Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

mrokasia 14:28, 21 lut 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
TAR napisał(a)


Kasiulka ale tamten jest stricte budowlany, gdzie tu na O. rozmawiac o kaflach czy urzadzaniu kuchni ale dostaniesz linka i mozesz mi tam potowarzyszyc, zima nie sprzyja ogrodniczkowaniu za to urzadzac wnetrza jest super
dziewczyny, ktore towarzyszyły mi podczas budowy sa i na tym forum np. Wusia, Pestka, Gosiek, Dorka wiec no stres im bedzie nas wiecej tym weselej i bardziej tworczo.


No dobrze, w zakresie budowlanym zdradę wybaczę.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
deszczowymaj 14:38, 21 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
TAR napisał(a)


raz sie obsmialam, ze niektorzy za szczyt "elegancji" w ogrodzie uważaja polakierowane łabądki z opony. i te wiecznie ciuciania ochy i achy nawet nad nagorszym szkaradzienstwem. moja psyche tego nie wytrzymuje


To wszystko to jest NIC

Ja ostatnio na fb natknęłam się na Fotel ogrodowy ..z opon....miał zaplecek i podłokietniki i siedzisko oczywiście ,pomalowany na sraczkowaty brąz ..i wszyscy właśnie Ach jaki cudny Och na takim to można się zrelaksować

Co? kur.a Serio ? przecież to wygląda jak krzesło elektryczne ! pozostawiłam po sobie ślad ..płacząca buźka
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
KasiaLangier 14:42, 21 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
U mnie runianka najpiękniej rośnie w pobliżu rodków, wystawa północno- wschodnia.

W pełnym słońcu aklimatyzowała się nieco dłużej (po dwóch latach nabrała wigoru) i wymagała podlewania.


Wygląda na to, że runianka urośnie wszędzie. U mnie rośnie z rododendronami (w cieniu). Ma tam optymalne warunki, ale...rośnie też przed ogrodzeniem, nieomalże na asfalcie (w pełnym słońcu), bo tak została posadzona przez poprzedniego właściciela. Odsadzam, a ona dalej się odradza. Tym sposobem rośnie razem z lawendami i różami
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
makadamia 14:43, 21 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
deszczowymaj napisał(a)


To wszystko to jest NIC

Ja ostatnio na fb natknęłam się na Fotel ogrodowy ..z opon....miał zaplecek i podłokietniki i siedzisko oczywiście ,pomalowany na sraczkowaty brąz ..i wszyscy właśnie Ach jaki cudny Och na takim to można się zrelaksować

Co? kur.a Serio ? przecież to wygląda jak krzesło elektryczne ! pozostawiłam po sobie ślad ..płacząca buźka


Ale spróbuj tylko to napisać... Od razu podniesie się hurgot, że hejt, że każdemu podoba się co innego, że każdy ma prawo... i sratata, i brekekeks....
Dramat
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
kasiab 14:47, 21 lut 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1505
BasiaLT napisał(a)

Asiu mam blisko do szkółki w Przytoku... bo ja mieszkam w Przytoku
Jest tam bardzo dużo fajnych rzeczy ale niektóre przesadzone z ceną. Warto wcześniej zrobić rozeznanie ile co mniej więcej kosztuje.
Jak będziesz się wybierać do szkółki to oczywiście zapraszam serdecznie na kawusie.


Basiu jakie masz doświadczenie z tą szkółką? Ja jestem zniechęcona podejściem personelu, który na starcie sugeruje że nie ma co ratować i dbać o rośliny a lepiej kupić nowe....


Asiu witam się w końcu u Ciebie. Czytam po tajniacku od początku jestem stałym gościem i się mnie nie pozbędziesz tzn nie dam się tak łatwo wygonić
____________________
Kasia - tu na razie jest...
KasiaLangier 14:53, 21 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


To raczej roślina do zadarniania miejsc pod krzaczkami, ale nie powinna grać pierwszych skrzypiec. Po zimie wygląda kiepsko. Praktycznie jej nie ma. W sezonie ładnie rozjaśnia cieniste zakątki. Rozłazi się miękkimi łodyżkami, włazi na to, co rośnie obok. Miałam ją na garażowej, ale za bardzo bałaganiarsko tam wyglądała. Teraz rośnie pod pęcherznicami, w okolicach paproci. Rozmnaża się z najmniejszego pozostawionego kłaczka.Jakaś taka zaplątała mi się pod różą przy drewutni.


Mam jasnotę i nawet ja lubię Jest całkiem bezproblemowa, wyrasta w różnych miejscach i rzeczywiście rozjaśnia ciemne zakątki.
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
TAR 15:08, 21 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7227
deszczowymaj napisał(a)


To wszystko to jest NIC

Ja ostatnio na fb natknęłam się na Fotel ogrodowy ..z opon....miał zaplecek i podłokietniki i siedzisko oczywiście ,pomalowany na sraczkowaty brąz ..i wszyscy właśnie Ach jaki cudny Och na takim to można się zrelaksować

Co? kur.a Serio ? przecież to wygląda jak krzesło elektryczne ! pozostawiłam po sobie ślad ..płacząca buźka



no wiesz, niektorzy uwazaja ze skoro mozna robic meble z palet i to jest trendy to i mozna z opon i tez bedzie "trędi"
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 15:13, 21 lut 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
I właśnie dlatego nie poważam "stylu recyklingowego" i ostrożnie podchodzę do wszelkiego DIY - niezależnie od tego, jak bardzo "eko" i "trendy" one są
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 15:19, 21 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7227
na szczescie ja mam dwie lewe do DIY wiec mi to nie grozi
____________________
Ogrod nad bajorkiem
deszczowymaj 16:19, 21 lut 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
makadamia napisał(a)


Ale spróbuj tylko to napisać... Od razu podniesie się hurgot, że hejt, że każdemu podoba się co innego, że każdy ma prawo... i sratata, i brekekeks....
Dramat


dokładnie tak..

Znalazła się jedna taka odważna i napisała coś w stylu : Z góry przepraszam Cię bardzo ..ale to jest okropne

Odpowiedź: Mogłaś mi tego nie pisać ,teraz jest mi bardzo przykro, nie każdemu musi się to podobać, jeżeli ci się nie podoba to nie komentuj

hłe hłe hłe żenuła śmiechu warte
Czyli komentować można , ale tylko pozytywnie
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies