Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród bez reguł

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród bez reguł

tulucy 12:28, 24 wrz 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
A dymi się już? Jak nie, to nie zaszkodzi
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
UlaB 13:10, 24 wrz 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
galgAsia napisał(a)
Myślę, myślę, myślę, myślę... zaszkodzi mi, jak nic .
Już mi zaszkodziło - chyba kousa nie będzie w rabacie, tylko w żywopłocie. Długość 13m, ściana SE, sąsiedztwo zza płota - 2 świerki, blaszak, słup. Ambrowiec przed słupem. Kousa w rzucie świerków - niech se rośnie bez przycinania, zasłoni te drapaki. Pomiędzy - derenie Sibirica, kaliny, świdośliwa lamarcka… Myślę, myślę, myślę... Czy sąsiedztwo świerków nie będzie niekorzystne dla derenia w sensie wilgotności gleby? Myślę, myślę, myślę...


Przysiądę i zobaczę co wymyslisz Ty lub inne mądre głowy. Wnioski będą strategiczne i dla mnie, jako że planuję odzyskać kawałek miejsca przed świerkiem w wyniku przesadzenia róży, które ma nastapić tej jesieni świerk jeszcze jako taki od dołu, ale podcięcie nastąpi niewątpliwie. Każdy metr kwadratowy jest u mnie na wagę złota.
Rany, jak mi się marzy ambrowiec.... szlajam się po stronach szkółek, prawie kupuję jakiegoś slendera albo gumballa, ale gdzie go wcisnąć, no gdzie.... ech....

____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
mrokasia 13:17, 24 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18033
Aaaa, nie mogłam sobie przypomnieć jak się ten okrągły ambrowiec nazywa, dzięki Ula!
Wczoraj byłam oglądać drzewa i stały sobie te piękne ambrowce, przebarwione, cuuuuudne! Tyle tylko, ze gatunek, co mnie skutecznie powstrzymało przed zakupem. Ale właśnie Slender albo Gumball - taki by mi się spokojnie zmieścił .
Swoją drogą rozbieżność danych o wysokości w różnych źródłach jest szokująca - od 10-12m do 45m! I któremu źródłu tu wierzyć???

Asia - świerki raczej wysuszają, pewnie trzeba będzie dolewać wody, przynajmniej przez pierwsze 2-3 lata. Ale czego byś nie posadziła to będzie miało sucho...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
UlaB 13:28, 24 wrz 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
mrokasia napisał(a)
Aaaa, nie mogłam sobie przypomnieć jak się ten okrągły ambrowiec nazywa, dzięki Ula!
Wczoraj byłam oglądać drzewa i stały sobie te piękne ambrowce, przebarwione, cuuuuudne! Tyle tylko, ze gatunek, co mnie skutecznie powstrzymało przed zakupem. Ale właśnie Slender albo Gumball - taki by mi się spokojnie zmieścił .
Swoją drogą rozbieżność danych o wysokości w różnych źródłach jest szokująca - od 10-12m do 45m! I któremu źródłu tu wierzyć???


Na nowych włościach to chyba każdy Ci się zmieści Mówią, że w Polsce nie rosna tak wielkie jak w ojczyźnie, ale nie mam zielonego pojecia czy to prawda. Pewne jest, że w moim mikrusku już raczej nie wcisnę żadnego drzewa. Mam ewentualnie jedno miejsce, ale jest totalnie felerne i nie wiem o co chodzi (jestem skłonna uwierzyc że żyła wodna lub zaburzenie czasoprzestrzenne). Chociaz podobno do 3 razy sztuka, to moze jeszcze raz spróbuję tam cos posadzić. Jedyna nadzieja w korekcie tarasu, co powinno wygenerowac pokaźny jak na moje warunki kawałek rabaty. I tak, Gumball byłby wtedy strzałem w dychę. Albo zupełnie nowa działka, gdzieś, gdziekolwiek. Albo i jedno i drugie
A na razie chlipię po cichutku oglądając Wasze szaleństwa
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
galgAsia 14:15, 24 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
tulucy napisał(a)
A dymi się już? Jak nie, to nie zaszkodzi

No właśnie coś z uszu jakby idzie cieniutka strużka dymu...

UlaB napisał(a)


Przysiądę i zobaczę co wymyslisz Ty lub inne mądre głowy. Wnioski będą strategiczne i dla mnie, jako że planuję odzyskać kawałek miejsca przed świerkiem w wyniku przesadzenia róży, które ma nastapić tej jesieni świerk jeszcze jako taki od dołu, ale podcięcie nastąpi niewątpliwie. Każdy metr kwadratowy jest u mnie na wagę złota.
Rany, jak mi się marzy ambrowiec.... szlajam się po stronach szkółek, prawie kupuję jakiegoś slendera albo gumballa, ale gdzie go wcisnąć, no gdzie.... ech....


Ambrowiec prosto z Wojsławic przytargany, więc mam nadzieję (irracjonalną całkowicie ) na piękne widoki. Póki co, przebarwia się pięknie. A jak pójdzie w górę, to i słup zasłoni, i cienia da

mrokasia napisał(a)

Asia - świerki raczej wysuszają, pewnie trzeba będzie dolewać wody, przynajmniej przez pierwsze 2-3 lata. Ale czego byś nie posadziła to będzie miało sucho...

No to już jakby przyklepnięte, to podlewanie, byle przy nim zechciał rosnąć. Dam mu tyle dobroci trzymających wilgoć, ile zdołam - oby docenił
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 14:18, 24 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
UlaB napisał(a)


Na nowych włościach to chyba każdy Ci się zmieści Mówią, że w Polsce nie rosna tak wielkie jak w ojczyźnie, ale nie mam zielonego pojecia czy to prawda. Pewne jest, że w moim mikrusku już raczej nie wcisnę żadnego drzewa. Mam ewentualnie jedno miejsce, ale jest totalnie felerne i nie wiem o co chodzi (jestem skłonna uwierzyc że żyła wodna lub zaburzenie czasoprzestrzenne). Chociaz podobno do 3 razy sztuka, to moze jeszcze raz spróbuję tam cos posadzić. Jedyna nadzieja w korekcie tarasu, co powinno wygenerowac pokaźny jak na moje warunki kawałek rabaty. I tak, Gumball byłby wtedy strzałem w dychę. Albo zupełnie nowa działka, gdzieś, gdziekolwiek. Albo i jedno i drugie
A na razie chlipię po cichutku oglądając Wasze szaleństwa

Nooo, Kasia to ma gdzie poszaleć .
Też mam nadzieję, że ambrowiec do 45 m się nie wyciągnie. A nowa działka - jestem za
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 14:24, 24 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
mrokasia napisał(a)
Swoją drogą rozbieżność danych o wysokości w różnych źródłach jest szokująca - od 10-12m do 45m! I któremu źródłu tu wierzyć???


Kasia, ja postanowiłam wierzyć im, jakoś do mnie przemawiają rzetelnością. No i wymiarami - które mi pasują !
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
galgAsia 17:15, 24 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Ha, spłynęło na mnie olśnienie - dam dereniowi w nóżki hydrożelu! Będzie mu łatwiej w starciu z wilgociożernymi świerkami zza płota
I pytanie do Tosi - dla takiego zestawu (derenie, kaliny, świdośliwy, ambrowiec) dać mączkę bazaltową czy granitową?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
UlaB 17:36, 24 wrz 2019

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
notuję

____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
galgAsia 17:41, 24 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Aaa, jeszcze mogę dołożyć (jak się zmieści) trzmielinę oskrzydloną - będzie ładnie świecić w żywopłocie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies