Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

April 18:33, 10 lut 2022


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10163
Agatko, ale Fenkuł nie jest jednoroczny Chyba nie wyrwałaś?

Kiedyś dmuszek wysiałam ale tradycyjnie - nie udał mi się
____________________
April April podbija las Mazowsze
Mgduska 18:46, 10 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
lilarose napisał(a)

czy z tego wynika, że powinnam starannie zaplanować zakup celozji? A w jakim to kolorze ją masz?

daj spokój tej papryce, przecież dopiero co ją posiałaś!


Sugeruję, że celozja ma szanse na powodzenie, bo ją przetestowałam z sukcesem. A to ładne, co ostatnio znalazłaś - nie wiadomo

Ależ mija 9 dni od posiania. Dziewięć! I nic!?
____________________
Sałatka pokrzywowa
Mgduska 18:49, 10 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
ps. Mi też ładnie wzeszły fenkuły od Aprila, niestety niczym nie zawładnęły, a mogłyby. U mnie raczej skromniutkie.
Dmuszka jeszcze nie testowałam, dam znać, jak mi pójdzie.
____________________
Sałatka pokrzywowa
lilarose 18:52, 10 lut 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Brzozowadziewczyna napisał(a)
Ja się boję jednorocznych. Jak mi Kwartet kiedyś kupiła tą dziką marchew tylko bordową...nazwa mi umknęła... o wiem - trybulę leśną, czy jakoś tak, to mi zawładnęła w kolejnym roku całą rabatą, a weź to wypiel, jak korzeń większy niż u marchewki Jak kiedyś mi Aprilek dała nasionka fenkułu i wysiałam go tak pięknie z czarnuszką w warzywniku, to zamiast warzyw miałam cały warzywnik tylko w tych roślinach. Te jednoroczne są ZBYT nieprzewidywalne I chyba mnie ZBYT kochają
Ja jednak wolę mieć wszystko pod kontrolą, no taka natura ze mnie wyłazi.


hahaha, trzeba było dać znać na forum, że masz sadzonki Athriscus sylvestris to byśmy przyjechały i Ci tę rabatkę dokładnie wypieliły! Ja dostałam w zeszłym roku od Kwarteta sadzoneczkę i mam nadzieję, że mi w tym roku zakwitnie. Jak się rozsieje, to bólu głowy nie będę miała- znajdą się na nią chętni

Ale jak Ci się tak wszystko pięknie udaje, to aż żal, że się talent siewcy marnuje


zobacz jak ogród pokazuje nasze charaktery- ja nawet nie wiedziałam, że jestem tak żądna przygód
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Mgduska 19:49, 10 lut 2022


Dołączył: 18 sty 2019
Posty: 6370
Tak, ja bym tą trybulę bardzo chętnie przytuliła do swojego ogródka, eech.
____________________
Sałatka pokrzywowa
Magara 00:28, 11 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6606
lilarose napisał(a)

eee, no profeska! szklarenka-regał, czy można to postawić na parapecie? Ja mam wysokie, kamieniczne okna- mogłabym uwalić takie ustrojstwo na południowym


Na parapet to się nie nadaje, chyba, że masz super szerokie parapety
Regał, który kupiłam ma wymiary 69x49x125. Nakrywany foliakiem. Taki mój akt desperacji wysiewowej. Bo wysiać czuję potrzebę, a warunków do trzymania dobrodziejstwa brak
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Brzozowadzie... 15:55, 11 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
April napisał(a)
Agatko, ale Fenkuł nie jest jednoroczny Chyba nie wyrwałaś?

Kiedyś dmuszek wysiałam ale tradycyjnie - nie udał mi się

Wyrwałam Ale wiesz ile mam siewek???
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Brzozowadzie... 15:58, 11 lut 2022


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
lilarose napisał(a)


hahaha, trzeba było dać znać na forum, że masz sadzonki Athriscus sylvestris to byśmy przyjechały i Ci tę rabatkę dokładnie wypieliły! Ja dostałam w zeszłym roku od Kwarteta sadzoneczkę i mam nadzieję, że mi w tym roku zakwitnie. Jak się rozsieje, to bólu głowy nie będę miała- znajdą się na nią chętni

Ale jak Ci się tak wszystko pięknie udaje, to aż żal, że się talent siewcy marnuje


zobacz jak ogród pokazuje nasze charaktery- ja nawet nie wiedziałam, że jestem tak żądna przygód

Kobieto, wiesz ile jeszcze mam tej trybuli? Milion mięsistych siewek, one nie do usunięcia jak się zadomowią. Mówię Ci - ich trzeba się bać. Kwartet w zeszłym roku też brała ode mnie Zagłuszyły mi rutewki, jarzmianki, niemal udusiły choiny kanadyjskie. Właśnie przede mną karczowanie ich wiosną, bo nie będę miała nic innego na tej rabacie A ręcznie nie da rady, próbowałam, tu potrzeba łopaty.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Anda 18:06, 11 lut 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33373
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Kobieto, wiesz ile jeszcze mam tej trybuli? Milion mięsistych siewek, one nie do usunięcia jak się zadomowią. Mówię Ci - ich trzeba się bać. Kwartet w zeszłym roku też brała ode mnie Zagłuszyły mi rutewki, jarzmianki, niemal udusiły choiny kanadyjskie. Właśnie przede mną karczowanie ich wiosną, bo nie będę miała nic innego na tej rabacie A ręcznie nie da rady, próbowałam, tu potrzeba łopaty.


U mnie też się wysiewa, w bilionardach Jak siewki jeszcze są dość młode to robię selekcję. Wtedy bezproblemowo je można usuwać. Zostawiam tylko parę siewek o ciemnych liściach.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
lilarose 20:09, 11 lut 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Szymka napisał(a)


No, no ! Tu tu z cieniasami nie wyjeżdżaj ! Są gorsi, np ja

Byłam dzisiaj na działce i zebrałam z przetacznikowca i astra rozkrzewionego nasiona. Część się wysypała, a część została na krzaku. Myślisz,że coś może z tego być jak teraz wysieję?Nigdy nie zwracałam uwagi na te suche badyla ale Ty mi tu cały czas z tymi nasionami...więc zebrałam do woreczków. Wiem,że powinno się to robić jesienią ale może...?

no tak, teraz Szymka będzie siała przetacznikowca, co to wschodzi 40 dni i się będzie porównywała do super siewcy Kaśki, co to jest zachwycona sobą, bo jej rzeżucha wzeszła
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies