
U mnie Edenki, a mam 3 albo 4, bez szans na bycie pnącymi. Co roku pędy przemarzają albo chorują. Generalnie to co rok gorzej wyglądają. Chyba się pozbędę.
Ale na logikę to nie powinnaś już ciąć, chyba że ma zbyt grube pędy których nie upniesz tak jak chcesz i musisz odmłodzić.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Anda 17:49, 18 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
galgAsia napisał(a)
Dziewczyny, mam pytanie o Eden Rose. Chcę ją w tym sezonie puścić na kolumnę i zrobić z niej różę pnącą. Pytanie brzmi: czy w związku z tym zaniechać zupełnie cięcia tej wiosny? czy jednak przyciąć (jak?) i dopiero nowe odrosty upinać na kolumnie?
Sadziłam ją wiosną 2018, ale do tej pory się aklimatyzowała i szaleństwa nie było. Liczę na to, że jak zobaczy kolumnę, to sumienie ją ruszy i ona też ruszy

Gdyby ktoś coś, będę wdzięczna za odzew


Wypuściła pędy w 2019? Grube? Jeśli tak, to na nich będzie kwitła w tym roku, ale - opleć kolumnę tymi pędami jak najbardziej poziomo. Róża najchętniej puszcza kwitnące krótkopędy na najwyższym miejscu pędu. W poziomie nie będzie wiedziała, gdzie to jest i wypuści ich więcej. Uważaj, żeby nie złamać pędów przy oplątywaniu.
Nawieź ją porządnie

Masz jakieś jej zdjęcie?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Gruszka_na_w... 17:49, 18 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
galgAsia napisał(a)
Dziewczyny, mam pytanie o Eden Rose. Chcę ją w tym sezonie puścić na kolumnę i zrobić z niej różę pnącą. Pytanie brzmi: czy w związku z tym zaniechać zupełnie cięcia tej wiosny? czy jednak przyciąć (jak?) i dopiero nowe odrosty upinać na kolumnie?
Sadziłam ją wiosną 2018, ale do tej pory się aklimatyzowała i szaleństwa nie było. Liczę na to, że jak zobaczy kolumnę, to sumienie ją ruszy i ona też ruszy

Gdyby ktoś coś, będę wdzięczna za odzew


U mnie Edenki to najbardziej wrażliwe róże. Co roku przemarzają. U Ciebie zaciszniej, to pewnie zachowają się przyzwoicie.

Jeśli ma być pnąca, to jej już nie tnij, ale lekko wygnij jej gałązki. Będzie lepiej kwitła.

Zakupy wielce udane!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 17:54, 18 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18729
Asia
jaką masz ostrzałkę do sekatora ?

poczytałam o różach pnących ….też mam i musze się dokształcać
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
sylwik69 17:59, 18 lut 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Ale zakupy! piękne okazy
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies