Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

galgAsia 06:59, 28 lut 2022


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Kasia, są wiórki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
lilarose 07:52, 28 lut 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
galgAsia napisał(a)
Kasia, są wiórki

dzięki Asia!
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 23:02, 14 mar 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
potrzebuję porady na cito- chciałabym zamówić róże, ale nie do siebie, tylko na rabatę przed Domem Działkowca- potrzebuję czegoś małoobsługowego. Mam z drugiej strony Pastellę i jestem z niej bardzo zadowolona. Tutaj też bym chciała coś w jasnym kolorze- morela, róż. Obok na pewno będą hortensje bukietówki. Zastanawiam się nad Crocus Rose, ale mam ją dopiero rok i nie wiem, czy jest rzeczywiście tak łatwa w uprawie. Brałam pod uwagę też piżmówki np Alden Biesen ale zastanawiam się, czy ona będzie dobrze wyglądała przy Limelight? Chyba miałyby zbyt podobny kwiatek? Podpowiedzcie mi coś.
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 08:33, 15 mar 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Róże czy różę?
Alden ma silną tendencję wzrostową, jego trzeba ujarzmiać - nie wiem, ile masz miejsca. Ale widziałam go w zestawieniu z hortensjami i mi się to podoba. Piżmówki w ogóle są fajne, lubię ich naturalność, jeśli masz dużo miejsca, to dobry kierunek. Bouquet Parfait jest piękna i nie miałaby zgrzytu z różowiejącą bukietówką.
Crocus łatwiej ujarzmić, rośnie tak jak go przytniesz, co najwyżej można go podeprzeć lub związać.
Łatwe róża tzn taka, co to raz przytniesz, a potem kwitnie cały sezon i o nic się nie upomina? Artemis jest niekłopotliwa, kwitnie, nie wymaga podpierania, jest zdrowa. Aprikola też, ale u mnie jest nieduża.

____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 11:26, 15 mar 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
raczej różę- kilka takich samych
to jest pas o głębokości ok 1 metr, nie chcę tam mikruska- w dolne partie pójdą jakieś bezobsługowe byliny typu seslerie, floks szydlasty, rozchodniki a róże i hortensje będą wyższym piętrem. Co kilka metrów niskie drzewka- muszę sprawdzić, co mi Kwartecik tam zaplanował
Bouquet Parfait i Artemis mam, ale właśnie nie wiem, czy chcę tam biel
jakoś tak myślałam o lekkim kolorku

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
antracyt 11:33, 15 mar 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11571
Też widziałam połączenie Alden Biesen z hortensjami bukietowymi(przebarwiającymi się na jasno różowo), przepięknie razem wyglądały.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 11:55, 15 mar 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
no to jak obie tak mówicie, to biorę Aldena. W sumie to jest też rozsądniejszy wybór. Piżmówka będzie tam bezpieczniejsza
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
April 12:21, 15 mar 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10146
Dobrze że ja się z różami "uspokoiłam". Muszę tylko poprzesadzać te co mam, może zaczną rosnąć. Jak nie, to się żegnamy na amen
____________________
April April podbija las Mazowsze
lilarose 12:28, 15 mar 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
April napisał(a)
Dobrze że ja się z różami "uspokoiłam". Muszę tylko poprzesadzać te co mam, może zaczną rosnąć. Jak nie, to się żegnamy na amen


Jola ale u mnie glina (pobliski Park Szczęśliwicki to glinianki), więc aż się prosi by je sadzić
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
nicol21 20:32, 15 mar 2022


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
lilarose napisał(a)


no własnie jeszcze nie- znajomy działkowicz u mnie w ogrodzie kupił sobie na Aliexpress jakąś ponoć super fajną i troszkę się zamieszałam. Ta jego jest właśnie na ten klips ale ta, która wypatrzyłam na Amazonie też- tyle że jest między nimi jakaś różnica, co do światła. Muszę się nad tym pochylić, może w weekend.

Wspólne kupowanie w ROD jest bardzo fajne- jednak jest tu skupiona duża ilość ogrodników, więc łatwo znaleźć wspólników. Teraz jak mamy Klub Ogrodnika, to w ogóle jest cudnie. Nie chcę się przechwalać ale pomysł z torebeczkami z klubową pieczątką był świetny- wszyscy uwielbiają te torebunie


Extra móc się wymieniać doświadczeniami. Ja sobie daję spokój z lampą w tym roku. Mam mało parapetów i są wąskie, a i tak jedną nie oświetlę za dużo więc będę siać tradycyjnie . tzn parapet i światło dzienne. Dadzą radę.

Takie torebeczki to rarytasy. Też lubiędostawać nasiona w takich szaro-brązowych, z pięczątką albo i nawet podpisem ręcznym Nie ma po co truć ziemi i nawalić tego lakieru na dużą ilość kolorów.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies