Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Magara 22:36, 20 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6547
galgAsia napisał(a)

A mnie ten kopytnik tak się podoba, że spróbuję jeszcze raz
Bo czasem przyczyną niepowodzenia może być bardzo niekorzystny splot bardzo niekorzystnych okoliczności , zwany również koincydencją (jakie to piękne słowo...! )

Asia - i ja słowo "koincydencja" uwielbiam - więc sto buziek
jest to słowo tak majestatyczne, że chętnie nim się posługuję w głowie tłumacząc różne moje ogrodowe wtopy, a z rzadka też sukcesy
A kopytnik również wydaje mi się rośliną u mnie pożądaną - w dobrej cenie jest na all, ale dużo sadzonek trzeba kupić, żeby mieć tą dobrą cenę
Zastanawiam się czy go masowo nie posadzić jako zadarniacza, ale podobno wolno rośnie???
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
galgAsia 08:39, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kopytnik jako zadarniacz jest idealny, tylko wszędzie piszą, że kłącze bardzo wolno rośnie - kilkanaście cm / rok . To spokojnie można by wziąć to 50 szt. i obsadzić, co się chce, a potem ewent. stamtąd wysadzać na inne miejscówki, jak zrobi się za ciasno.
Widziałam chyba w Wojsławicach dywan z kopytnika - no powiem Ci, bardzo bardzo pozytywne wrażenie

Edit: dywanu nie znalazłam, ale pojedyncze zdjęcie jest
I ciekawostka - posadzono go w sąsiedztwie różaneczników, a podobno lubi zasadową glebę

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 08:55, 21 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Całą noc padał deszcz. Rano, jak szłam do pracy, dołączył się śnieg z deszczem i wiatr. Namacalny dowód, że idzie wiosna - żeby było lepiej, musi być najpierw gorzej Tylko meteopaci chodzą po ścianach
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 09:05, 21 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
galgAsia napisał(a)
Całą noc padał deszcz. Rano, jak szłam do pracy, dołączył się śnieg z deszczem i wiatr. Namacalny dowód, że idzie wiosna - żeby było lepiej, musi być najpierw gorzej Tylko meteopaci chodzą po ścianach


Niektórzy to nawet nie śpią.
Ileż rzeczy można zrobić w ciągu nocy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sarenka 09:10, 21 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
U mnie też pogoda słaba.od dwóch tygodni męczy mnie co chwilę ból głowy...
____________________
Magda W samym sloncu
Basieksp 09:11, 21 lut 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10167
galgAsia napisał(a)

A mnie ten kopytnik tak się podoba, że spróbuję jeszcze raz
Bo czasem przyczyną niepowodzenia może być bardzo niekorzystny splot bardzo niekorzystnych okoliczności , zwany również koincydencją (jakie to piękne słowo...! )

Witam.
Ja kopytnik, sadziłam już trzeci raz, teraz w kilku miejscach, może sobie któreś w końcu wybierze
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
BasiaLT 09:42, 21 lut 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Basia, a tak mi jakoś wyszło, że Ty masz chyba blisko do szkółki w Przytoku?! Znasz ją? warta zachodu? Bo znalazłam u nich brzozę, która mi się strasznie podoba i jestem gotowa nawet do nich podjechać. Czytałam na fb, że zaczynają od 29.02.

Asiu mam blisko do szkółki w Przytoku... bo ja mieszkam w Przytoku
Jest tam bardzo dużo fajnych rzeczy ale niektóre przesadzone z ceną. Warto wcześniej zrobić rozeznanie ile co mniej więcej kosztuje.
Jak będziesz się wybierać do szkółki to oczywiście zapraszam serdecznie na kawusie.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
anabuko1 09:46, 21 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
ładny ten kopytnik.
A ja jeszcze go nie ma.
On tylko do cienia się nadaje ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
TAR 09:56, 21 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
Magara napisał(a)

Asia - i ja słowo "koincydencja" uwielbiam - więc sto buziek
jest to słowo tak majestatyczne, że chętnie nim się posługuję w głowie tłumacząc różne moje ogrodowe wtopy, a z rzadka też sukcesy
A kopytnik również wydaje mi się rośliną u mnie pożądaną - w dobrej cenie jest na all, ale dużo sadzonek trzeba kupić, żeby mieć tą dobrą cenę
Zastanawiam się czy go masowo nie posadzić jako zadarniacza, ale podobno wolno rośnie???


ja posadzilam kilkanascie sadzonek i gucio, nic nie przetrwalo. mial robic za zadarniacz. za to fiolki i wiosenne zawilce daja rade.

i super rosnie mi runianka i epimedium to zółte. rozowe Lilafee zaniklo ale moze mialo za sucho, sprobuje je zreanimowac i dosadzic do pozostałych, moze sie ogarnie i to akurat epi bym raz jeszcze sprobowala, bo moja wina ze cos z nim nie halo, za pozno wsadzilam i bylo przesuszone. zadarniac zaczyna mi ładnie deren kanadyjski, co prawda wzielam tylko 5 sadzonek ale niech sie produkuje.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dragonka 11:33, 21 lut 2020


Dołączył: 29 wrz 2018
Posty: 1190
galgAsia napisał(a)
Całą noc padał deszcz. Rano, jak szłam do pracy, dołączył się śnieg z deszczem i wiatr. Namacalny dowód, że idzie wiosna - żeby było lepiej, musi być najpierw gorzej Tylko meteopaci chodzą po ścianach


A u mnie śnieg sypie i to gęsto ale wczoraj zauważyłam, że przybłęda-osika zza płotu , jedna z większych ma jakby maciuteńkie bazie, więc chyba wiosna idzie No i te koty... u was też tak się drą już skubańce wieczorami? Jak nic, wiosna tuż, tuż
____________________
Baśka Ogród(nie)Mocy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies