Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 13:15, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Basieksp napisał(a)
Ale teraz wiem, że nie tylko ja mam z nim problem, zobaczę czy te które posadziłam na jesieni będą rosły, narazie są.
Eee, no to już połowę sukcesu zaliczyłaś Ja swoje sadziłam w czerwcu i był to termin do... bani, jak widać.
Spokojnie, dziewczyny, jakby ktoś nie zauważył - luty mamy jeszcze Jeszcze czas. Jeszcze wszystko się może zdarzyć
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 13:17, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
antracyt napisał(a)

Mam zdjęcie tej rabaty w swoich inspiracjach frontowych
I wcale Ci się kochana nie dziwię, bo to kwintesencja prostoty, stylu i klasy
Tess, wracaj do nas!
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 13:20, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
deszczowymaj napisał(a)
Aż musiałam w wiki sprawdzić

koincydencja: przypadek, zbieg okoliczności, zbieżność kilku zdarzeń, często nieoczekiwana i bez dostrzegalnej przyczyny.

Ciekawe..brzmi jak mój życiorys

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
April 13:24, 21 lut 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10162
galgAsia napisał(a)
I wcale Ci się kochana nie dziwię, bo to kwintesencja prostoty, stylu i klasy
Tess, wracaj do nas!


O właśnie, Tess by się przydała. Miałam nawet zaproszenie do niej i jakoś tak nie wyszło, nie pojechałam. Żałuję teraz bardzo.
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 13:26, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
BasiaLT napisał(a)

Asiu mam blisko do szkółki w Przytoku... bo ja mieszkam w Przytoku
Jest tam bardzo dużo fajnych rzeczy ale niektóre przesadzone z ceną. Warto wcześniej zrobić rozeznanie ile co mniej więcej kosztuje.
Jak będziesz się wybierać do szkółki to oczywiście zapraszam serdecznie na kawusie.
No tak mi się właśnie wydawało
Będę do nich dzwoniła, w kwestii cen również . Jakbym się wybierała, to się odezwę Dzięki za zaproszenie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 13:29, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
April napisał(a)


O właśnie, Tess by się przydała. Miałam nawet zaproszenie do niej i jakoś tak nie wyszło, nie pojechałam. Żałuję teraz bardzo.
Jakoś tak pouciekało ostatnio parę osób z O... Szkoda, bo obserwować dojrzały już ogród to najlepsza nauka i największa przyjemność. Nie uciekajmy please...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
TAR 13:32, 21 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
April napisał(a)


Ale przecież pachysandra też nie lubi zbyt kwaśnych, bo łapie chlorozę, a u ciebie chyba rośnie.
Ja owszem, posadziłam ją w lesie sosnowym, ale obsypałam ogromną ilością skorupek. To samo z ciemiernikami. I runianka i ciemierniki są u mnie zupełnie ok.


zawsze bylam przekonana, ze runianki wola kwasne, mokre i cieniste, z kolei ciemierniki nie chca rosnac dlatego je bede przesadzac w wapienne podloze.
u mnie gleba jest niejednoznaczna w calym ogrodzie, bralam ziemie z 4 miejsc i moze dlatego. ale i tak wszystkie rabaty co roku podsypuje gesta warstwa kory. na tych moich mokradlach przekompostowuje sie w tempie rekordowym. poprzedni ogrod na piachach jak raz sypnełam to wytrzymalo 5 lat bez dosypek
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 13:33, 21 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7290
Tess ma obledny kopytnik az pozazdroscilam. Fantastyczne ma tez pole kamasji mniam, mniam cudo.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 13:46, 21 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
U mnie runianka najpiękniej rośnie w pobliżu rodków, wystawa północno- wschodnia.

W pełnym słońcu aklimatyzowała się nieco dłużej (po dwóch latach nabrała wigoru) i wymagała podlewania.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:49, 21 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
W okolicznych lasach bukowych sporo jest kopytnika. Wychodzi na to, że potrzebuje liściastej, przepuszczalnej gleby o neutralnym, lekko zasadowym Ph. Moja glina za ciężka dla niego.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies