Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

Szymka 23:28, 02 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
lilarose napisał(a)
wiesz co, ja to się jakoś nie bedę śpieszyła z tym- w czerwcu pewnie, jak minie to szaleństwo wsadzania wysiewów do gruntu. Wtedy zwykle biorę się za dwuletnie


Tak też podejrzewałam . A nasiona do tego czasu będziesz trzymać w lodówce czy w temp pokojowej wystarczy ?
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
April 09:23, 03 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
Mgduska napisał(a)
Ja też chciałabym wytrzasnąć Ravenswinga.


No szkoda że nie wiedziałam, zebrałabym nasiona... teraz po ptokach...
____________________
April April podbija las Mazowsze
vita 10:15, 03 lut 2023


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 3831
Mam wysadzone do doniczek siewki Ravenswinga , za daleko Czekać z sianiem naparstnic? Niby logiczne, bez stratyfikacji wykiełkują ładnie?
____________________
Wiktoria Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Może sielski ogródek? Cardiocrinum giganteum
lilarose 11:26, 03 lut 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
no naturalnie naparstnica sie właśnie w czerwcu/lipcu wysiewa, dlatego ja swoje też tak sieję. Na pewno nie chcę tej naparstnicy wiosną na parapetach, bo nie mam dla niej miejsca po prostu. Wolę potem robić rozsadę na działeczce
Ale może spróbuję z takim zimowym wysiewem, jaki robi Zuza ? Chyba tak zrobię i porównam efekty
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
antracyt 11:54, 03 lut 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11395
Czuję się wywołana do tablicy
W zeszłym roku zwykłą białą naparstnicę również wysiewałam zimą. Oczywiście nie zakwitła, ale przez sezon zbudowała bardzo ładne rozety. Późną wiosną trafiła na miejsca docelowe.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
April 12:13, 03 lut 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 9910
A ja naparstnice wysiewałam jesienią i na drugi rok już kwitły
____________________
April April podbija las Mazowsze
Szymka 14:40, 03 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
lilarose napisał(a)
no naturalnie naparstnica sie właśnie w czerwcu/lipcu wysiewa, dlatego ja swoje też tak sieję. Na pewno nie chcę tej naparstnicy wiosną na parapetach, bo nie mam dla niej miejsca po prostu. Wolę potem robić rozsadę na działeczce
Ale może spróbuję z takim zimowym wysiewem, jaki robi Zuza ? Chyba tak zrobię i porównam efekty


Ja mam po 10 nasion tych naparstnic. Dlatego tak wypytuję. Zwykłymi nigdy się nie przejmowałam
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 14:42, 03 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
antracyt napisał(a)
Czuję się wywołana do tablicy
W zeszłym roku zwykłą białą naparstnicę również wysiewałam zimą. Oczywiście nie zakwitła, ale przez sezon zbudowała bardzo ładne rozety. Późną wiosną trafiła na miejsca docelowe.


Też tak zrobię. Mam nadzieję,że nie zapomnę,że wysiałam jak gdzieś wcisnę w kąt ogrodu.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 14:45, 03 lut 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
lilarose napisał(a)
no tak, te F1 predzej, jesli chcesz, by zakwitły w tym roku. Jak sie nie uda, to trudno- stworzą rozetę w tym a zakwitną w przyszłym. Na tę rabatę by Ci sie przydało Anthriscus sylvestris 'Ravenswing' jeszcze


Kurczę bladę Dopiero teraz se poguglałam Piękna Ci ona.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
ewsyg 16:48, 04 lut 2023


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 11585
lilarose napisał(a)
Witaj Ewo na działeczce bardzo się cieszę, że Ci się u mnie podoba
a co sie dzieje z Twoją Palais? Moja rośnie raczej normalnie - owijam ją wokół pergoli przy wejściu. Ma raczej grube pędy i rośnie całkiem nieźle. Dwa lata temu niemal całkiem przemarzła ale wypuściła szybko nowe pędy i odnowiła krzaczek

Przetaczniki potrzebują trochę wilgoci i raczej nie zniosą długiej suszy - moje rosną przy linii kroplującej i w razie długich okresów bez deszczu, dostają wodę w nóżki.


No to u Ciebie zachowuje się podobnie. Moja też wypuszcza długie pędy, bardzo długie, za długie. Też u mnie przemarzł. Byłą przesadzona, może dlatego tak kaprysi. Dam jej szansę, bo ma piękne kwiaty.
____________________
Ewa Pachnący różami, malowany bylinami, Skąpana w słońcu****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies