Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Magara 22:58, 21 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6603
o matko i córko, strach tu zajrzeć bez godziny w zapasie
ale podsumowując wieczornie (piątek, piątunio, piąteczek - Wasze zdrowie):

1. kopytnik - TAK i zobaczymy co będzie z nadzieją, że będzie jak u Tess
2. ludzie są różni, różnie reagują, różne mają pojęcie i poczucie odnośnie WSZYSTKIEGO (w tym estetyki i wdzięczności za dzielenie się doświadczeniem), i z tym należy się pogodzić
3. z ozdób ogrodowych - na pewno nie widziałyście minionków z doniczek - i życzę Wam, żebyście tego nigdy nie musiały oglądać

EDIT: no chyba że jakaś Koincydencja zamiesza w punktach od 1 do 3
EDIT 2: bez 3 bo na to nie ma ratunku
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
lilarose 23:22, 21 lut 2020


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Asia, wpadam się przywitać- jestem u Ciebie dopiero we wrześniu. Jak to się stało, że dopiero TERAZ do Ciebie trafiłam ??? Mam nadzieję w niedzielę podgonić Jak dolecę do lutego, to się może włączę do dyskusji.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Helen 08:58, 22 lut 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Magara napisał(a)

2. ludzie są różni, różnie reagują, różne mają pojęcie i poczucie odnośnie WSZYSTKIEGO (w tym estetyki i wdzięczności za dzielenie się doświadczeniem), i z tym należy się pogodzić

Zgadzam się z tym. Niestety najlepiej zaakceptować, że tak jest i nie wnikać dlaczego...
Jak byłam młodsza, to myślałam, że wszystko da się wytłumaczyć, każdemu można pomóc, każdy jest życzliwy itd. Bywa różnie, chyba najważniejsze, żeby nie tracić nadziei a gdy ktoś nie chce pomocy, to na siłę nie pomagać.
____________________
Helen - Hortensjowo
galgAsia 10:42, 22 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
TAR napisał(a)
Bo do tego trzeba miec jeszcze klase i styl. (…) tak mnie nauczono w domu.
No i to jest kwintesencja i podsumowanie naszych rozważań
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:18, 22 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)
o matko i córko, strach tu zajrzeć bez godziny w zapasie
ale podsumowując wieczornie (piątek, piątunio, piąteczek - Wasze zdrowie):

1. kopytnik - TAK i zobaczymy co będzie z nadzieją, że będzie jak u Tess
2. ludzie są różni, różnie reagują, różne mają pojęcie i poczucie odnośnie WSZYSTKIEGO (w tym estetyki i wdzięczności za dzielenie się doświadczeniem), i z tym należy się pogodzić
3. z ozdób ogrodowych - na pewno nie widziałyście minionków z doniczek - i życzę Wam, żebyście tego nigdy nie musiały oglądać

EDIT: no chyba że jakaś Koincydencja zamiesza w punktach od 1 do 3
EDIT 2: bez 3 bo na to nie ma ratunku
Wiesz, chyba mamy za mało pracy w ogrodach, nosi nas - i w efekcie posty się mnożą
Poza tym, fajnie tak pogadać od serca z kimś, kto rozumie bez tłumaczenia, jakie emocje nami targają
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:20, 22 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
lilarose napisał(a)
Asia, wpadam się przywitać- jestem u Ciebie dopiero we wrześniu. Jak to się stało, że dopiero TERAZ do Ciebie trafiłam ??? Mam nadzieję w niedzielę podgonić Jak dolecę do lutego, to się może włączę do dyskusji.
Kasiu, miło mi bardzo, że zajrzałaś - i że Ci się podoba
Do dyskusji to się włączaj w dowolnym momencie. co sobie będziesz żałować
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 11:24, 22 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Helen napisał(a)

Zgadzam się z tym. Niestety najlepiej zaakceptować, że tak jest i nie wnikać dlaczego...
Jak byłam młodsza, to myślałam, że wszystko da się wytłumaczyć, każdemu można pomóc, każdy jest życzliwy itd. Bywa różnie, chyba najważniejsze, żeby nie tracić nadziei a gdy ktoś nie chce pomocy, to na siłę nie pomagać.
Róbmy swoje - tak by móc bez obrzydzenia patrzeć w lustro . I tyle.
Dobrego dnia
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Dorii 12:38, 22 lut 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Krytyka DIY na tym forum jest raczej nie na miejscu. Nasze ogrody to właśnie DIY ;P

A tak na serio to nie wszystko co DIY czyli zrób to sam musi być kiczowate. Znam wiele przypadków samodzielnie zrobionych rzeczy które zachwycają. Również prezentowanych na tym forum.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
galgAsia 12:44, 22 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dorii, ale Ty to odebrałaś jako krytykę ?!? i obśmiewanie ?! Niesłusznie, my tylko obśmiałyśmy opony , bo nam kompletnie się nie wpasowały... Poza tym - na O. opon raczej nie znajdziesz...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sarenka 13:08, 22 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601

TAR napisał(a)


ja kilka ladnych lat na muratorze bylam, w sumie dalej jestem ale juz rzadzej, pierwszy ogrod wlasnie tam byl pokazywany i tam mialam swoj watek. poznalam tam fantastycznych ludzi i do dzis z nimi kontakty utrzymuje w realu ale na samym forum bywam rzadziej, mocno sie tam zmienilo na niekorzysc, wielu starych forumowiczow sie wycofalo, zauwazylam wrecz na wielu watkach technicznych wieczne klotnie i przepychanki. nie chce w tym uczestniczyc.

byc moze powroce tam z nowym watkiem kiedy zaczniemy budowe a tu na chwile swoj odpuszcze ale bede sledzic poczynania innych. ale to sie zobaczy.

Poza tym samo życie, rodzina, wlasne sprawy.





makadamia napisał(a)


Prowadzenie swojego wątku na forum jest bardzo czasochłonne, zwłaszcza popularnego. Trzeba ciągle odpowiadać na te same pytania "a co to jest?" "a co ile posadzone?". Do innych wątków też wypada zajrzeć...

A na fb jest prosta sprawa: jak chcesz, to wrzucasz zdjęcia. Jak nie, to nie. Jest dużo mniej gadania, bo i tak wszyscy przychodzą tylko po to, żeby zdjęcia oglądać.

A że nam żal... to zupełnie inna sprawa


Nie jestem na żadnym forum poza O.a i tak nie mam czasu na niego. Fb mam, ale nie jestem tam za często choć plusem właśnie jest to,że jak z kimś piszesz to masz wszystko łatwo potem do znalezienia czegoś o co się pytało ( na O nadal nie umiem znaleźć zdjęci,ani odpowiedzi konkretnych osób).
NaO.nigdy nie nadążam, bywa,że zapominam że o coś pytałam,a raczej w którym wątku :/
Jednak tu znalazłam bardzo dużo informacji i mimo,że mój ogród nie jest jakiś super hiper zachwycający to mnie i moim bliskim się podoba i zdjęć nie dodaje i mój wątek mało popularny
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies