Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

Magara 23:35, 24 lut 2023


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6594
Szymka napisał(a)


Dzielenie się z innymi jak skarbem, to oczywiście inna sytuacja, ale bestialskie porzucanie bo zmieniła mi się koncepcja ? Myślę, że jest im przykro. Mam do wykopania kilka jalowców. Juz mi ciężko patrzeć w ich stronę...


Jałowce, dzięki forum, dostały Jałowcowe Niebo Myślę, że jest ich tam sporo i zapewne raźniej im w kupie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
lilarose 13:54, 25 lut 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
u mnie też dwa czekają na wykopanie, ale nie sa duże, więc jest szansa, że nie trafią do "jałowcowego nieba" ale bedą zdobić niezagospodarowane tereny przy bocznej furtce ROD.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 13:55, 25 lut 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Magara napisał(a)


Jałowce, dzięki forum, dostały Jałowcowe Niebo Myślę, że jest ich tam sporo i zapewne raźniej im w kupie

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 21:20, 26 lut 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
U mojego sąsiada takie poletko

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Rojodziejowa 22:26, 26 lut 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
O jaaa... Bosko!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gruszka_na_w... 22:32, 26 lut 2023


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
lilarose napisał(a)
u mnie też dwa czekają na wykopanie, ale nie sa duże, więc jest szansa, że nie trafią do "jałowcowego nieba" ale bedą zdobić niezagospodarowane tereny przy bocznej furtce ROD.


Te nieszczęsne jałowce (a zwłaszcza sabińskie) sprowadzone na ROD-owskie działki, stały się zaczątkiem plagi rdzy na gruszach. Póki na działkach rosły sobie tylko drzewka owocowe, byliny i róże oraz warzywa, to problemu z rdzą nie było.

Sąsiad pięknie wyeksponował swoje przebiśniegi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
lilarose 08:13, 27 lut 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Te nieszczęsne jałowce (a zwłaszcza sabińskie) sprowadzone na ROD-owskie działki, stały się zaczątkiem plagi rdzy na gruszach. Póki na działkach rosły sobie tylko drzewka owocowe, byliny i róże oraz warzywa, to problemu z rdzą nie było.

Sąsiad pięknie wyeksponował swoje przebiśniegi.

U mnie w ROD jałowców rośnie bardzo mało - jeszcze kilka lat temu wszystko, co zimozielone było namiętnie kradzione, więc rzeczywiście można powiedzieć, że dosłownie zaraza jałowców ruszyła z RODowskich działek
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
April 09:28, 27 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10148
lilarose napisał(a)
U mojego sąsiada takie poletko



Ślicznie, i jeszcze ten mech pomiędzy. Piękny obrazek. Zaraz po kwitnieniu rozdadzam swoje przebiśniegi i robię więcej kępek. Jak mam teraz pięć to będzie dziesięć
____________________
April April podbija las Mazowsze
antracyt 09:54, 27 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Ja też zostawiam ochy i achy nad zdjęciem przebiśniegów Widok cudny
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 14:10, 27 lut 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
tak, facet ma tych przebiśniegów masę, bo jeszcze więcej na rabatach kwiatowych, gdzie latem rosną dalie i pięknie to wygląda ale to, że zostawił mech w spokoju pod drzewami, zamiast walczyć o trawnik jest jeszcze fajniejsze. Zrobiłabym zdjęcie z większej perspektywy ale ma pudełka na hortensjach, więc nie wypada
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies