Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Gruszka_na_w... 12:59, 21 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Piękną rabatę z kopytnikiem miała/ ma Tess.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1890-w-gaszczu-u-tess?page=798

Klasyk Ogrodowiska.

rabata Tess
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
deszczowymaj 13:01, 21 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Aż musiałam w wiki sprawdzić

koincydencja: przypadek, zbieg okoliczności, zbieżność kilku zdarzeń, często nieoczekiwana i bez dostrzegalnej przyczyny.

Ciekawe..brzmi jak mój życiorys
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
galgAsia 13:01, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
April napisał(a)


Ale przecież pachysandra też nie lubi zbyt kwaśnych, bo łapie chlorozę, a u ciebie chyba rośnie.
Ja owszem, posadziłam ją w lesie sosnowym, ale obsypałam ogromną ilością skorupek. To samo z ciemiernikami. I runianka i ciemierniki są u mnie zupełnie ok.

No wygląda na to, że wstrzelić się w samo centrum wymagań niektórych roślin to wyższa szkoła jazdy
Ja, póki co, nie tracę nadziei na kopytnika, a jakby co , to sobie jeszcze raz kupię. Do dwóch razy sztuka
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Basieksp 13:02, 21 lut 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10215
Ale teraz wiem, że nie tylko ja mam z nim problem, zobaczę czy te które posadziłam na jesieni będą rosły, narazie są.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
April 13:03, 21 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękną rabatę z kopytnikiem miała/ ma Tess.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1890-w-gaszczu-u-tess?page=798

Klasyk Ogrodowiska.


BINGO, właśnie o tej rabacie z kopytnikiem myślałam, tylko nie pamiętałam u kogo jest. Absolutnie zachwycający
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 13:04, 21 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10161
galgAsia napisał(a)

No wygląda na to, że wstrzelić się w samo centrum wymagań niektórych roślin to wyższa szkoła jazdy
Ja, póki co, nie tracę nadziei na kopytnika, a jakby co , to sobie jeszcze raz kupię. Do dwóch razy sztuka


A pamiętasz pachysandrę u Kwartecika? Na froncie ma całą rabatkę zadarnioną i pół jest piękna a pół w żółtym odcieniu. I nie wiadomo dlaczego.
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 13:07, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Ogląda się seriale. Polecam "Nowego papieża" i znakomity "Babylon Berlin". Idzie się do warzywnika, gotuje zupę dyniową, odbywa wyjątkowo długi spacer z psem.
Bezsenna noc trafia mi się raz na kwartał. Nie pomogło liczenie baranów ani oddech przeponą.
Chyba nie chciałabym jeść zupy, którą bym w stanie bezsenności popełniła
Bezsenność to dla mnie jedna z plag egipskich. Ostatnio trochę z nią walczyłam, ale teraz jakby cisza...

mrokasia napisał(a)


Ja niestety, tak jak Asia, podczas bezsennej nocy nie mogę nic robić oprócz podejmowania desperackich prób zaśnięcia... Spać mi się chce a nie mogę usnąć, makabra. Niestety, z roku na rok, śpię coraz gorzej... Dziś też było słabo .
Łoj, biedactwo, łączę się w bólu i przesyłam same dobre myśli. A wiesz, to ta zołza M tak nas z tym spaniem urządza...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 13:09, 21 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
April napisał(a)


BINGO, właśnie o tej rabacie z kopytnikiem myślałam, tylko nie pamiętałam u kogo jest. Absolutnie zachwycający


Edytowałam- wstawiłam zdjęcie tej rabaty w pełnej krasie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 13:13, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękną rabatę z kopytnikiem miała/ ma Tess.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1890-w-gaszczu-u-tess?page=798

Klasyk Ogrodowiska.
To jest cudo , powinna ta rabata być w Sevres - absolutny klasyk. I tak chcę mieć

April napisał(a)


BINGO, właśnie o tej rabacie z kopytnikiem myślałam, tylko nie pamiętałam u kogo jest. Absolutnie zachwycający
Piękna do bólu, zwłaszcza ta ciemna zieleń w zestawieniu z żurawką

April napisał(a)


A pamiętasz pachysandrę u Kwartecika? Na froncie ma całą rabatkę zadarnioną i pół jest piękna a pół w żółtym odcieniu. I nie wiadomo dlaczego.
No pamiętam Pachysandra jest następna w kolejce, gdyby kopytnik jednak nie wypalił
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 13:14, 21 lut 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11600
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Edytowałam- wstawiłam zdjęcie tej rabaty w pełnej krasie.

Mam zdjęcie tej rabaty w swoich inspiracjach frontowych
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies