Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Wani 12:11, 27 mar 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
greg66 napisał(a)

W Opolu jest taka knajpa Kartofel Love gdzie podaja placki we wszystkich konfiguracjach, oprócz z cukrem i śmietana sa jeszcze z grzybami, z gulaszem, z tzadzikami, ze szpinakiem.



Muszę tam kiedyś wpaść, zwłaszcza że stosunkowo duży wybór bezmięsnych opcji. Ale mi smaka robicie, to straszne że muszę teraz sama gotować, nie jest to mój konik Zwłaszcza że jako jedyna w rodzinie jestem wege, mężowi moja kuchnia pasuje ale dzieci to jednak bardziej ku schabowym :/
____________________
Ania Pod bosymi stopami
mikina34 12:38, 27 mar 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 2671
Całe szczęście, ze jestem na bieżąco i pamiętam kto z czym i w jakich plackach/ziemniaczkach/makaronach* (*niepotrzebne skreślić)gustuje.

Ostatnio u nas w domu była dyskusja o sadzeniu ziemniaków, mamy jeszcze spory areał do zagospodarowania tyle, ze nieogrodzony więc na razie temat zarzucony, ale znając siebie i życie wróci szybciej niż później

Pozdrawiam przy piąteczku, jeszcze 4h i fajrant, sie rzucę w glebę
____________________
Majówka na Majówce Monia - jedz mniej, bramy raju są wąskie :)
galgAsia 13:02, 27 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Magara napisał(a)

Te ziemniaki w workach kuszą - czy doszłyście może do jakichś konstruktywnych wniosków i czy gdzieś jest jakieś konstruktywne podsumowanie - chętnie skorzystam i poczytam, bo jutro pewnie nie wstanę
Wnioski i plany dot. ziemniaczków (mniam, mniam ) są następujące:

- nabyłam drogą kupna kilka worków, które pokazała Ania (AnnaCh)
- po pracy zajrzę do ogrodnika, czy nie ma sadzeniaków, ewent. zaczaję się na takiego Pana Obwoźnego, co krzyczy: zieeemniaki, buraki, cebula! zieeemniaki, buraki...!!! i podejrzę te ziemniaki, jak będą fajne, to wezmę, wypróbujemy w obiadku i wysadzę na kiełkowanie
- po ustaniu nocnych mrozów posadzę ziemniaczki w workach (worki po korze mam w zapasie, jak pyrki będą smaczne, to się dołoży do tych worków), ustawię w zacisznym jakimś miejscu i będę słuchać, czy coś rośnie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gosiek33 13:23, 27 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Tylko pilnować trzeba by ziemniaki nie zaraziły pomidorów
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 13:54, 27 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
deszczowymaj napisał(a)
Nie ogarniam

przed południem zaczęło się tak niewinnie od sadzenia ziemniaczków w workach ..a wieczorem już z nich placki robią szaleństwo
No bo to przez te wirusy, izolacje, kwarantanny... Człowiek siedzi w domu i wariuje, a kuchnia na wyciągnięcie ręki
Zawsze powtarzam - podstawa to mieć na kogo / co zwalić
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 13:56, 27 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
greg66 napisał(a)
No dobrze już po drugim śniadaniu i czas na ogród

Placki to obok makaronu sojowego z warzywami moje ulubione danie ale nie moge ich często jeść ze względów żołądkowych
W Opolu jest taka knajpa Kartofel Love gdzie podaja placki we wszystkich konfiguracjach, oprócz z cukrem i śmietana sa jeszcze z grzybami, z gulaszem, z tzadzikami, ze szpinakiem.

Ale najbardziej służy mi jednak chińszczyzna ale bez mięsa
Smacznego
My też placki uwielbiamy, z tym że ja raczej nie na słodko Wszystkie inne konfiguracje, które podajesz - mile widziane
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 13:58, 27 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Wani napisał(a)


Muszę tam kiedyś wpaść, zwłaszcza że stosunkowo duży wybór bezmięsnych opcji. Ale mi smaka robicie, to straszne że muszę teraz sama gotować, nie jest to mój konik Zwłaszcza że jako jedyna w rodzinie jestem wege, mężowi moja kuchnia pasuje ale dzieci to jednak bardziej ku schabowym :/
Ha, jak jesteś wege, to kartofelki będą w sam raz Szukaj worków i sadź
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:37, 27 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mikina34 napisał(a)
Całe szczęście, ze jestem na bieżąco i pamiętam kto z czym i w jakich plackach/ziemniaczkach/makaronach* (*niepotrzebne skreślić)gustuje.

Ostatnio u nas w domu była dyskusja o sadzeniu ziemniaków, mamy jeszcze spory areał do zagospodarowania tyle, ze nieogrodzony więc na razie temat zarzucony, ale znając siebie i życie wróci szybciej niż później

Pozdrawiam przy piąteczku, jeszcze 4h i fajrant, sie rzucę w glebę
Monia, jak duża rodzina, to można się pogubić
Życie potrafi zaskakiwać i robić niespodzianki. Lepiej trzymać oko i ucho na pulsie

A ja wróciłam do domu ledwo żywa, niby nic, a ani rączką, ani nóżką... Na glebę padłam . A rzucę się jutro
Buziaki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:40, 27 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)
Tylko pilnować trzeba by ziemniaki nie zaraziły pomidorów
Tak, pamiętam o zagrożeniu Dlatego pomidory będą w tunelu, a ziemniaki w pobliżu jakiegoś zadaszenia, żeby przesadnie nie mokły. No i całość będzie regularnie pryskana RT/PW. Zobaczymy, co to da...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Misia 17:52, 27 mar 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Może też się skuszę na te ziemniaczki bo mam pełno worków po korze ale czy ja będę pamiętać o podlewaniu
____________________
Misia - Między brzozami
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies