Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

lilarose 21:50, 24 kwi 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Kordina napisał(a)
Tytoń jednak wczoraj popikowałam, ale trudno było, bo to takie delikatne roślinki, pomysł na tytoń i ich zapach chyba zgapiłam od April
Dlatego pytałam bo nie wiedziałam czy to nie za wcześnie na pikowanie, ale stało się i na razie trzymają się dzielnie

moje tytonie dopiero wschodzą, mam je w domku na działeczce, może tam trochę za zimno dla nich
Trzymam kciuki za Twoje
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 23:03, 24 kwi 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
April napisał(a)
Kasia, te rozkminki różane... Ja z pięciu róż zakupionych w tym roku posadziłam dopiero dwie, w tym jedną do donicy chyb medal mi się należy

oj obawiam się, że idziemy łeb w łeb. Bo ja mam tegoroczne 3 zadołowane. Ale przysiegam, że sie biorę pojutrze do roboty. Zdam relację z postępów
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 23:29, 24 kwi 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
tymczasem poużalam sie nad tulipanowymi pomyłkami. Domagam sie korony!
Wszystkie, WSZYSTKIE fioletowe tulipany (niezależnie od deklarowanej odmiany) okazały sie być czerwonymi.
Moja matka nie może wyjść ze zdumienia, ile to ja jej kwiatów do wazonów ścinam. A i tak nie nadążam, bo co raz kolejne zakwitają na czerwono. Naprawdę, płaczę ze śmiechu
No nic, wyciągnełam wnioski gdzie NIE kupować, czerwońce wyjmę z rabat i wsadzę w kącik pt "tulipsy do maminego wazonu"
Ale na działeczce i tak jest cudownie, tak jak pewnie w kazdym ogrodzie, wszak za chwilę maj
widoczki z tarasu

majestatyczne szachownice perskie




____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 23:32, 24 kwi 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
słoneczna rabata
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 07:56, 25 kwi 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Anthriscus sylvestris Ravenswing i moje doniczkowe królestwo Tulipany oczywiście pomylone
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 08:33, 25 kwi 2023


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Gęsto u Ciebie, cudownie Te stare drzewa owocowe to coś wspaniałego!
Dziś właśnie, idą c do pracy, rozmawiałam z koleżanka o czerwonych tulipanach. Że mianowicie nie ma się co na nie obrażać - są wielkie, imponujące, zdrowe, jednym słowem niezawodne Trzeba je sobie wkomponować i cieszyć się pięknymi okazami. Ja też mam je co roku, chociaż w życiu nie kupiłam czerwonego tulipana!
Kasia, czy to wszystkie Twoje nieposadzone rośliny? A może to tylko dalie? Na pocieszkę Ci powiem, że mam więcej tych doniczkowych wyrzutów sumienia.
____________________
Sałatka pokrzywowa
antracyt 08:50, 25 kwi 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11691
Kolorowo masz Czerwone i ostro żółte tulipany to chyba każdemu się przytrafiają. Ja mam nawet takie, co na początku są żółte, a potem zmieniają barwę na czerwone...oczywiście kwitną niezawodnie co roku
Jak idą prace nad ścieżką przy tarasie?
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 09:20, 25 kwi 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
nie no coś Ty, nie wszystkie na zdjeciu najmniejsze karpy dalii, te wielkie ustawione w innym doniczkowie Część wysiewów schowana w domku działkowym a część na parapecie w domu.
Docelowo w tym miejscu mam mieć miejsce na grill gazowy i pichcenie na nim. Ogólnie ten kącik czeka na przeorganizowanie - beczka na deszczówkę bedzie przesunięta, pień drzewa wycięty a w jego miejsce utawiony obelisk (który sie wala obok beczki na razie) No i tutaj mają właśnie rosnąc 2 sztuki Uetersener Klosterrose - jedna w skrajnym prawym górnym rogu zdjęcia a druga w miejscu po wykopanej beczce

Co do czerwonych tulipanów, to niestety nie moge sobie pozwolić na ich pozostanie w słonecznej rabacie, bo tam jest mega ciasno a jednak chcę tam posadzić kolorki wybrane przez siebie Czerwońce pójdą w okolice jagodnika, do cięcia w mamine wazony
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 09:40, 25 kwi 2023


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
antracyt napisał(a)
Kolorowo masz Czerwone i ostro żółte tulipany to chyba każdemu się przytrafiają. Ja mam nawet takie, co na początku są żółte, a potem zmieniają barwę na czerwone...oczywiście kwitną niezawodnie co roku
Jak idą prace nad ścieżką przy tarasie?

ojoj, zółte przechodzace w czerwone, to naprawdę złośliwość losu Chyba, że opalizują w pomarańcz, to wtedy może być ładnie. Te czerwone, to nie to, że się mi przytrafiły - one na mnie spadły lawiną! Kupiłam kilka odmian w fioletowych kolorach i ŻADEN z nich nie jest fioletowy, prawie wszystkie czerwone za wyjątkiem jednej paczki, która okazała sie biała

Ścieżka na tarasie szczęśliwie musi poczekać na przekwitnięcie wiosennych kwiatów, których nasadziłam tam całe łany
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Kordina 10:07, 25 kwi 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4746
Trzeba by było stworzyć taki wątek, gdzie będziemy dzielić się naszymi niepowodzeniami zakupowymi, czy to dotyczącymi roślin czy narzędzi. Żeby ustrzec innych, to chyba uczciwe
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies