Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

Dorii 19:11, 29 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
U mnie śnieżyca była.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
antracyt 19:22, 29 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
U mnie też pada coś na kształt śniegu, a co tego dmucha niemiłosiernie. Od rana dorzucam drewno do kominka.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
inka74 19:45, 29 mar 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
galgAsia napisał(a)
Myślę, że warto. Bo nawet jeśli warzywa będą, to ceny mogą osiągać zawrotne. Wracamy do korzeni...
w razie potrzeby mam u mnie jeszcze 200 metrów trawnika, akuratnie aby warzywnik wydzielić i rabatkę do tego i malinki w szpalerze... Jak eMowi przyjdzie 20 zł za marchewkę płacić to może się zgodzi na wyrwanie trawnika. Oj jak ja bym chciała jeszcze trochę się go pozbyć )
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:59, 29 mar 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
tulucy napisał(a)
Dziś jeżdżą i u nas, straż miejska z megafonem. A gmina od dziś rozprowadza maseczki - wkładają do skrzynek na listy - tyle, ilu mieszkańców jest zadeklarowanych w deklaracji śmieciowej w domu czy w mieszkaniu.

Ciekawe czy u nas w gminie też tak będą rozdawali bo mieszkańcy gminy bez maseczek chodzą i to ja w aptece i w sklepie farmaceutów i ekspedientki upominam by nosili maski i rękawiczki.



co do ziemniaków jak rolnik na sadzarce sadzi to nie patrzy gdzie są kiełki tylko by się w rządku znalazły
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 20:58, 29 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
285 postów ... nie ogarnę .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 21:40, 29 mar 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Cały dzień spędziłam z nosem w kompie. Płaciłam rachunki, załatwiałam papierologię urzędniczą z piekła rodem. Wypełniałam wnioski, wysyłałam, skanowałam, drukowałam...

Nienawidzę urzędów. Nienawidzę wypełniania druków po uprzednim mozolnym wyszukiwaniu instrukcji, bo bez nich nie da się tego zrobić. Nienawidzę utrudniania ludziom życia w imię niewiadomoczego, tak jakby było usłane różami...Nienawidzę tego wszystkiego, co się teraz dzieje... we wszystkich aspektach naszego życia...

Dziś mi się ulało...
Wybaczcie, ale mam kryzysa...
Do jutra mi minie, ale dzisiaj mam dość...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Dorii 22:39, 29 mar 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Też nie cierpię papierologi a przy wypełnianiu wniosków mam duże wątpliwości co do posiadanego IQ
Przytulam
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Magara 23:26, 29 mar 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Asia, bidaku, obyś jutro się obudziła w lepszym nastroju, bo na lepszą rzeczywistość jutro raczej nie masz co liczyć
Papierologia urzędnicza w dzisiejszych czasach jest ogólnie ciężka dla ludzi, którzy nie przeszli etapu gimbazy - no a pewne pokolenie/pokolenia, które jeszcze funkcjonują w systemie, tego etapu nie przeszło
Ja się wychowałam i wykształciłam na pisaniu rozprawek i wypracowań a nie klikaniu ptaszków w budkach i też wiem, że dzisiejsze wypełnianie druków urzędowych, szczególnie służbowo i w większej ilości może zniechęcić człowieka do wszystkiego...
Ale trzym się, wyśpij się, jutro będzie lepiej
A na pocieszenie i jako anegdotę to Ci powiem, że mój własny Mąż wymiękł jak pewien system informatyczny tak udoskonalono, że pojawiły się rubryki: "pierwsza data zgonu", "druga data zgonu", "trzecia data zgonu" - no oczywiście każdą trzeba było zaklikać
Do specjalnie religijnych Małżonek mój nie należy, ale uznał, że robienie systemu pod kolejne zmartwychwstania i przy okazji utrudnianie ludziom życia to lekkie przegięcie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
greg66 00:02, 30 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
U mnie pada śnieg mam nadzieję, że rano go nie ujrzę bo nie pamiętam gdzie schowałem łopatę do odśnieżania.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Gruszka_na_w... 08:25, 30 mar 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
greg66 napisał(a)
U mnie pada śnieg mam nadzieję, że rano go nie ujrzę bo nie pamiętam gdzie schowałem łopatę do odśnieżania.


Moja jest w garażu.
Łopaty nie używałam, ale wielka szczota przydała się do odśnieżenia schodów.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies