Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

April 05:33, 20 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
galgAsia napisał(a)
Dereń kousa odm. chińska dla Mrokasi




Sama widzisz, Kasiu, że szału nie ma. Mierzy sobie w tej chwili jegomość 1m. Ma dojść finalnie do 4-5m. Miejscówkę mu wymyśliłam, ale z realizacją krucho, bo nie wyrabiam czasowo, a w robocie jestem sama i lecę na pysk .
Zdjęcia też niczego nie urywają , bo dziś w ogóle ciężko było cokolwiek sfocić, bo wiatr pi...dzi niemiłosiernie, prawie wszystkie zdjęcia nieostre...


Też sobie takiego derenia chińskiego sprawiłam ale jeszcze nie posadzony. Przez tę niemoc z kręgosłupem mam mocne obsuwy. Mój będzie miał miejscówkę w półcieniu a raczej w rozproszonym cieniu cały czas. Mam nadzieję że sobie poradzi. A twój gdzie będzie?
____________________
April April podbija las Mazowsze
sarenka 07:17, 20 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
galgAsia napisał(a)


Mam i ja! dzisiaj przyszły. Toszka, buziak


Asiu, gdzie kupiłaś i do jakich roślin będziesz używała?
____________________
Magda W samym sloncu
galgAsia 12:34, 20 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Toszka napisał(a)
Ostrożnie wypiel to zielsko z doniczki. Derenie nie lubią grzebania w ziemi bo mają delikatny i wrażliwy system korzeniowy.

Jak go wreszcie posadzisz na miejscówkę to koniecznie wyściółkuj ziemię, aby korzenie nie przemarzły.

Tak jest! Pielić będę ostrożnie, z chirurgiczną precyzją. A sadzić będę jeszcze delikatniej
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:37, 20 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mrokasia napisał(a)
Ładny ten dereń, czego od niego chcesz .

Helen napisał(a)
No też mi się podoba dereń


Dziękuję uprzejmie za dobre słowo . Ja tam jestem z niego bardzo zadowolona, ale na razie to takie brzydkie kaczątko, potrzebuje czasu i POSADZENIA do ziemi
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
UrsaMaior 12:38, 20 wrz 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8150
Śliczności, kocham derenie Będzie duży in no time, jak to mawiają Angole. Mój miał przyrosty szalone, Kwartet sam widział i potwierdzi.
____________________
ogród pod lasem
galgAsia 12:41, 20 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
April napisał(a)


Też sobie takiego derenia chińskiego sprawiłam ale jeszcze nie posadzony. Przez tę niemoc z kręgosłupem mam mocne obsuwy. Mój będzie miał miejscówkę w półcieniu a raczej w rozproszonym cieniu cały czas. Mam nadzieję że sobie poradzi. A twój gdzie będzie?

Aprilku, ja mu wymyśliłam wystawę SE (południowo - wschodnią, jakby co ), choć jeszcze troszkę się waham. Muszę dla niego zlikwidować przechowalnik, a żeby go zlikwidować , muszę znaleźć miejsce dla jego pensjonariuszy . Taki mały tetrisik . A żeby to zrobić, muszę mieć czas i otwarty umysł. No i tego ostatniego i przedostatniego mi brakuje...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:46, 20 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
sarenka napisał(a)


Asiu, gdzie kupiłaś i do jakich roślin będziesz używała?

Megi, do wszystkich będę używała - pk teraz, mix na wiosnę jako witaminki na rozpoczęcie sezonu. Toszka tylko zwraca uwagę, żeby nie przegiąć i nie przenawozić . A kupiłam tutaj.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 12:48, 20 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
UrsaMaior napisał(a)
Śliczności, kocham derenie Będzie duży in no time, jak to mawiają Angole. Mój miał przyrosty szalone, Kwartet sam widział i potwierdzi.

Nooo, pięknota z niego będzie jak nic . A ja w razie czego mam sekator i nie zawaham się go użyć
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
UrsaMaior 12:55, 20 wrz 2019


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8150
Haha mnie zawsze żal ciąć
____________________
ogród pod lasem
galgAsia 13:11, 20 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Mam zgryziola - jechać/ nie jechać w niedzielę do Wojsławic?

Minusy:
-będzie duuużo ludzi
-będzie kiermasz z trawami
-daleko

Plusy:
+będzie kiermasz z trawami
+będą trawy
+będzie ZPJ

???
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies