Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka w dużym mieście

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka w dużym mieście

antracyt 09:04, 16 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Ja się w tym roku skusiłam na eukaliptusa, ale za bardzo się nie przejmuję czy przezimuje(nie prezentuje się po sezonie zbyt pięknie ). Zostawiłam go w donicy na tarasie pod ścianą domu i o dziwo bez problemów przetrwał pierwsze mrozy -7. Dopiero teraz zaniosłam go do szklarni. Zobaczymy co będzie z niego wiosną. Jeżeli padnie to nowego raczej nie kupię.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
lilarose 09:23, 16 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
no ja jeszcze eukaliptusa nie miałam. W tym roku bardzo pragnęłam, ale w tym bałaganie nie było sensu.
Jak nie kupię nasion, to na pewno sobie zafunduję sadzonkę, no bardzo bym chciała go u siebie przetestować
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 23:09, 17 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
no dobra, oprowadzania po działeczce cd
2. Ścieżka hakonkowa - druga biegnąca północ południe, położona na wschód od tej do warzywnika To jest tez BARDZO WAŻNA ścieżka, bo prowadzi:
a) do zmywaka
b) do warzywnika (od drugiej strony)
c) do tajnej furteczki z moimi sąsiadami (najczęściej uczęszczana furteczka przez działkowe dzieci)
Kiedyś wszystko tu było porośnięte pióropusznikiem strusim - naprawdę, wyglądało to szalenie malowniczo, niestety tylko w pierwszej połowie lata, w sierpniu bowiem paproć ta zaczyna brązowieć i wtedy miało się wrażenie, że całkiem sporą część działki ktoś potratował napalmem. Zdecydowałam się wycofać pióropusznik ale zachować tę część ogrodu raczej w spokojnej kolorystyce. Był pomysł na białe rabaty (tak sobie to wyszło ) ale, jak to u mnie bywa, problemy działkowe często rozwiązują się same, i tak górę nad wszystkim wzięły hakonechloa, wiosną górują samosiejki orlików i niezapominajki a potem wszechobecna werbena. Najcudowniejsze w tej części ogrodu jest to, że w ogóle nic tu nie trzeba robić. Rośnie sobie wszystko samo, nic nie pielę, w upały zraszacz wstawiłam w tym roku 3 razy (nie mam tu linii kroplującej)
tak to wyglądało w 2019 roku:

rok później już tak:


a w 2021 wszystko utyło


____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 23:14, 17 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
tu trochę wiosny tego samego roku

____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 23:25, 17 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
a tu już 2022, kiedy nie miałam dojścia do większości rabat i wszystko żyło własnym życiem
czerwiec:


i pełnia sezonu:
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
lilarose 23:32, 17 gru 2022


Dołączył: 13 kwi 2018
Posty: 1561
Ścieżki północ południe położonej najbardziej na wschód, niestety fotek brak. Po części dlatego, ze jest tam wiele miejsc wstydu tj warsztacik stolarski mojego taty, mój bajzel doniczkowy, kompostowniki w sąsiedztwie malin, winogron - wszystko pozarastane, że trzeba się z maczetą przedzierać.
I te miejsca są wyzwaniem dla mnie na przyszły rok, zaczęłam je troszkę porządkować w zeszłym sezonie ale daleko im do ideału
____________________
Kaśka działeczka w dużym mieście Wątek ogrodu przy Domu Działkowca w moim ROD: ogród przy domu działkowca
Basieksp 09:49, 18 gru 2022


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10157
Bardzo ładne masz te zakątki i ta beczka , fajnie się komponuje ja mam podobną, ale ta moja chyba z ocynku jest i nie chce zardzewieć, szara jest, chciałbym żeby pokryła się rdzą, ale chyba szara zostanie.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
antracyt 14:03, 18 gru 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11516
Pooglądałam z przyjemnością
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 14:45, 18 gru 2022


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Bardzo ładnie skomponowana rabata i na dodatek łatwa w obsłudze Bardzo mi się podoba.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kordina 14:45, 18 gru 2022


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4692
Niektórzy to mają talent  wrodzony  do  aranżacji ogrodowej
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies