Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

galgAsia 08:44, 31 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)
Asiu wiesz jaką temperaturę utrzymują te podgrzewane blaty?
Gośku, one mają podgrzewać podłoże o 8C - tak stoi napisane w opisie . Są lekutko ciepłe, ale więcej nie trzeba. Nie ma ryzyka, że wysiewy się ugotują
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Milka 09:13, 31 mar 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
galgAsia napisał(a)
Kochani moi, dzięki za podanie łapy i ciągnięcie za włosy

Nie wiem, czy mi lepiej, ale już marudzić nie będę , aż do następnego razu...

Śniegu u mnie nie było. Był / jest deszcz, wiatr, lodowate zimno. Dziś nad ranem -5C. Magnolka miała przeprowadzkę do domu, pewnie z tego powodu szybciej rozkwitnie...
Zrobiłam dziś rozsadę części pomidorów. Części - bo skończyła się ziemia
Na razie wygląda to tak


Jestem pełna podziwu widać, że to lubisz.
Ja jakoś nie bardzo, szybciej mi bezpośrednio w gruncie się udaje, chyba mam za mało słoneczne parapety.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Gosiek33 09:18, 31 mar 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
galgAsia napisał(a)
Gośku, one mają podgrzewać podłoże o 8C - tak stoi napisane w opisie . Są lekutko ciepłe, ale więcej nie trzeba. Nie ma ryzyka, że wysiewy się ugotują


No tak, czyli moja odnaleziona płyta podgrzewająca talerze musi być dobrze odizolowana od ziemi z siewkami
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
galgAsia 09:36, 31 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Milka napisał(a)

Jestem pełna podziwu widać, że to lubisz.
Ja jakoś nie bardzo, szybciej mi bezpośrednio w gruncie się udaje, chyba mam za mało słoneczne parapety.
No lubię bardzo , więc nie ma co podziwiać - egoistycznie "robię sobie dobrze"
Parapety to rzeczywiście czynnik ograniczający, dlatego wymyśliłam te regały.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 09:38, 31 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Gosiek33 napisał(a)


No tak, czyli moja odnaleziona płyta podgrzewająca talerze musi być dobrze odizolowana od ziemi z siewkami
Ja bym spróbowała położyć na płycie jakieś stare ręczniki kuchenne, powinny skutecznie ochronić siewki.
U mnie od rana słońce i rześkie powietrze, nad ranem było -2C
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Wani 09:49, 31 mar 2020


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Galgasiu imponujące wysiewy. Ale mi robicie ochotę żeby podziałać Co jeszcze z kwiatków można teraz siać? Co się dobrze udaje? Chętnie bym sobie przygotowała miejsce pod kwiaty do wazonu też.
To prawda że to satysfakcjonująca praca, uwielbiam pomidory zaopiekowane od ziarenka, jestem z nimi emocjonalnie związana potem
____________________
Ania Pod bosymi stopami
galgAsia 10:54, 31 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Z jednorocznych można wysiać np. cynie - moje też już czekają na rozsadzenie. Co jeszcze? - gazanie, lewkonie, może astry chińskie...
Ja z jednorocznymi nie mam takich doświadczeń, w tym roku trochę ich wysieję, ale od razu do gruntu - kosmosy, ostróżki jednoroczne, jak co roku nasturcje i nagietki... O, jeszcze aksamitki można siać na rozsadę
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
UlaB 12:58, 31 mar 2020

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
No kochana, wymiatasz!
Chyba i ja znowu zaczne wiecej wysiewac, chociaz juz byłam na etapie ze to bez sensu Na razie mam tylko heliotropy i selera listkowego (do mrożenia na zimę do zup ). Chyba coś dosieję jak znajdę wolną chwilę i wezmę się za pikowanie (jeszcze sie nie udało )
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
galgAsia 14:28, 31 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
UlaB napisał(a)
No kochana, wymiatasz!
Chyba i ja znowu zaczne wiecej wysiewac, chociaz juz byłam na etapie ze to bez sensu Na razie mam tylko heliotropy i selera listkowego (do mrożenia na zimę do zup ). Chyba coś dosieję jak znajdę wolną chwilę i wezmę się za pikowanie (jeszcze sie nie udało )
Chyba z dnia na dzień zaczyna nabierać większego sensu
Zastanawiam nad selerem i porem, ale to już na siew za późno, trzeba poszukać rozsady - jak gdzieś będzie... Aktualnie mam do posiania fasolkę szparagową, pietruszkę korzeniową i naciową, buraki, ogórki, cukinie, cebulę dymkę do wysadzenia i jary czosnek, jeśli gdzieś znajdę. Bazylię popikowałam. Rozmaryn, oregano i tymianek rosną w ogrodzie - takie zimy teraz mamy... Dziś dotrą torby na ziemniaki. Pomidory są, papryka jest, bakłażan jest. Chyba wszystko...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
antracyt 14:33, 31 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11665
Nie ma to jak samowystarczalność Wysiewy imponujące
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies