Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

lilarose 22:27, 20 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Mgduska napisał(a)
Jeśli biała róża - to może Uetersener Klosterrose? Nie mam, ale mogłabym mieć, bardzo ładna jest, zdecydowanie uspokajająca
Jaki masz kolor obelisku? Jeśli ma pasować do Pastelli i białej róży - ja go widzę w zielonym albo w naturalnym kolorze drewna, żeby nie dodawać więcej kolorów

O!
powiem Ci, że rozważałam tę różyczkę!
Zwłaszcza, że pachnie
A to koło zmywaka- jakaś by mnie nagroda spotykała za trud ręcznego zmywania garów
Tylko, czy wystarczy jej słońca? Po godz.15 chowa się za ogromnym świerkiem ale w południe ostro pali

Obelisk mam bardzo blady- jaśniuteńki, delikatny kremik
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Alija 22:52, 20 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
lilarose napisał(a)
Przetaczniki szaleją



Kasiu! Bardzo mi się podoba u ciebie. Piękne róże, smaczne warzywka, ale zauroczyły mnie twoje przetaczniki. Są cudne. Ja miałam kiedyś parę, ale jakoś się im nie spodobało u mnie. Co robisz, że tak pięknie ci rosną?
Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Mgduska 10:14, 21 lut 2021


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)

O!
powiem Ci, że rozważałam tę różyczkę!
Zwłaszcza, że pachnie
A to koło zmywaka- jakaś by mnie nagroda spotykała za trud ręcznego zmywania garów
Tylko, czy wystarczy jej słońca? Po godz.15 chowa się za ogromnym świerkiem ale w południe ostro pali

Obelisk mam bardzo blady- jaśniuteńki, delikatny kremik


Trudno mi powiedzieć, bo nie znam tej róży osobiście, po prostu bardzo mi się podoba i wydaje mi się, że ma miękkie pędy, idealne do owijania, poza tym w paru miejscach trafiłam na uwagę, żeby przyginać jej pędy poziomo dla lepszego kwitnienia, więc obelisk dla niej byłby dobrym rozwiązaniem.
Ale możesz przecież zgapić sobie mój obelisk (w kolorze lnianej bieli), który też mam w takim półcieniu, a na nim piżmówkę Alden Biesen, która ma w sobie trochę bieli, trochę różu i odrobinę zieleni, więc pasowałaby do Pastelli Alden też ma miękkie pędy i chociaż nie jest różą pnącą, dobrze współpracuje z obeliskiem i ma fajne owoce, które naprawdę są zjadane przez ptaki. Tylko nie pachnie - poza tym same zalety.
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 10:42, 21 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
no ja sobie ten Twój obelisk juz wielokrotnie oglądałam i rozważałam Aldena (zwłaszcza, że w ogóle od dawna chciałam go mieć)
Ale pomyslałam, że jeszcze rzucę pytanie, bo może jest cos jeszcze do rozważenia
Ten Uetersener Klosterrose bardziej by mi tam kolorystycznie pasował- muszę się dowiedzieć tylko o to słońce
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 10:45, 21 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Alija napisał(a)


Kasiu! Bardzo mi się podoba u ciebie. Piękne róże, smaczne warzywka, ale zauroczyły mnie twoje przetaczniki. Są cudne. Ja miałam kiedyś parę, ale jakoś się im nie spodobało u mnie. Co robisz, że tak pięknie ci rosną?
Pozdrawiam!

Alicjo- byłam u Ciebie i widziałam jaki masz ogród! No ja to bym sie wstydziła jakiekolwiek rady Tobie dawać. Jeśli moje przetaczniki rosną u mnie lepiej niz u Ciebie, to widocznie sie nade mna ulitowały
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
sylwia_slomc... 10:56, 21 lut 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
A może na ten obelisk puścić jakiś clematis bylinowy z tych wyższych o kwiatach jak dzwoneczki? Albo powojnik mandżurski cudownie pachnący
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
lilarose 12:44, 21 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
sylwia_slomczewska napisał(a)
A może na ten obelisk puścić jakiś clematis bylinowy z tych wyższych o kwiatach jak dzwoneczki? Albo powojnik mandżurski cudownie pachnący

Na drugim mam właśnie bylinowego clematisa- Albę
ale ten mandżurski nie byłby złym pomysłem.

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Grzesiu 15:42, 21 lut 2021


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 330
Witaj
Cieszę się że na forum są też działki, też jestem posiadaczem takiej.
Działka to wspaniałe miejsce dla odpoczynku fizycznego i psychicznego.
I dzieci mają swoje miejsce tutaj.
Bardzo podoba mi się drewniana pergolka dla clematisa
Pozdrawiam
____________________
Moja-dzialeczka-Grzesiu
lilarose 17:21, 21 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Cześć Grzesiu- działeczki są super, wiadomo!
Niektórzy uważają, że to przeżytek, ale trzeba o nie walczyć bo sa bardzo cennymi środowiskowo miejscami w wybetonowanych miastach.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Alija 17:38, 21 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
lilarose napisał(a)

Alicjo- byłam u Ciebie i widziałam jaki masz ogród! No ja to bym sie wstydziła jakiekolwiek rady Tobie dawać. Jeśli moje przetaczniki rosną u mnie lepiej niz u Ciebie, to widocznie sie nade mna ulitowały


Bez przesady, bez przesady! Naprawdę przetaczniki u mnie marne, a twoje, zdrowe, dorodne, piękne. Będę próbować z nimi w tym roku. Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies