Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

anka_ 11:23, 23 wrz 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Asiu szałwia ma niesamowity kolor. Będę śledzić czy przezimowała.
Ale to połączenie skradło moje serce (i z tego co czytała nie tylko moje )


Kurczę, muszę nauczyć się sadzić gęściej rośliny. Super wygląda to przenikanie się ich nawzajem. Ale jakoś na rabacie zawsze sobie tłumaczę, że przecież urosną... że muszą mieć 'przestrzeń życiową'... a później się wkurzam, że łyso.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Gosiek33 11:25, 23 wrz 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
anka_ napisał(a)

Kurczę, muszę nauczyć się sadzić gęściej rośliny. Super wygląda to przenikanie się ich nawzajem. Ale jakoś na rabacie zawsze sobie tłumaczę, że przecież urosną... że muszą mieć 'przestrzeń życiową'... a później się wkurzam, że łyso.



Dasz im przestrzeń jak się rozrosną
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
mrokasia 11:27, 23 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17997
anka_ napisał(a)


Kurczę, muszę nauczyć się sadzić gęściej rośliny. Super wygląda to przenikanie się ich nawzajem. Ale jakoś na rabacie zawsze sobie tłumaczę, że przecież urosną... że muszą mieć 'przestrzeń życiową'... a później się wkurzam, że łyso.


Problem stary jak świat - sadzić akuratnie . Albo sadzisz rzadko zostawiając miejsce na rozrost roślin i przez rok-dwa patrzysz na łyse placki albo sadzisz gęsto, od razu masz fajny efekt ale musisz rozsadzać po roku, najdalej dwóch. I tak źle i tak nie dobrze . Ja staram się wybrać wariant pośredni .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Dominika11 11:43, 23 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
anka_ napisał(a)
Asiu szałwia ma niesamowity kolor. Będę śledzić czy przezimowała.
Ale to połączenie skradło moje serce (i z tego co czytała nie tylko moje )


Kurczę, muszę nauczyć się sadzić gęściej rośliny. Super wygląda to przenikanie się ich nawzajem. Ale jakoś na rabacie zawsze sobie tłumaczę, że przecież urosną... że muszą mieć 'przestrzeń życiową'... a później się wkurzam, że łyso.
wyglada to niesamowicie

piszesz, że musisz wsadzać gęściej, a mój eM teraz stwierdził, że u nas jest trochę za gęsto roslin i bądź tu mądry - ale mi sie podoba, choc nie jest to tak gęsto jak tutaj
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
galgAsia 13:09, 23 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dziewczyny No kto by się spodziewał, że jedno małe zdjęcie wywoła tyle emocji . Czuję się bardzo dopieszczona Waszymi ocenami tego zestawienia . Co do gęstości, to też mam czasem odczucie, że może za gęsto... Pożyjemy, zobaczymy... Przecież i tak co chwilę coś przesadzamy Najwyżej zrobię jeszcze jedną rabatkę cienistą (ciekawe gdzie )
Aniu, Dominika - witajcie w moim ogródku! Miło mi, że ten ścisk na rabatach przywiódł Was w odwiedziny
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Dominika11 13:14, 23 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
mi też i się cieszę
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Pszczelarnia 13:26, 23 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
galgAsia napisał(a)
Dzisiejszy dzień należało by oprawić w ramki i powiesić na ścianie albo wysłać do Sevres jako wzorzec idealnego jesiennego dnia. Nie za ciepło, nie za zimno, słońce, trzmiele, pszczoły, motyle... (...)



Jak to jest wieszać dzień w ramkach na ścianie?

Jak wyobrazić sobie tę czynność?

Szałwie korzenią się jak chwasty.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 13:45, 23 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Pszczelarnia napisał(a)



Jak to jest wieszać dzień w ramkach na ścianie?

Jak wyobrazić sobie tę czynność?

Szałwie korzenią się jak chwasty.





Ewo, no ja wiem, że to tak jak policzyć niepoliczalne Takich cudowności nie da się "zaramkować", spłaszczyć do 2D . A wspomnienia są takie ulotne... pamięć dziurawa... Dlatego "pstrykamy" takie ilości zdjęć, żeby potem przywołać ten ciepły wietrzyk na twarzy, bzyczenie trzmieli, odgłosy przelatujących ptaków... chociaż tak
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sarenka 15:17, 23 wrz 2019


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Asiu, za to ja mam chyba gracka,- coć go nie chciałam miał być kwitnący jako jeden z pierwszych miskantów,a mam tylko liście sięgajace narazie do około 140 cm

Pooglądałam tą roślinkę- barbula- ąłdn i ten kolorek- już ją lubie ichcę mieć Czy tego są jakieś odmiany? Jaką masz?
____________________
Magda W samym sloncu
galgAsia 19:51, 23 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Megi, moja barbula to Grand Bleu, chyba najbardziej niebieska z niebieskich . Ma w tej chwili 80 cm wysokości i 50 szerokości. Oderwać od niej oczu nie mogę . Odmian jest sporo - o liściach zielonych, szarych, limonkowych… Ja marzę jeszcze o Hint of Gold - ma limonkowe liście, które dodatkowo podbijają niebieskość kwiatów. Chodzę i szukam dla niej miejsca
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies