Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 20:53, 22 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Wreszcie posadziłam drugiego klona ściętolistnego. Przy okazji przesadziłam i przerzedziłam kosaćce syberyjskie (nadwyżki produkcyjne przerzucam przez płot - do Mamy ). Trochę opieliłam obrzeża rabat. Ścięłam to i owo, dopełniając komorę kompostownika, i zlałam wszystko gnojówką. Trochę poryłam przy płocie, usuwając resztki żywopłotowe . Zrobiłam trochę porządków w przechowalniku. Zrobiłam trochę miejsca na przyszłą rabatę z dereniem kousa. Porobiłam trochę zdjęć. Wszystkiego po trochu... Posiedziałam i - wzorem szacownych Koleżanek - poomiatałam wzrokiem... to tu... to tam... Miłe zajęcie, nie powiem





Tutaj mam piękny obrazek poglądowy na temat: czy ten winobluszcz pięciolistkowy naprawdę jest taki ekspansywny ?!?



To jest robinia akacjowa, wysoka na jakieś 10-12m...

____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
anabuko1 21:10, 22 wrz 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
To miałaś pracowity weekend.Sporo prac zrobionych.
Bardzo lubię owadzie, motylkowe zdjęcia
Co to ładnego na 1 zdjęciu ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
galgAsia 21:24, 22 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Aniu, to jest szałwia, co do której zdania uczonych są mocno podzielone - przezimuje czy też nie? , więc idąc za radą mądrych koleżanek zrobiłam sadzonki i zobaczymy... Ale kolor ma nieziemski, prawda?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Anda 21:52, 22 wrz 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33363
Sliczne masz rośliny Asiu. Barbula zachwyca, ale nie tylko ona. Piękne drzewka posadziłaś.
Różyczki też ładne. Fajnie, że jeszcze kwitną.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
galgAsia 22:21, 22 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ewuś, dziękuję bardzo, miłe słowo zawsze daje dodatkowy power do działania . No różyczki właśnie się trochę ociągają, mam nadzieję, że dzięki temu będą kwitły dłużej... W ub. roku w październiku miałam bukieciki z ogródka
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
April 06:21, 23 wrz 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
galgAsia napisał(a)
Aniu, to jest szałwia, co do której zdania uczonych są mocno podzielone - przezimuje czy też nie? , więc idąc za radą mądrych koleżanek zrobiłam sadzonki i zobaczymy... Ale kolor ma nieziemski, prawda?


A jak twoje sadzonki się trzymają? Bo u mnie część zdechła. Trzymasz na zewnątrz czy w domu? Posadziłaś o od razu do doniczki czy puszcza korzonki w wodzie?
____________________
April April podbija las Mazowsze
galgAsia 07:21, 23 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Wsadziłam do doniczki i trzymam w ogrodzie. Wygląda na to ,że mają się nieźle, tylko 1 straciła listki - nie wiem, czy padła, bo gałązka zielona... Ale myślę, że asekuracyjnie zrobię jeszcze kilka...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
mrokasia 08:10, 23 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Popracowałaś ładnie .
Ja głównie omiatałam wzrokiem choć na razie nie czego omiatać z wyjątkiem przestrzeni . Ostatni tydzień dał mi w kość.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
polinka 10:04, 23 wrz 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Asiu, nie chcę Cię smucić ale to nie Gracilimus...One, jeśli kwitną to dopiero w drugej połowie pażdziernika i mają całkiem inną podstawę kępy.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
galgAsia 10:35, 23 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cześć, Polinko, jak miło Cię gościć! Wiesz, ja go podejrzewałam o niebycie grackiem, ale i tak mi się podoba, więc nie zmartwiłaś mnie za bardzo . Swoją drogą, ciekawe, jak wiele miskantów chce się podszywać pod Gracillimusa
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies