Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 13:54, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
W okolicznych lasach bukowych sporo jest kopytnika. Wychodzi na to, że potrzebuje liściastej, przepuszczalnej gleby o neutralnym, lekko zasadowym Ph. Moja glina za ciężka dla niego.
No to spokojnie czekam - dostał kompost, ziemię liściową, skorupki, dolomit. No musi odbić
Haniu, powiedz coś o jasnocie - chciałabym ją zaprosić do ogrodu. Rozłazi się? obraża się o byle co? a może jest do rany przyłóż?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
deszczowymaj 14:03, 21 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
galgAsia napisał(a)
Jakoś tak pouciekało ostatnio parę osób z O... Szkoda, bo obserwować dojrzały już ogród to najlepsza nauka i największa przyjemność. Nie uciekajmy please...


A mnie wkurza to ,że co niektórzy pouciekali z O. mając już piękny dojrzały ogród ..(często mając go właśnie dzięki O.dzięki podpowiedziom, wskazówkom osób doświadczonych) i teraz są na innych grupach forach ..a dla Nas już czasu nie mają ? wkurza mnie to serio

A tylko nieliczni pokazując zdjęcia swojego pięknego ogrodu zaznaczają ,że to właśnie dzięki Danusi i Ogrodowisku …

Ciekawe dlaczego tak jest..?

____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Gruszka_na_w... 14:04, 21 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
galgAsia napisał(a)

Haniu, powiedz coś o jasnocie - chciałabym ją zaprosić do ogrodu. Rozłazi się? obraża się o byle co? a może jest do rany przyłóż?


To raczej roślina do zadarniania miejsc pod krzaczkami, ale nie powinna grać pierwszych skrzypiec. Po zimie wygląda kiepsko. Praktycznie jej nie ma. W sezonie ładnie rozjaśnia cieniste zakątki. Rozłazi się miękkimi łodyżkami, włazi na to, co rośnie obok. Miałam ją na garażowej, ale za bardzo bałaganiarsko tam wyglądała. Teraz rośnie pod pęcherznicami, w okolicach paproci. Rozmnaża się z najmniejszego pozostawionego kłaczka.Jakaś taka zaplątała mi się pod różą przy drewutni.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:09, 21 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
deszczowymaj napisał(a)




Ciekawe dlaczego tak jest..?



Wdzięczność to najtrudniejsze uczucie. Bo przypomina o tym, że kiedyś było kiepsko.

A po drugie, to normalny objaw dorastania. Chuchasz, dmuchasz, doradzasz, pisklak dorasta i idzie swoją drogą.

Chęć dzielenia się własnym doświadczeniem nie każdemu jest dana.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
TAR 14:11, 21 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
deszczowymaj napisał(a)


A mnie wkurza to ,że co niektórzy pouciekali z O. mając już piękny dojrzały ogród ..(często mając go właśnie dzięki O.dzięki podpowiedziom, wskazówkom osób doświadczonych) i teraz są na innych grupach forach ..a dla Nas już czasu nie mają ? wkurza mnie to serio

A tylko nieliczni pokazując zdjęcia swojego pięknego ogrodu zaznaczają ,że to właśnie dzięki Danusi i Ogrodowisku …

Ciekawe dlaczego tak jest..?



ja kilka ladnych lat na muratorze bylam, w sumie dalej jestem ale juz rzadzej, pierwszy ogrod wlasnie tam byl pokazywany i tam mialam swoj watek. poznalam tam fantastycznych ludzi i do dzis z nimi kontakty utrzymuje w realu ale na samym forum bywam rzadziej, mocno sie tam zmienilo na niekorzysc, wielu starych forumowiczow sie wycofalo, zauwazylam wrecz na wielu watkach technicznych wieczne klotnie i przepychanki. nie chce w tym uczestniczyc.

byc moze powroce tam z nowym watkiem kiedy zaczniemy budowe a tu na chwile swoj odpuszcze ale bede sledzic poczynania innych. ale to sie zobaczy.

Poza tym samo życie, rodzina, wlasne sprawy.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 14:13, 21 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To raczej roślina do zadarniania miejsc pod krzaczkami, ale nie powinna grać pierwszych skrzypiec. Po zimie wygląda kiepsko. Praktycznie jej nie ma. W sezonie ładnie rozjaśnia cieniste zakątki. Rozłazi się miękkimi łodyżkami, włazi na to, co rośnie obok. Miałam ją na garażowej, ale za bardzo bałaganiarsko tam wyglądała. Teraz rośnie pod pęcherznicami, w okolicach paproci. Rozmnaża się z najmniejszego pozostawionego kłaczka.Jakaś taka zaplątała mi się pod różą przy drewutni.


od Gosi Gosiek dostalam kawalek pragni syberyjskiej, jest swiatnym zadarniaczem, u mnie rosnie pod krzakami przy ogrodzeniu od lasu, tam mam cieniutka warstwe dobrej ziemi i zaraz piach. pragnia sie tam swietnie sprawdza.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 14:21, 21 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
TAR napisał(a)


byc moze powroce tam z nowym watkiem kiedy zaczniemy budowe a tu na chwile swoj odpuszcze ale bede sledzic poczynania innych. ale to sie zobaczy.



No fieszszsz...
Ja Ci dam po obcych forach się szwendać!!! I tam nowe wątki zakładać!!!
Niedobra Tarcia, niedobra!
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 14:23, 21 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
mrokasia napisał(a)


No fieszszsz...
Ja Ci dam po obcych forach się szwendać!!! I tam nowe wątki zakładać!!!
Niedobra Tarcia, niedobra!


Kasiulka ale tamten jest stricte budowlany, gdzie tu na O. rozmawiac o kaflach czy urzadzaniu kuchni ale dostaniesz linka i mozesz mi tam potowarzyszyc, zima nie sprzyja ogrodniczkowaniu za to urzadzac wnetrza jest super
dziewczyny, ktore towarzyszyły mi podczas budowy sa i na tym forum np. Wusia, Pestka, Gosiek, Dorka wiec no stres im bedzie nas wiecej tym weselej i bardziej tworczo.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 14:25, 21 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
deszczowymaj napisał(a)


Ciekawe dlaczego tak jest..?


Prowadzenie swojego wątku na forum jest bardzo czasochłonne, zwłaszcza popularnego. Trzeba ciągle odpowiadać na te same pytania "a co to jest?" "a co ile posadzone?". Do innych wątków też wypada zajrzeć...

A na fb jest prosta sprawa: jak chcesz, to wrzucasz zdjęcia. Jak nie, to nie. Jest dużo mniej gadania, bo i tak wszyscy przychodzą tylko po to, żeby zdjęcia oglądać.

A że nam żal... to zupełnie inna sprawa
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 14:28, 21 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7016
makadamia napisał(a)


Prowadzenie swojego wątku na forum jest bardzo czasochłonne, zwłaszcza popularnego. Trzeba ciągle odpowiadać na te same pytania "a co to jest?" "a co ile posadzone?". Do innych wątków też wypada zajrzeć...

A na fb jest prosta sprawa: jak chcesz, to wrzucasz zdjęcia. Jak nie, to nie. Jest dużo mniej gadania, bo i tak wszyscy przychodzą tylko po to, żeby zdjęcia oglądać.

A że nam żal... to zupełnie inna sprawa


a ja nie lubie fb i w zasadzie nie mam, czasem korzystam z firmowego jak cos mnie interesuje ale generalnie unikam. raz sie obsmialam, ze niektorzy za szczyt "elegancji" w ogrodzie uważaja polakierowane łabądki z opony. i te wiecznie ciuciania ochy i achy nawet nad nagorszym szkaradzienstwem. moja psyche tego nie wytrzymuje
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies