Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 13:17, 20 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
UrsaMaior napisał(a)
Haha mnie zawsze żal ciąć

Ha, mam na ten temat kolejną anegdotkę, znów z kotem w roli głównej .
Mamy kocura. Gdy przyszedł "jego czas", mówię do eMa - jedziemy do weta wyciąć kotka. Oczywiście lament - zrobisz to takiemu ślicznemu małemu kotkowi (czyt. chłopcu )? No dobra, zawrzemy umowę - kot nie rozrabia, ja nie upieram się przy wycinaniu . I co? - kot ma 15 lat i ani razu nie oznaczył domu . Więc - jak dereń dotrzyma umowy, ja nie będę cięła
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 13:50, 20 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kopiuję sobie wpis Toszki u Brzozowej Agatki , bo dobrych rad nigdy dosyć

Toszka napisał(a)


Zwykle stosuje się roztwór 5%, czyli 50 gramów na 1 litr wody. Opryskuje się jesienią tuż przed opadnięciem liści (zwykle jest to koniec października). To oprysk na choroby grzybowe.

Można jeszcze opryskać opadnięte liście w lutym-marcu.

Wiąz jeśli ma golasy to potrzebuje oprysku promanalem (bawełnica wiązowo-zbożowa). Oprysk w marcu, w momencie jak zaczną delikatnie pękać pąki.
Opadnięte liście wyzbieraj starannie i zutylizuj.

Kompost można teraz sypać, ściółkować. jeśli masz w nadmiarze. Obornik jeśli młody, nieprzekompostowany na puch dopiero w listopadzie, grudniu.

Posadzone niedawno trawy (ale i np. zawilce, paprocie etc) przy temperaturze -5 wyściółkuj naokoło korą lub liśćmi. Zawilce, ciemierniki i wszelkie zasadolubne obsyp bukowymi liśćmi. Trawy i inne rośliny albo korą, albo dębowymi liśćmi. Dębowe i bukowe liście nie namakają, są suche i do wiosny ładnie ochronią system korzeniowy i serducha. Klony jap., grujeczniki i inne kwaśnoluby ściółkuj korą i dębowymi. Można też suszem z tuj.
przypominam, że mocznik dodajemy do wody. Musi się odstać, bo zachodzi silna reakcja i woda staje się lodowato zimna.

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sarenka 13:58, 20 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
galgAsia napisał(a)

Megi, do wszystkich będę używała - pk teraz, mix na wiosnę jako witaminki na rozpoczęcie sezonu. Toszka tylko zwraca uwagę, żeby nie przegiąć i nie przenawozić . A kupiłam tutaj.
dzięki. Narazie mam ukorzeniacz i nim.podlewqlama, ale może kupię ten w płynie żeby drzewka podlać po posadzeniu
____________________
Magda W samym sloncu
Pszczelarnia 14:04, 20 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A ja mam 2 takie derenie do przesadzenia w godne miejsce i niestety czas by się znalazł, głowa też ale miejsca nie widzę. Chyba będę musiała z nimi fizycznie pochodzić po ogrodzie. Inaczej nie widzę.


Czy jemu trzeba bardzo eksponować pokrój?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mrokasia 14:14, 20 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Dobre z tym kotem . Jak widać- grunt to mieć motywację.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Brzozowadzie... 15:19, 20 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
galgAsia napisał(a)

Ha, mam na ten temat kolejną anegdotkę, znów z kotem w roli głównej .
Mamy kocura. Gdy przyszedł "jego czas", mówię do eMa - jedziemy do weta wyciąć kotka. Oczywiście lament - zrobisz to takiemu ślicznemu małemu kotkowi (czyt. chłopcu )? No dobra, zawrzemy umowę - kot nie rozrabia, ja nie upieram się przy wycinaniu . I co? - kot ma 15 lat i ani razu nie oznaczył domu . Więc - jak dereń dotrzyma umowy, ja nie będę cięła

A mi jakiś cudzes oznacza...beczkę z kiszoną kapustą Co roku!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
galgAsia 17:11, 20 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pszczelarnia napisał(a)
Czy jemu trzeba bardzo eksponować pokrój?


Pszczółko, pojęcia nie mam . Ja mam zamiar zachować balans między eksponowaniem pokroju a kontrolą tegoż (ostrą kontrolą)
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:27, 20 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Brzozowadziewczyna napisał(a)

A mi jakiś cudzes oznacza...beczkę z kiszoną kapustą Co roku!


Agata, kapusta ma specyficzny zapach, może tym obcym pachnie jak inny kot.... Mój z kolei tuli się do beczki z kapustą, widocznie traktuje ją jak swoją . Za kotami nie trafisz, są niemożliwe . Ale co Twoje futrzaki na taką ekspansję obcych na swoim terenie ?!?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 22:04, 20 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Wojsławice odpuszczam. Dzikie tłumy i niedoczas okrutny skutecznie mnie powstrzymują.
Ten sklepik rolniczy ma bardzo korzystne ceny. Dzięki za namiar.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
galgAsia 23:23, 20 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Wojsławice odpuszczam. Dzikie tłumy i niedoczas okrutny skutecznie mnie powstrzymują.
Ten sklepik rolniczy ma bardzo korzystne ceny. Dzięki za namiar.


Wiesz, ja też powoli skłaniam się do rezygnacji z wyjazdu. Doszłam do wniosku, że nie mam miejsca na nowe trawy, nie mam ochoty przepychać się ani kląć na ludzi wchodzących w kadr . Wrócę wieczorem w niedzielę ledwo żywa... A skoro Ty nie dasz rady... Pojedziemy w październiku
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies