Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Magleska 18:06, 22 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Asia
u mnie też wszystko wychyla główki -na pewno widziałam floksy ,penstemony ,szałwie i kukliki ….
zastanawiam się kiedy przesadzać drzewka -mam 3 klony do przesadzenia i rączki mnie swędzą

ps. fajna ta beczka -też muszę w tym sezonie zakupić
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
galgAsia 18:33, 22 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Wydaje mi się, że teraz byłby już dobry czas, zwłaszcza, że w ziemi jest sporo wilgoci. Tylko ten wiatr... Trzeba by je porządnie opalikować.

Beczki są super. Mam już 4 . Teraz muszę pomyśleć o "tysiączkach" (1000l), bo obawiam się, że grożą nam suche lata...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Basieksp 19:46, 22 lut 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
galgAsia napisał(a)
Dzień wietrzny, ponury, zimny, spada ciśnienie... A jednak dało się zrobić coś w ogrodzie

Zainstalowaliśmy beczkę do rynien. Beczka ma pojemność 360l. Jest podłączona do 2 rynien. Jak będzie pełna, przepompuję wodę do beczek w ogrodzie, skąd będę brała ją do podlewania.



Fajna sprawa z tymi beczkami, mam identyczne, razem trzy, jedna czeka na podłączenie, a że zima była ciepła to stały sobie całą zimę na dworze pełne, nic nie zamarzło
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Margerytka40 19:49, 22 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Właśnie, czy takie beczki można zimą zostawić podłączone?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Basieksp 20:07, 22 lut 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213
Margerytka40 napisał(a)
Właśnie, czy takie beczki można zimą zostawić podłączone?


My zawsze spuszczalismy wodę i chowalismy je na zimę, ale w tym roku zostały, pełne wody, ale u nas praktycznie nie było mrozu, raz tylko niewielki, woda z kranika leciała, nie wiem co by się stało przy dużych mrozach
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Nowa12 20:37, 22 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A mogę zapytać czemu ją do dwóch rynien podpięłaś?
Pytam bo też planuję w tym roku kupić chociaż jedną taką beczkę.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
galgAsia 20:41, 22 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Przy dużych mrozach woda zamarza . Mnie się to zdarzyło przy pełnej beczce - lód wybrzuszył dno i beczka się przewróciła. Oczywiście podniesienie jej nie wchodziło w grę, musiałam czekać, aż zrobi się ciepło i cała woda stopi się... 360l w trawnik...
Lód nie uszkodzi ani rynny,ani beczki, ani podłączenia - najwyżej się rozłączy...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 20:49, 22 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Nowa12 napisał(a)
A mogę zapytać czemu ją do dwóch rynien podpięłaś?
Pytam bo też planuję w tym roku kupić chociaż jedną taką beczkę.

A bo nie było tam miejsca na dwie beczki
Tam jest duży płaski dach i będzie dużo wody. Często zdarzało się, że przy ulewnych deszczach zalewało wybrukowany plac. Teraz znaczna część wody poleci do beczki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 20:50, 22 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22004
Piękna techniczna robota! Gratulacje dla wykonawców.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 20:53, 22 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękna techniczna robota! Gratulacje dla wykonawców.

No co Ty, 4 dziury Ale dziękujemy

Za oknem poziomy deszcz. Leje jak głupie. Będzie woda w beczce
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies